Pytania do opisów.

Bank opisów Arkadii.
Norcerno
Posty: 88
Rejestracja: 31 sty 2016 21:40

Pytania do opisów.

Post autor: Norcerno »

Czy można w opisach lokacji uwzględnić pogodę?
Czy pogoda występuje poza górami?
Jeśli tak to gdzie?
Wszędzie?

Czy emocje i inne wydarzenia da się zakodować tak by różne trzecie osoby widziały zupełnie co innego?
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Haern »

Można, pod warunkiem, że uwzględni się pory dnia i pory roku, i dla każdej napisze opisy, + kilka wariantów pogodowych (bo chyba nie jest to miejsce gdzie pada codziennie przez cały rok?). Jeśli nie ma się zamiaru pisać całej gamy tych opisów zależnych od pory dnia/roku należy to zostawić, a opis lokacji napisać tak, by pasował do każdej opcji. (A więc kwitnące kwiaty odpadają). Pogoda mająca wpływ na graczy występuje tylko w kilku miejscach na mudzie, reszta to tylko opisy lub eventy i nie ma dla nich przeciwwskazań.

Tak, można tak zakodowac praktycznie wszystko, ale musi mieć to solidne i rozsądne wytłumaczenie, ponieważ podnosi to koszty w linijkach kodu i czasie pracy czarodziejów.
Norcerno
Posty: 88
Rejestracja: 31 sty 2016 21:40

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Norcerno »

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Czy ładnie napisane, solidnie poparte materiałem i ciekawe, ale bardzo rozbudowane tereny mają szansę na zakodowanie? Szczególnie jeśli ich poziom trudności dla graczy jest podobny do zamku Drachenfelsa?
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Haern »

Mają.
Intia
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2016 23:45

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Intia »

Wydaje mi się, że podobne pytanie już padło, ale przekopałam trochę forum i nie mogę znaleźć (tym samym nie wiem czy to dobre miejsce na ten post), więc pozwolę sobie zadać je raz jeszcze.

Mianowicie, marzy mi się jakaś tam rzecz. Napisałam opis, wszystko jest w zasadzie gotowe, ale ubzdurałam sobie, że wraz z tą rzeczą w komplecie będą emotki. Czy w zgłoszonym pomyśle mogę je uwzględnić, czy raczej poczekać, aż przedmiot doczeka się zakodowania i wtedy zgłosić pomysł do niego?
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Artak »

Ja bym zgłosił wszystko na raz.
Awatar użytkownika
Tarael
Posty: 71
Rejestracja: 31 mar 2014 22:01

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Tarael »

Najlepiej zgłosić wszystko na raz.
Awatar użytkownika
Ilith
Posty: 32
Rejestracja: 13 lip 2017 10:51

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Ilith »

Od czego zależy czy zgłoszony opis ubrania/biżuterii zostanie zaakceptowany i dodany do sklepu/jubilera i jak najlepiej to zgłaszać (konkretny sklep na mudzie, czy jednak tutaj w banku)?
Awatar użytkownika
Asandra
Posty: 126
Rejestracja: 09 cze 2009 23:44

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Asandra »

Akceptacja zależy wyłącznie od uznania Czarodziejów.

:idea: Możesz proponować nowy opis tu, na forum, możesz też zgłosić w grze pomysł do lokacji w konkretnym sklepie, jeśli ci zależy, lub globalny, jeśli jest ci obojętne gdzie to coś będzie sprzedawane, a jeśli opis przedmiotu jest za długi na limit obowiązujący w zgłoszeniu, to zamiast niego możesz zamieścić na przykład link do wklejki.
Awatar użytkownika
Ilith
Posty: 32
Rejestracja: 13 lip 2017 10:51

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Ilith »

Asandra pisze:możesz też zgłosić w grze pomysł do lokacji w konkretnym sklepie, jeśli ci zależy
To pozostaje mi tylko mieć nadzieję, bo tak właśnie zrobiłam ;)

Przyszłościowo zaś - lepiej zamieszczać w banku opisów po prostu?
Zablokowany