Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Paulie »

Ropuk pisze: 1) Czy w przypadku umiejętności obronnych (parowanie,tarcze,uniki) też liczy się tylko najwyższa, czy wszystkie?

2) Czy pozostałe umiejętności bojowe: walka bez broni, walka w ciemności, zasłanianie tez powiększają "siłę bojową"?
1.) wszystkie
2.) tak
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Gość

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gość »

Dzięki za odpowiedź Paulie
Awatar użytkownika
Kasmir
Posty: 23
Rejestracja: 18 lut 2009 16:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Kasmir »

Inaczej mówiąc:

Ustawisz coś innego niż wwwnnn = masz skopaną postać

Wyuczysz się więcej bojowych skilli niż defensy (parowanie, uniki, tarcza opcjonalnie) + max 2 bronie którymi będziesz machał w przyszłości = masz skopaną postać.

W tym momencie muszę zapytać: do WB liczy się poziom postaci czy poziom cech bojowych? Inaczej mówiąc, czy mentale wpływają na WB czy nie?
"Jam jest częścią tej pradawnej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro"
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Raglak »

Ze niby jak ktos ma wytrenowana walke w szyku i zaslanianie, to ma skopana postac? ROTFL
Awatar użytkownika
Kasmir
Posty: 23
Rejestracja: 18 lut 2009 16:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Kasmir »

Jak trenuje zasłanianie i walkę w szyku chwilę po zrobieniu postaci to będzie mu się ciężej expiło. Oba skille są przydatne jak się nie biega solo, wcześniej są tylko balastem. Podobnie nie trenuje się speca tak długo, jak długo nie jest to konieczne, właśnie po to, żeby sobie WB nie nabijać.

W poprzednim poście chodziło mi raczej o to, żeby nie trenować skill jak leci (a spotykałem osoby z wytrenowanymi mieczami, toporami, maczugami, sztyletami, walką dwiema brońmi, zasłanianiem, walka bez broni, walką w ciemności na poziomie przed to i owo) tylko trenować z głową.
"Jam jest częścią tej pradawnej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro"
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Grrid »

Nie kombinujcie juz ludzie. To ma was cieszyc a nie zmuszac do siadania przy kalkulatorze i optymalizacji czasu expa.
Awatar użytkownika
Caradhras
Posty: 112
Rejestracja: 27 lut 2009 01:30
Lokalizacja: Craag Ros

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Caradhras »

Kasmir jak gramy nadal pierwsza postacia to w czasie jej rozwoju zdarzy sie nam zmienic koncepcje postaci przykladowo gram krasnoludem do KM dolaczylem tuz po reformie (bylismy jedna z najwczesniej zreformowanych rasowek) wiec zabralem sie za jedyny dostepny AJ jaki wtedy byl czyli Zwiadowce po czym zostaly mi sie drzewce (obecnie na poziomie GP) pozniej zakodowali Straz Gornicza wiec przetrenowalem sie na toporce (ktore razem z mlotami mialem na max gp juz wtedy) gdy dolaczylem do OHM zmienilem rodzaj broni na mloty bo to mi bardziej pasowalo ... bez opanowych zaslo i walki w szyku ponadto mozesz zapomniec o dostaniu sie do jakiegokolwiek stowazyszenia bo kto wezmie kogos kto sie nie przydaje na expie tarczownictwo i parowki przydaja sie na expie a walka w ciemnosci potrafi uratowac dupsko. Jedno w czym sie zgdzoe to walka dwiema bronmi (tez mam) na poziomie GP - jest calkiem nieprzydatna z moich obserwacji przy roznych postaciach przy zrecznosci zwinny i nizej walka np. na dwa sztylety idzie gorzej niz pojedynczym - oczywiscie mowa o poziomie GP.
Vaxon
Posty: 44
Rejestracja: 13 lut 2009 12:11

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Vaxon »

Grrid:

I kto to mówi (-:
Vaxon Gernstein
Gość

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gość »

Kasmir pisze:W poprzednim poście chodziło mi raczej o to, żeby nie trenować skill jak leci (a spotykałem osoby z wytrenowanymi mieczami, toporami, maczugami, sztyletami, walką dwiema brońmi, zasłanianiem, walka bez broni, walką w ciemności na poziomie przed to i owo) tylko trenować z głową.
Przecież do WB wchodzi tylko najwyżej wytrenowana broń i wyższa z dwóch: walka dwiema brońmi/tarczownictwo.
Postać, która ma gp ze wszystkich broni nie jest więc skopana. Co najwyżej to niepotrzebna strata kasy dla początkującego gracza.
A takie umy jak zasłanianie i walka w szyku i tak każdy mieć musi chociaż na gp, nawet jak przeważnie gra solo, bo chyba jednak choć czasem każdy w teamie śmiga lub z teamami walczy ;)
Jeśli już, to walkę w ciemności i gołymi łapami jest sens odpuścić
Tenser
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2009 15:32

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Tenser »

Zaslanianie swietnie chodzi na 0%, polecam! :P
ODPOWIEDZ