Exp.

Archiwum zamkniętych tematów.
Gość

Re: Exp.

Post autor: Gość »

Dlaczego utrudnienie zrobienia legendy jest paranoją?
To chyba dobrze, że czarodzieje nie zablokowali max poziomu na załóżmy początek wielce doświadczonego, tylko możesz sobie expić dalej, tyle że mozolniej.
To wyrównuje szanse między tymi graczami, którzy mogą poświecić grze 10 godzin w tygodniu i tymi, którzy expią po 10 godzin dziennie, ale jednocześnie nie uniemożliwia dalszego rozwoju tym drugim.
A taki poziom, jaki z łatwością można osiągnąć i z łatwością odrobić, w zupełności wystarczy do tej gry. Nie trzeba mieć legendy, żeby się dobrze bawić.
To nie jest WoW Krobelusie, gdzie wszyscy biegają z max poziomem :P



edit:
no właśnie o tym piszę, Coroniusie: na WoWie musisz mieć max lvl, żeby zakosztować prawdziwej gry, na Arce nie musisz

edit2:
Coronius pisze:To niby znaczy, ze mam nie zrobic nigdy legendy?
To znaczy, że legenda jest dla wytrwałych jednostek i trudno Ci będzie ją zrobić, ale z całego serca życzę Ci sukcesu.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010 11:26 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Exp.

Post autor: Coronius »

Bo juz wczesniej bylo to dosc trudne (przynajmniej dla tych co nie zmieniali co chwile zawodu).

A w wowa widac nigdy nie grales. Tam prawdziwa gra rozpoczyna sie dopiero jak wbijesz max lvl.
Mimi pisze: edit:
no właśnie o tym piszę, Coroniusie: na WoWie musisz mieć max lvl, żeby zakosztować prawdziwej gry, na Arce nie musisz
To niby znaczy, ze mam nie zrobic nigdy legendy?
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010 10:49 przez Coronius, łącznie zmieniany 1 raz.
Zornok
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2010 10:46

Re: Exp.

Post autor: Zornok »

Chwila chwila, czy ten level na nazywa się LEGENDA? To chyba logiczne, że ten lvl ma być praktycznie nieosiągalny? Jestem początkującym graczem i jakoś nie ciągnie mnie do wysokiego lvlu i może dlatego tak podchodzę, ale jednak naprawdę LEGENDA powinna leżeć w sferze marzeń, chociaż domyślam się, że obecnie sporo osób ją ma, to może się potem zbalansują, może nie, ale znając życie wszystko dąży do odpowiedniego balansu i niedługo lvl ten będzie pełnić odpowiednią rolę.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010 11:41 przez Zornok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Auglenn
Posty: 133
Rejestracja: 14 lut 2009 02:09

Re: Exp.

Post autor: Auglenn »

Imho legendę powinny robić takie nolife'y, które siedzą po 20 h na dobę na expie. W końcu z jakiegoś powodu nazywa się to legenda ;)
Ruda Paskuda :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Exp.

Post autor: Eve »

Zornok pisze:(..) chociaż domyślam się, że obecnie sporo osób ją ma,(..)
Nie ma jej sporo osób. Legendę ma kilku graczy. Co do reszty nie sposób się nie zgodzić i z Tobą i z Auglenn.
Taki milusi puchaty króliczek, który ucieka gdzieś o tam. Jak będziesz biegał 24/7 to może dogonisz. ;)
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Exp.

Post autor: Gniot »

Re Mimi:
Tam max lvl tu max umy... ja nie widze roznicy. Po prostu troche inne podejscice ktore i tak przeklada sie na to zeby miec wymaksowane umiejetnosci przydatne w walce. Oczywiscie zaraz ktos napisze ze do rpga nie potrzeba ani lvlu ani umow... w tym przypadku pisze o grupie ludzi ktorzy czepia przyjemnosc z arki expiac i walczac z graczami (co oczywiscie nie przeszkadza im w rpgu).

Tnac exp od tego gornego progu (nie mam pojecia o ile % jest teraz mniejszy przyrost) wizowie utrudnili gre tej grupce ktorej celem byla legenda.
Grupie ktore chciala byc NAJGRUBSZA NAJWIEKSZA jezeli chodzi o cechy. Wiem dla niektorych to smieszne ale sa tacy gracze ktorzy lubia expic ;)

Re Zornok:
Co mnie obchodzi Twoje zycie prywatne i to ile poswiecasz czasu na gre ?
Szczerze powiedziawszy mam to w glebokim powazaniu kazdy zyje i gra tak jak lubi.

Jak dla mnie zmiana ze specem byla uzasadniona... rowniez prog do ktorego expi sie latwiej... natomiast utrudnianie (znaczne) wyorania wiekszego lvlu jest przykre i niepotrzebne.

p.s.
I co wy macie z tymi "nolajfami" dowartosciowac sie jakos chcecie ?
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Krobelus
Posty: 113
Rejestracja: 25 mar 2009 12:39

Re: Exp.

