Pytania do opisów.

Bank opisów Arkadii.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Terenes »

Livara pisze:Myślałam o wyznaniu, które przykładowo łączyłoby w sobie jakieś 2-3 aspekty.
- polityczny (przykładowo związany z pokładaniem swoich nadziei w wielkim słońcu celem pomyślnych negocjacji)
- militarny (wielkie slonce prowadzące przywódców, dające wiarę w zwycięstwa)
- duchowy (zawierzenie wielkiemu słońcu, jako czemuś co się opiekuje życiem nilfgaardczyków)

Ogólnie w Sapku, faktycznie nie ma większych wzmianek, ale jednak sam Nilfgaard jest okazany jako silne militarnie, a i politycznie państwo. (Przynajmniej w moim odczuciu, bo pewnie każdy kto czytał sagę ma własne odczucia względem niej)
Wg mnie to nie rozwija w zaden sposob MUDa. Nie wyobrazam sobie postaci ktora na takiej wyznaniowce oparlaby swoj charakter (a kogos kto z wyznawania Morra, Ranalda, Ulryka, Sigmara albo Swiete Smoki czyni filar swojego charakteru - bez problemu), a nie traktowala jako drobnego dodatku do juz posiadanych emotow pochodzeniowych.

Wartoscia dodana byloby stowarzyszenie (ktorego nie bedzie), lub np. zorganizowany (jak Periodicus) i sekretny (jak wyznawcy Chaosu) klub Wywiadu Nilfgaardu
Livara
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2017 01:31

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Livara »

Terenesie, a ja uważam że każda osoba która wzięła pochodzenie z Nilfgaardu, albo interesuje się tą częścią Sapka, doceniłaby takie wyznanie.
Do tego osoby bez pochodzenia, biorące wyznanie mogłyby w jakiś sposób odgrywać właśnie pewną siatkę szpiegów. Ale rozumiem Twoje subiektywne odczucie.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Terenes »

Livara pisze:Terenesie, a ja uważam że każda osoba która wzięła pochodzenie z Nilfgaardu, albo interesuje się tą częścią Sapka, doceniłaby takie wyznanie.
Do tego osoby bez pochodzenia, biorące wyznanie mogłyby w jakiś sposób odgrywać właśnie pewną siatkę szpiegów. Ale rozumiem Twoje subiektywne odczucie.
Tylko co to ma wspolnego z Wyznaniowka? Religia postaci? Albo nalezy dodac kolejna pule emotow do pochodzeniowki (skoro i tak kazdy z pochodzeniowka sie tym zainteresuje), albo stworzyc klub celowy.

Czy Temerczyk albo Redanczyk wzieliby sobie ta wyznaniowke w jakiejkolwiek sytuacji? Moze jakis Kovirczyk? Zerrikanczyk? Albo jakas postac Warhammerowa? Nie. Zdecydowanie nie. Wiec probujemy na sile uwypuklic pewien malo istotny aspekt bycia Nilfgaardczykiem, tak naprawde dublujac juz istniejace mozliwosci.

Od czasu powstania pochodzeniowki (i niemal natychmiastowego rozszerzenia jej o szeroka pule nowych emotow) Nilfgaardczycy nigdy nie narzekali na brak srodkow wyjazdu. To co dobijalo ta nacje to brak mozliwosci rozwoju we wlasnym gronie.
Dhopen

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Dhopen »

Niedawno rozpoczalem przygode z klubem obiezyswiata i z tego powodu mam pytanie dotyczace opisów......
czy zglaszanie wszystkich zauwazonych literówek jest mile widziane? bo nie od dzis wiadomo ze nadgorliwosc jest gorsza od...
Moira
Posty: 84
Rejestracja: 29 wrz 2012 19:37

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Moira »

Ja zgłaszam zawsze i jeszcze mnie nikt piorunem nie strzelił... Ale nie mogę zagwarantować, ze szanowni Wizowie nie mają ochoty ;)
Dhopen

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Dhopen »

Moira pisze:Ja zgłaszam zawsze i jeszcze mnie nikt piorunem nie strzelił... Ale nie mogę zagwarantować, ze szanowni Wizowie nie mają ochoty ;)
ale moją czy twoją postać? :lol:
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Airhil »

Jak nie ty zgłosisz, to pewnie ktoś inny, więc różnicy zbyt dużej to pewnie nie robi ;)
Awatar użytkownika
Tarael
Posty: 71
Rejestracja: 31 mar 2014 22:01

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Tarael »

Dhopen pisze:Niedawno rozpoczalem przygode z klubem obiezyswiata i z tego powodu mam pytanie dotyczace opisów......
czy zglaszanie wszystkich zauwazonych literówek jest mile widziane? bo nie od dzis wiadomo ze nadgorliwosc jest gorsza od...
Zgłaszanie błędów, czy to w mechanice czy w opisach, jest wręcz pożądane.
Dhopen

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Dhopen »

mam pytanie odnośnie terenów Lyrii i Rivii czy jest w planach ich rozbudowa? bo obecnie to bieda z nędza....
Dhopen

Re: Pytania do opisów.

Post autor: Dhopen »

nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie dlaczego w opisach przedmiotów za soba powiazanych stosuje sie jeden opis? mozna zglaszac takie opisy jako blad/pomysl z wlasnym opisem przedmiotu?
Zablokowany