Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Vicorin
Posty: 93
Rejestracja: 23 gru 2009 17:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vicorin »

re. up chyba było by ci ciężko coś takiego uzyskać do cmuda. Do zmuda chyba mam jakiś conf ale autor nie pozwolił się dzielić. Nawet jeśli bym ci go dał (a nie dam :P)to nie wiem czy byś uruchomił pod cmudem bo jak pamiętam były jakieś problemy.

Zainstaluj Ubuntu i Tf :D Do tf masz masę ogólnodostępnych confow w tym jeden mój "remix" :P
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zurwen »

A ja z kolei polecę pobawić się we własnoręczne skryptowanie pod cMUDem.

Satysfakcja z napisania dobrego skryptu - gwarantowana.
Ja jak tylko przypomnę sobie mój (działający o dziwo) skrypt odmieniający imiona i przymiotniki to puszę się do siebie jak paw! O innych, trudniejszych rzeczach nawet nie wspomnę.

Jeżeli będziesz zainteresowany, mogę podać parę linków do stron 'uczących', chociaż większość rzeczy jest już wbudowana w cMUDowym helpie i wystarczy podstawowa znajomość angielskiego, by brać się do roboty.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Arabella
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2010 20:57

Utknęłam w Nuln, co robić?

Post autor: Arabella »

Niedawno zaczęłam grę, wydostałam się z jakiegoś statku i wysiadłam w Nuln. Teraz nie wiem co mam robić, żaden nowy statek nie przyjeżdża, a ja nie mam pieniędzy żeby kupić cokolwiek w mieście...
Morholt
Posty: 127
Rejestracja: 26 wrz 2009 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Utknęłam w Nuln, co robić?

Post autor: Morholt »

Polecam poczytac pomoc, do tego przejrzec dwie strony:

1. http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Historia_Arkadii -wikipedia arkadii
2. http://www.mudy.republika.pl/ - mapy i jakistam opis dla poczatkujacych

Poza tym polecam zadawac takie pytania w temacie 'pytania dla poczatkujacych' bo pewnie zaraz bedzie awantura...

Jak cos to pisz na priv do mnie, postaram sie pomoc :)

edit- ahm, tak sobie przejrzalem forum i nie widze tego slawnego z twoj.netu tematu. To polecam 'porady dla graczy' ;)
Balwur
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2010 19:19

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Balwur »

Dzięki, o linki chętnie poproszę, bo chyba jednak będę musiał sam powolutku coś dłubać i zgłębić chociaż podstawowe tajniki programu. O zaawansowanych funkcjach nawet nie myślę, raczej sobie z tym nie poradzę. Nie za bardzo mam do tego głowę ani tyle czasu, aby się tego wszystkiego nauczyć. Kiedyś grałem na plus packu opala, był świetny. Teraz niestety już nie jest kompatybilny.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zurwen »

http://www.twoj.net/viewtopic.php?f=69&t=193&start=0
http://www.barsawia-mud.webpark.pl/zmud.html

Była jeszcze niegdyś (całkiem niedawno) stronka Mandreka, miał tam poopisywane sporo o skryptowaniu w zMUDzie, ale nie mogę tego znaleźć. Jeżeli ktoś inny wie jak tam trafić, to niech zamieści, naprawdę polecam dla początkującego skrypciarza.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Takze polecam jeszcze "Mud Master 2000" lub jego wersje napisana kiedys przez Kulinga pod Arke - Arkdisk. Ten jednak nie jest 100% aktualny i wymagalby kilku poprawek, jednak da sie na nim osiagnac "cuda".
Kwestia kolorowania w nim jest sprawa banalna.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zorrid »

Kagain pisze:
Bjoern pisze:Co więcej, o ile nic się nie zmieniło, nie będziesz mógł mieć najwyższej reputacji w 3 różnych królestwach. Z moich doświadczeń wynika, że można mieć maksa tylko w dwóch. Wyrobienie sobie najwyższej reputacji w kolejnym królestwie będzie skutkować obniżeniem reputacji w innym.
Tu się mylisz. Jedną z postaci mam maksymalną reputację we wszystkich trzech krainach "paczkowych" w Imperium.
Zgadza sie, wlasnie zrobilem max reputacje w trzech krainach.Zastanawiam sie, czy nie daloby sie w czwartej, ale nie wiem czy bedzie mi sie to chciało sprawdzać.Bardziej mnie zastanawia ile i jak często bym musiał teraz roznosić paczki, żeby mi reputacja nie spadła.
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Hegnar

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hegnar »

Ostatnio zmienily sie umy w zawodach autojoin, czy te zmiany dotknely tez AJ korsarza? Czy tam jakies umy doszly?

dzieki
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Urithair »

Chyba chodzi Ci o marynarza?
Nie ma czegoś takiego jak AJ korsarz...

Zmiana w AJotach była globalna, więc zapewne i tutaj zawód został wzmocniony.
Zablokowany