Post autor: Krobelus »

Coronius pisze:Bo juz wczesniej bylo to dosc trudne (przynajmniej dla tych co nie zmieniali co chwile zawodu).
To niby znaczy, ze mam nie zrobic nigdy legendy?
Nie wypowiadaj się na temat o którym nie masz pojęcia, jak miałeś dobry zawód masowy pod expo to potrafiłeś wtedy expić tak samo szybko jak osoby co zmieniali co chwile zawód. Przykład zawód partyzanta w optymalnym składzie robiłem nieznak w 3,5h po zmianie(bez speca) w 2,5h-3h, miecznik,glad na moim poziomie z max um robił też w 2,5 -3h. A podsumowując wtedy się najlepiej expiło na AJ. Co do legendy robiłem ją niecałe 2 lata bez zgona mało? To teraz pewnie będzie 5 lat bez zgona i tracisz 30% przez pomyłkę chodziażby na 1 pułapce (1 sec) albo padzie łącza.
Re down:
Twoje argumenty to są przypuszczenia, nigdy nie zmieniłeś zawodu i piszesz o czymś wróżąc z fusów lepiej zamilknij. I podaj ile osób masowo zmieniało zawody, różnica w expie była między zawodami którymi się dobrze nie expiło, przykład Blob zawód glada i szybkość zrobienia legendy.

PS: A co do sprawy z chodzeniem w teamie tak było przez kilka miechów się nie opłacało chodzić z osobami ze specem później to naprawili i przez ostatnie załóżmy 4 miesiące nie miało to znaczenia.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010 11:50 przez Krobelus, łącznie zmieniany 6 razy.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Exp.

Post autor: Coronius »

Ty to powaznie piszesz?
Jak nie miales speca i expiles druzynowo to miales postepy wolniej niz expiac samemu na masowych mobkach, bo Ci ze specem kradli expa (w druzynie 5-cio osobowej osoba na wiele i 20% zawodu robila nieznaki wolniej niz osoba na kawale z maxem).
Gdyby faktycznie nie bylo zmiany, to ludzie by nie zmieniali, wiec nie klam.

edit: coroniusem nigdy nie zmienialem zawodu.
Ale masz racje. Fakt, ze przed zmiana zawodu expilem nieznaki 2,5h a po zmianie (bron zostala) i bez speca w godzine dobitnie dowodzi twoich racji.
I kazdym zawodem da sie expic. Trzeba tylko sobie dobrac expowisko.
Krobelus
Posty: 113
Rejestracja: 25 mar 2009 12:39

Re: Exp.

Post autor: Krobelus »

Coronius pisze:Ty to powaznie piszesz?
edit: coroniusem nigdy nie zmienialem zawodu.
Ale masz racje. Fakt, ze przed zmiana zawodu expilem nieznaki 2,5h a po zmianie (bron zostala) i bez speca w godzine dobitnie dowodzi twoich racji.
I kazdym zawodem da sie expic. Trzeba tylko sobie dobrac expowisko.
Przybliż jaki poziom postaci, jaki zawód, jaka rasa etc. A zawodem się każdy da expić ale są lepsze i gorsze, przykład wszystkie zawody z urkywaniem mają ucięte expo nawet jakiś wiz o tym pisał.

Na niskich poziomach typu kawalarz czy b.dosw dawał kopa bo wartość bojowa ci strasznie spadała natomiast jeżeli miałeś już wielce > to w tym momencie cechy ci podbijały tą wartość bojową do takiego stopnia ze ci spadał exp i była różnica ale mała bo nadrabiałeś przemiałem etc.
Przykład:
Cechy wielce:
100 100 100 50 50 50
+ zawod
300 pktow
suma 850 pktow
Cechy b.dosw:

50 50 50 20 20 20
+ zawod 300 pktow
suma 510

Bez zawodów
wielce: 450
b.dosw: 210

Przykładowy mnożnik
pkt bojowe exp
0-100 +100%
100-200 +80%
200-300 +50%
300-400 +40
400-500 0%
500-600 -5%
600-700 -10%
700-x -30%

Różnica:
wielce ma siłę bojową wiekszą z cech o 150 od siły bojowej zawodu
a bdosw ma siłe bojową niższa z cech o 90 pkt od siły bojowej z zawodu
Generalnie podsumowując róznica między wielce z max zawodem a bez w szybkości postępów byłą dużo niższa niż miedzy b.doswem czy nawet zwiedził.

PS: przykład jest tylko modelem który nie bierze uwagi wszystkich współczynników ale mógł tak wyglądać
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010 12:37 przez Krobelus, łącznie zmieniany 3 razy.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Exp.

Post autor: Coronius »

PS: A co do sprawy z chodzeniem w teamie tak było przez kilka miechów się nie opłacało chodzić z osobami ze specem później to naprawili i przez ostatnie załóżmy 4 miesiące nie miało to znaczenia.
Co nie zmienia faktu, ze od kiedy dali etaty do ostatniej zmiany w expie, zmiana zawodu i nietrenowanie speca dawalo koszmarnego kopa do expa.
Przybliż jaki poziom postaci, jaki zawód, jaka rasa etc. A zawodem się każdy da expić ale są lepsze i gorsze, przykład wszystkie zawody z urkywaniem mają ucięte expo nawet jakiś wiz o tym pisał.
Krasnolud. Bdosw. Fanatyk (2,5h nieznaki) zmiana na partyzanta 50-60 minut nieznaki.

Polelf. Wiele/kawał. Zawod aj w pelni wytrenowany - nieznaki po 40 minutach, zmiana na inny zawod, odczekanie na spadek umow etc, nieznaki w .. 45 minut.
Zablokowany