klient linux

Archiwum zamkniętych tematów.
Vanbert
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2009 23:37

klient linux

Post autor: Vanbert »

Witam. Od niedawna korzystam z linuxa i staram sie znalesc odpowiednik Zmud'a . Takowy jest a i owszem. Jednak chcac zciagnac kmud'a z oryginalnej strony , linki staja sie niedostepne, wygaszone. Czy zechcialby ktos dopomoc i podeslac link ( opublikowac) dzialajacy download kmud ?

Jezeli nie kmud , to podobny w ktorym moglbym korzystac z map ( jak w Zmud)

Dziekuje za okazana pomoc z gory.
Omir
Posty: 10
Rejestracja: 16 lut 2009 20:45

Re: klient linux

Post autor: Omir »

tf +mapik
lub
tf +TinyCartographer czy jak sie to zwie, na twoj necie jest topic
I've seen things that you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Vanbert
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2009 23:37

Re: klient linux

Post autor: Vanbert »

czy istneieje jakis manual do powyzszych ? Czy to juz wyzsza szkola jazdy - jesli chodzi o unixowe systemy i implemenatcja klientow mudowych?

prosze o jakis link do maunala , jesli to mozliwe.
Omir
Posty: 10
Rejestracja: 16 lut 2009 20:45

Re: klient linux

Post autor: Omir »

Szczerze to zbytnio nie pomogę. Tc jest dość dobrze opisany na twoj.necie - stare forum arki tu masz linka http://twoj.net/viewtopic.php?f=69&t=1744

Nie wiem jak on działa bo go nie używałem. Używałem za to mapika do niego potrzebujesz odpowiedniego skryptu, calosc jest dostępna wiec musisz popytać tu lub na tn-ie. Niestety mapik to bardziej gps niz faktyczny maper i ma sporo ograniczeń.
Zalecam potestowac tc w teorii ma to byc maper natywnie linuxowy i bardziej zaawansowany niz mapik.


Co do samego tf-a to polecam strone ingwara tam znajdziesz poczatek i proste skrypty http://ingwar.eu.org/
Na początku może ci sie wydać zamieszane ale jak juz poznasz podstawowe zasady co jest dość proste to będziesz śmigać jak nie wiem.
Tf to chyba najwdzieczniejszy klient mudowy, dość powiedzieć ze nie mając o tym zielonego pojęcia bylem w stanie sam pisać proste rzeczy. Do tego tf ma niesamowity wręcz manual a na tn-ie znajdziesz masę użytkowników wiec polecam z czystym sumieniem tf-a

PS zgraj wersje 5.0 beta 8, i możesz pominąć pachowanie
I've seen things that you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Saggiga
Posty: 80
Rejestracja: 16 mar 2009 09:24

Re: klient linux

Post autor: Saggiga »

Tylko TF niestety. Chociaż innych klientów pod linuksa jest od groma to mają tyle błędów lub są tak prymitywne, że nie nadają się do użytku.

Sam TF jest bardzo szybki i podobno niezawodny, ale według mnie brzydki, nielogiczny i ma straszną wadę, jest nią system operacyjny na którym pracuje. :)
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: klient linux

Post autor: Deli »

A z http://www.kmud.de/download/ nie mozesz sciagnac? :)
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Ramla
Posty: 32
Rejestracja: 26 sty 2010 00:54

Re: klient linux

Post autor: Ramla »

Ja korzystam z linuxa ale jakos nie udalo mi sie przestawic z Zmuda na tf'a i nadal korzystam z tego pierwszego. Mozecie mowic ze lama ze mnie ale po pierwsze przyzwyczajenie, po drugie skryptow (o ile mozna moj konfig tak nazwac) nie chcialo mi sie przenosic, po trzecie jednak wole pelne GUI.
TF nie jest zly, calkiem sprawny i w ogole ale jednak wole nawet emulowanego Zmuda. Wine i jedziem dalej :)
Jedyny minus ze wersja 4.62 ale jak dla mnie calkiem wystarcza (no moze prawie calkiem).
Awatar użytkownika
Tusia
Posty: 35
Rejestracja: 17 maja 2009 22:37

Re: klient linux

Post autor: Tusia »

Korzystając z programu wine, bez problemów uruchomiłam na debianie mudmastera z arkdiskiem. Wiec na pewno nie tylko tf, choć pisanie skryptów pod tf jest równie proste jak pod arkdisk.
Awatar użytkownika
Viliander
Posty: 30
Rejestracja: 13 lut 2009 17:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: klient linux

Post autor: Viliander »

A ja używam CMUDa pod linuxem :ugeek:

A działa to tak, że na maszynie wirtualnej (VirtualBox od firmy Sun) zainstalowanego mam windowsa XP, pod którym chodzi owy CMUD.
Awatar użytkownika
Aran
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2009 02:14

Re: klient linux

Post autor: Aran »

To mogo by byc fajne z dodatkowym procesorerm, jak w nowej amidze.
Ale jak pomyślę, ile zasobów potrzeba na odpalenie VM tylko po to, żeby uruchomić klienta... to już bym chyba wolał rozgrzebć źródła wine (;
ODPOWIEDZ