Emocje dla zwierząt-posłańców

Bank opisów Arkadii.
Gruer
Posty: 116
Rejestracja: 09 lis 2011 19:12

Re: Emocje dla zwierząt-posłańców

Post autor: Gruer »

Nie ucięto - zmieniono komendę która jest w ?sokol.
Pozdro
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Emocje dla zwierząt-posłańców

Post autor: Gerdia »

Kod: Zaznacz cały

Gdzie chcesz umiescic xxx? Na prawym ramieniu, lewym ramieniu, prawym przedramieniu czy lewym przedramieniu?
Nie pisze o usunięciu całej komendy tylko możliwości sadzania zwierzęcia na lewym bądź prawym barku.

Pozdrawiam,
G.

Jak uważacie.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2014 13:59 przez Gerdia, łącznie zmieniany 2 razy.
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Einholt
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 15:29

Re: Emocje dla zwierząt-posłańców

Post autor: Einholt »

Ktos kto te opisy tworzyl chyba mial na mysli ramie jako bark. Tak przynajmniej ja to postrzegam.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Emocje dla zwierząt-posłańców

Post autor: Zurwen »

Torbę się też nosi na barku a nie na ramieniu?
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Emocje dla zwierząt-posłańców

Post autor: Khristoff »

Już wam to zgłosiłem w postaci błędu, ale skoro tu o tym rozmowa to też tu napisze.
ramie - to odcinek reki od barku do łokcia
przedramię - poniżej łokcia do dłoni

Jak więc niby chodzimy z tymi zwierzakami ? Trzymamy cały czas ręce poziomo, żeby mogły siedzieć ?
Szczególnie, że mamy ręce pozajmowanie tarczami, mieczami toporami ect.....

Jedyne sensowne miejsce na posadzenie zwierzaka to bark, więc totalnie ni mogę pojąć dlaczego zostało usunięte.
Żeby to zobrazować tu jest przykład Zoltana z papuga na barku:
Obrazek
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Emocje dla zwierząt-posłańców

Post autor: Zurwen »

O pewnych rzeczach, które fizycznie nosisz na 'barku', mówi się że znajdują się 'na ramieniu'. Papuga to jedna z tych przedmiotów, które są noszone na ramieniu. Tak samo damską torebkę nosi się na ramieniu, nie na barku. Worek również zarzuca się na ramie, nie na bark.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Emocje dla zwierząt-posłańców

Post autor: Khristoff »

Zurwen pisze:O pewnych rzeczach, które fizycznie nosisz na 'barku', mówi się że znajdują się 'na ramieniu'. Papuga to jedna z tych przedmiotów, które są noszone na ramieniu. Tak samo damską torebkę nosi się na ramieniu, nie na barku. Worek również zarzuca się na ramie, nie na bark.
W czym Ci przeszkadza, że gracz chce nosić na barku bo wg. niego jest to logiczne ?
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Emocje dla zwierząt-posłańców

Post autor: Rafgart »

Ten temat sluzy do zamieszczania opisow.
Mikkel

Re: Emocje dla zwierząt-posłańców

Post autor: Mikkel »

1. Czy jest szansa na dodanie psów i kotów pocztowych, jeżeli oczywiście pojawią się odpowiednie opisy (czyt. napiszę jak jest szansa :) ).? Problem widzę tutaj w trzymaniu kota/psa na ramieniu... Czy jest ewentualnie możliwe zrobienie czegoś w rodzaju "umiesc psa przy lewej nodze" -> "Przy jego lewej nodze waruje taki śmaki pies."

2. Zwierzęta pocztowe mają kondycję - to w jakimś celu jest czy po prostu mają bo mają? Znaczy - czy można komuś sklepać zwierzę pocztowe? Fajnie by było, choć to straszny trolling potencjalnie. (tj. zabij <zwierze> <gracza>

3. Czemu zwierząt nie da się wkładać do worków, toreb plecaków? o.O Przyczyny kodowe (w sensie: zwierze jest przypisane do gracza na takiej zasadzie, jak przedmioty z wyznaniówek, róg pocztyliona itp.) czy jednak płacze zostały wysłuchane? Bo jeżeli to drugie to... no cóż, brak słów. Świat zwiedzałem z plecakiem i torbą, w której siedziała fretka i jakoś nie narzekała. Podobnie jak kot. I szczur. Oczywiście nie jednocześnie, wtedy byłoby to tak, jakbym miał cały łańcuch pokarmowy w plecaku... Tak czy siak - dopóki zwierzęcia się w owym pojemniku nie zamyka i nie nosi go tam razem z żyletkami, problemu nie ma.

4. Czy dobrze mi się wydaje, że zwierzak pocztowy nic nie waży? Wtedy problemu z wagą i tak nie ma. Pytam, bo mam zawód z cyklu tych skradających się...

5. W ogóle to jak kruk czy sokół drze dziób (znaczy: jak się go nie wyciszy), powinien ujawniać jego skradającego się pana... W ogóle możnaby uniemożliwić skradanie się z trzymanym w rękach zwierzęciem albo z ptakiem na ramieniu - postać strasznie rzuca się w oczy (mówię tu o nożowniku, którego skradanie się polega raczej na wtapianiu się w tłum, z tego, co rozumiem).

6. I ostatnie, acz bynajmniej nie najmniej ważkie - świetna zmiana, Panowie Wizowie. :) Brakowało mi czegoś, na co moja bojowa postać mogłaby wydawać manę, a oswajanie zwierzaka jest jak znalazł. Korzyści z posiadania zwierzaka są niewątpliwe - ma się dostęp do poczty wszędzie i dodatkowe emocje, które temu i owemu ubarwią odgrywanie postaci.

7. Dałoby się coś zrobić z tym, żeby komenda "zaskocz zwierzę"/"zabij zwierzę" ignorowała zwierzę własne danej postaci? Bo doszło do tyleż absurdalnej co i komicznej sytuacji, w której postać ma zaczęła się skradać z nożem w kierunku kruka siedzącego na jej ramieniu... Jakbym wpisał "zabij zwierze" - czy postać aby przypadkiem nie zaatakowałaby tego swojego zwierzaczka, którego od tak długiego czasu już oswaja i na którego chucha i dmucha?

EDIT:
Czy dałoby się zatem przenieść go do, nie wiem, tematu "Pozostałe pytania" i tamże odpowiedzieć na pytania w poście postawione? W swej ignorancji umieściłem post tutaj, nieprzeczytawszy posta o tym, że nie tu jego miejsce a nie jestem chyba władny samodzielnie przenieść.

EDIT 2:
Treść postu przeniosłem do tematu "Pozostałe pytania" i rozwinąłem o kolejne pytania. Czy dałoby się post usunąć z tematu o emocjach dla zwierząt pocztowych, żeby nie spamował?
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014 20:42 przez Mikkel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Emocje dla zwierząt-posłańców

Post autor: Rafgart »

Ten temat sluzy do zamieszczania opisow.
ODPOWIEDZ