Zawody Elitarne [Ankieta]

Archiwum zamkniętych tematów.

Czy jestes za usunieciem zawodow elitarnych i zastapienie ich masowymi?

Tak, nie ma na nie miejsca
139
54%
Nie, powinny zostać
118
46%
 
Liczba głosów: 257

Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Rennz »

Tabulariks pisze:Zawody, a przede wszystkim gildie elitarne są dla mnie esencją Arkadii. Standaryzacja i uniwersalizacja odzierają grę z tej magicznej otoczki, gracze przestają mieć do czego dążyć.
Elitarne zawody nie są dostępne już do wzięcia więc i tak nie ma do czego dążyć idąc twoim tokiem rozumowania.
Tabulariks
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2009 11:35
Lokalizacja: Konstantynopol
Kontakt:

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Tabulariks »

Rennz pisze:
Tabulariks pisze:Zawody, a przede wszystkim gildie elitarne są dla mnie esencją Arkadii. Standaryzacja i uniwersalizacja odzierają grę z tej magicznej otoczki, gracze przestają mieć do czego dążyć.
Elitarne zawody nie są dostępne już do wzięcia więc i tak nie ma do czego dążyć idąc twoim tokiem rozumowania.
W mojej ocenie to duży błąd. W grze nadal są ludzie, którzy zasługują na to, aby być w elitarce. Jako takie uwieńczenie ich kariery w grze. Gildie elitarne jak pisałem są dla mnie nieodłączną częścią Arkadii, szczególnie potrzebną teraz, gdy w obliczu uniwersalizacji, zwykłe zawody ma dużo większa liczba graczy niż jeszcze kilka lat temu.

Pozdrawiam.
Zapraszam na Dropbox, serwis umożliwiający synchronizację i archiwizację plików oraz katalogów (2GB za free) oraz dostęp do nich z PC, Mac, iPhone i Android!
Po rejestracji zarówno ja jak i Ty otrzymamy dodatkowe miejsce na dane :).
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Rennz »

Tabulariks pisze: W mojej ocenie to duży błąd. W grze nadal są ludzie, którzy zasługują na to, aby być w elitarce. Jako takie uwieńczenie ich kariery w grze. Gildie elitarne jak pisałem są dla mnie nieodłączną częścią Arkadii, szczególnie potrzebną teraz, gdy w obliczu uniwersalizacji, zwykłe zawody ma dużo większa liczba graczy niż jeszcze kilka lat temu.
A kto w takim razie miałby decydować kto taki elitarny zawód dostanie? Inni gracze? Wizowie? Przez powszechne głosowanie? Każda z tych metod daje za zbyt dużo możliwości 'funflostwa' według mnie. I skończy się tak, że będzie 'grupa trzymająca władzę', która będzie decydować kto jest bardziej elitarny od innych.
Tabulariks
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2009 11:35
Lokalizacja: Konstantynopol
Kontakt:

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Tabulariks »

Rennz pisze:
Tabulariks pisze: W mojej ocenie to duży błąd. W grze nadal są ludzie, którzy zasługują na to, aby być w elitarce. Jako takie uwieńczenie ich kariery w grze. Gildie elitarne jak pisałem są dla mnie nieodłączną częścią Arkadii, szczególnie potrzebną teraz, gdy w obliczu uniwersalizacji, zwykłe zawody ma dużo większa liczba graczy niż jeszcze kilka lat temu.
A kto w takim razie miałby decydować kto taki elitarny zawód dostanie? Inni gracze? Wizowie? Przez powszechne głosowanie? Każda z tych metod daje za zbyt dużo możliwości 'funflostwa' według mnie. I skończy się tak, że będzie 'grupa trzymająca władzę', która będzie decydować kto jest bardziej elitarny od innych.
Żaden system nie jest idealny, a już nie istnieje taki który zadowoli wszystkich. Ingerencja wizów odpada, jak dla mnie po staremu gracze decydują a wizowie mają wpływ poprzez ustawienie obostrzeń kodowych.
Przypomnę Ci, że przecież kiedyś zawodów się nie idlowało tylko expiło badź z mianowania otrzymywało od zaraz w całości. I mimo braku blokad kodowych i decyzyjności graczy system działał.

