System gildiowy

Archiwum zamkniętych tematów.
Gość

Re: System gildiowy

Post autor: Gość »

................................................................Zakonczmy ten watek!


Jestem za adekwatnymi zmianami wladzy - z biegiem czasu, ze starych, na nowe, swieze postacie z zapalem do gry, (oczywiscie w miare realnych mozliwosci, by cala gildia odrazu w piach nie poszla), ALE...


Nie chce by nas skasowano...
Farandar
Posty: 70
Rejestracja: 14 cze 2009 17:26

Re: System gildiowy

Post autor: Farandar »

System demokracji zupełnie nie pasuje do Cechu i nigdy nie zostanie wprowadzony, bo to skończyłoby się zupełnym chaosem. Zmiana władzy była moją decyzją i nie widziałem nikogo odpowiedniejszego na to stanowisko. Gdybym mógł chociaż jedną osobę z Kupców wyznaczyć do Rady to być może miałbym się nad czym zastanawiać, ale niestety nie widzę zbytniej aktywności, zaangażowania w życie Cechu, pomysłów na rozwój, a tego wymaga się od osób, które pomagają zarządzać gildią.

Co do wypowiedzi Mii: gdyby za odmienne poglądy w Cechu się wylatywało to już by Cię tu nie było, a jednak nadal cieszysz się ciepłym łóżkiem i tylko czasem kanapą :)

I prawda, duch Drakwaldu zawisł nad Cechem i próbowałem wypożyczyć od Gnomów odpowiednie duże dmuchawy, ale nie byli w stanie ich skonstruować. Ale może coś się zmieniło? :)

Edit: a co do zmiany władzy - w Cechu istnieje system wyrzucania władzy, ale nikt z niego nie korzysta pomimo takiej godzącej w człowieka niesprawiedliwości :)
"Pamiętajcie, proszę, że gdzie rządzi nieład, tam upada handel."
Terry Pratchett
Mia
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2010 16:14

Re: System gildiowy

Post autor: Mia »

Farandar, zlituj się, bardzo Cię prosze i nie pisz mi o braku konsekwencji, bo się ośmieszasz, a ja nie zamierzam prać gildiowych brudów na wieściach. Wystarczy, ze jakiś czas temu Twoja znajoma je prala w podziekowaniach dla graczy.

Co do "nie widziałem nikogo odpowiedniejszego na to stanowisko.", to może warto było zaczekać i wybrać inną osobę? Forma wyboru na Mistrza Cechu pozostawia wiele do życzenia.

Mia
Farandar
Posty: 70
Rejestracja: 14 cze 2009 17:26

Re: System gildiowy

Post autor: Farandar »

Nigdzie nie pisałem o braku konsekwencji :) Ale może zacytujesz to mi się rozjaśni. Jesteś Kupcem od dłuższego czasu, Eve także, a jakoś nie widziałem, żebyście się starały o stanowisko Radnej. Mogłem poczekać. Fakt. Na koniec świata :)

Zrezygnowałem, bo miałem dość.

I tyle w tym temacie.
"Pamiętajcie, proszę, że gdzie rządzi nieład, tam upada handel."
Terry Pratchett
Mia
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2010 16:14

Re: System gildiowy

Post autor: Mia »

Mam Ci wkleic Twoje listy na forum?
Poza tym, doskonale wiesz, ze nie zalezy mi na funkacjach, ale na jako takiej sensowności w tej gildii. Poki co, wladze dzierzysz Ty i Vayneela, i tak sie dzieje od x-czasu. I to wy macie najwiecej do gadania. Przypomnij sobie co zrobiliscie z Vayneela, kiedy wyrazilam swoje zdanie, ze osoba, ktora NIE JEST JUZ W CECHU nie powinna nim rzadzic.

Nie nadajesz sie na Mistrza, ale na Radnego owszem?

I zastanwia mnie jedna rzecz, która tu napisałes:
"Edit: a co do zmiany władzy - w Cechu istnieje system wyrzucania władzy, ale nikt z niego nie korzysta pomimo takiej godzącej w człowieka niesprawiedliwości"

Jassneeee..... Mistrza moze wywalić Radna, w której wasza dwójka jest :) A Asandra, ktora nią byla, ma na tyle przyzwoitości, żeby o tym, jak wywalić Mistrza nie mówić zainteresowanym.

Dalam sie wpuscic w glupia dyskusje, ktora do niczego nie prowadzi.
Farandar, chcesz sie porzucac słowami, zapraszam na gg/PM.
Farandar
Posty: 70
Rejestracja: 14 cze 2009 17:26

Re: System gildiowy

Post autor: Farandar »

Powtórzę: w Cechu nie ma demokracji, a tego oczekujesz. Nie masz nic do powiedzenia, bo nie rządzisz. Do powiedzenia ma coś tylko władca. Na tym polega dyktatura.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Demokracja

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyktatura

Zadanie na dzisiaj: Znajdź 10 różnic. Zapraszam do lektury i proszę już więcej nie rozwodzić się na temat, że nikt poza władzą nie może nic zrobić :)
"Pamiętajcie, proszę, że gdzie rządzi nieład, tam upada handel."
Terry Pratchett
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: System gildiowy

Post autor: Herenvarno »

Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Farandar
Posty: 70
Rejestracja: 14 cze 2009 17:26

Re: System gildiowy

Post autor: Farandar »

O, dziękuję, szukałem zbyt szybko :) No, to zadanie domowe do zrobienia jest.
"Pamiętajcie, proszę, że gdzie rządzi nieład, tam upada handel."
Terry Pratchett
Folko
Posty: 32
Rejestracja: 20 kwie 2009 12:45

Re: System gildiowy

Post autor: Folko »

Zescie sie uwiesili na Cechu, a ja uwazam, ze to nie jest problem tylko tej gildii, ale znacznej liczby, zeby nie powiedziec wiekszosci pozostalych tez. Niestety nie pamietam konkretnych przykladow, wiec nie mam dowodow na poparcie tej tezy, ale goraca linia na IRC-u panuje wszedzie, a mechanizmow na wymiane stolkow brak. Jest jeszcze Lyria, sa Truwerzy i pewnie pare innych by sie znalazlo.
Gość

Re: System gildiowy

Post autor: Gość »

W truwerach nie moze byc automatycznego systemu zmiany na stolkach. Komputer nie jest w stanie ocenic 'poezji' i stwierdzic, kto nadaje sie do jej oceniania a kto nie...
Zablokowany