Reasumując, gildie elitarne z szefem (fakultatywnie) i organem nadzorczym - kolegialnym (obligatoryjnie) zarządzane przez graczy i sensowny system obostrzeń kodowych (byle nie delaye, one w mojej ocenie nic nie wnoszą dobrego).

Pozdrawiam.
Zapraszam na Dropbox, serwis umożliwiający synchronizację i archiwizację plików oraz katalogów (2GB za free) oraz dostęp do nich z PC, Mac, iPhone i Android!
Po rejestracji zarówno ja jak i Ty otrzymamy dodatkowe miejsce na dane :).
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Buluar »

Re up:

Jesli zwolennicy zachowania gildii elitarnych maja podobny swiatopoglad do Twojego, to szczerze powiedziawszy rzeczywiscie bez sensu bylo plodzonych 15 stron argumentow przeciw.
Musze tez przyznac, ze powaznie zaczne rozwazac skasowanie sie i zaprzestanie wspolnej zabawy, z takimi jak Ty.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Tipi »

Dziekuje Ci za Twoje zdanie Tabularixie,

Domyslam sie , ze z elitarkami masz do czynienia dosyc czesto w tym swoim ishtar i wiesz w ogole dlaczego dyskusja powstala.
Dla takich zwolennikow elitarek mam propozycje, zeby dac mcekom 5 zawodow elitarnych. Blyskawicznie zniknely by z arkadii.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Rennz »

Chciałbym zauważyć, że to właśnie gracze doprowadzili do takiej skrajnie nierównej sytuacji gdzie elitarny zawód mógł mieć każdy. Najlepiej widoczne to było właśnie w zakonie gdzie za kolegowanie się z szefostwem dostawało się awanse.
Tabulariks
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2009 11:35
Lokalizacja: Konstantynopol
Kontakt:

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Tabulariks »

Buluar pisze:Re up:

Jesli zwolennicy zachowania gildii elitarnych maja podobny swiatopoglad do Twojego, to szczerze powiedziawszy rzeczywiscie bez sensu bylo plodzonych 15 stron argumentow przeciw.
Musze tez przyznac, ze powaznie zaczne rozwazac skasowanie sie i zaprzestanie wspolnej zabawy, z takimi jak Ty.
Być może różnica w poglądach wynika stąd, że Twoja postać walczy/walczyła z przedstawicielami elitarek, więc jest stroną w tej dyskusji. Moja postać ani nie walczy z elitarkami, ani nie może dołączyć do żadnej z nich, jestem więc bezstronnym obserwatorem.

Pozdrawiam.
Zapraszam na Dropbox, serwis umożliwiający synchronizację i archiwizację plików oraz katalogów (2GB za free) oraz dostęp do nich z PC, Mac, iPhone i Android!
Po rejestracji zarówno ja jak i Ty otrzymamy dodatkowe miejsce na dane :).
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Buluar »

Bedac najemnikiem nie zdazylo Ci sie wpisac >wesprzyj vaxona?
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Tabulariks
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2009 11:35
Lokalizacja: Konstantynopol
Kontakt:

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Tabulariks »

Tipi, Buluar, Rennz:

Rozumiem Waszą postawę, jednak rozważamy w tym topicu zmiany obecnej sytuacji, Wy proponujecie skasowanie zawodów elitarnych, ja jestem za poprawieniem systemu i dalszym rozwojem tej koncepcji.

Buluar, ostatnio znalazłem loga jak mnie stuknął Trohard bo byłem do kogoś podobny :D.

Pozdrawiam.
Zapraszam na Dropbox, serwis umożliwiający synchronizację i archiwizację plików oraz katalogów (2GB za free) oraz dostęp do nich z PC, Mac, iPhone i Android!
Po rejestracji zarówno ja jak i Ty otrzymamy dodatkowe miejsce na dane :).
Zablokowany