Aktualnie potrzebne

Bank opisów Arkadii.
Awatar użytkownika
Orling
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2009 23:50

Aktualnie potrzebne

Post autor: Orling »

Prosiłbym kompetentnego wiza o umieszczenie tu listy drobnych rzeczy, w których napisaniu lub dokończeniu mogliby pomóc gracze, a które są już na finiszu i tylko na taką pomoc czekają. Wydaje mi się, że kilka osób, które miałyby potencjał zająć się takimi problemami, nie ma informacji na temat, co jest aktualnie potrzebne i co ma realną szansę zostać zakodowanym i albo piszą jakieś teksty do szuflady, albo w ogóle nie piszą.
Nie wiem jak się do tego mają wizowie, ale może byłaby też możliwość zaproponowania kilku tematów małych projektów, które gdzieś tam zaległy, a są obiecujące.

etc., etc.

Temat do rozważenia, realizacji, reinterpretacji lub usunięcia, w zależności od woli góry.

Pozdrawiam.
Orling
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Aktualnie potrzebne

Post autor: Grrid »

viewtopic.php?p=20485#p20485
Rafgart pisze:Jesli chodzi o zmiany w swiecie, to na te chwile celem jest 'wygenerowanie' jak najwiekszej puli npcy do prostych zadan typu 'idz i zabij'. Moze to byc boss (z obstawa) lub expowisko. Lub to i to na jednym terenie. Sila umiarkowana, dla 2-5 zawodowcow.
Przyjmujac podzial na podstawowe kategorie typu skaveni, goblinoidy, chaos, undeady, zboje i npce porzadkowe, w interesie MC powinno byc dodanie tych ostatnich. Trzeba wiec wszelkiego typu fortow, garnizonow, straznic, patroli, obozow, karawan itp. To nie musza byc duze rzeczy, chodzi o to, zeby bylo w miare roznorodnie a przez to nie tak nudno.
Oczywiscie moze byc tez cos z reszty - patrol czarnych orkow na dzikach na pustkach, zapomniany starozytny grobowiec w gorach z krasnoludzkimi undeadami, bohater nocnych goblinow bouncujacy graczy w mrocznym lesie itp. W ostatnio przerobionych gorach jest zamknieta twierdza graniczna. Opisy do lokacji sa, potrzeba je zaludnic - moze jakas mila wampirzyca, ktora uwiodla lorda i zcharmowala reszte zalogi. Albo smutny pan nekromanta, ktory ich po prostu wskrzesil...
Calkiem nowe tereny beda dodawane raczej tylko tam, gdzie uzupelniaja i lacza juz obecne - na pewno trzeba dociagnac gory czarne do tilei, tyle ze najlepiej jakby to nie bylo kolejne 300 pustych lokacji gor, trzeba miec jakis pomysl.
Podobnie miasta - jesli jakies juz dodawac to na przyklad Averheim - z 10 lokacji 'zwyklego' miasta z kowalem i karczma, a reszta to duzy fort do zdobycia.

Jesli chodzi o pisanie do szuflady, to problem jest, gdy:
- pisze sie wylacznie pod siebie
- projekt zawiera rewelacyjno-rewolucyjne pomysly, na ktore zwykle szkoda czasu (duzo zmian, malo wnosza)
- projekt tylko pozornie jest kompletny, wymaga dopisania np actow, eventow, czy dodatkowych 5 lokacji
- projekt jest zrobiony na szybko - lepiej robic jedna rzecz 3 miesiace i wlozyc w to troche serca, niz dawac opisy na 2 linijki
Awatar użytkownika
Gavagaj
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2011 11:36

Re: Aktualnie potrzebne

Post autor: Gavagaj »

W sumie nietrudno znaleźć info o aktualnych potrzebach (np. temat krasnoludzkiej wyznaniówce). Niestety chętni do pisania nie pchają się drzwiami i oknami.

Chociaż temat adresowany jest do "góry" to pozwolę sobie wrzucić wypowiedź Rafgarta o rzeczach potrzebnych w Bretonii.
Oczywiscie jesli ktos chce pomoc w rozwoju Bretonii, to jest wiele drobnych rzeczy, ktore mozna zrobic:
- najprostsze - dopisac kilka emocji do pochodzenia, bo jest strasznie biedne
- napisac szczurolapa do Quenelles - sa tam duze podziemia, moze to przyciagnie troche swiezych graczy
- z Quenelles jest planowany statek Wysokich Elfow plynacy do Ishtar, trzeba go napisac, elfy na nim powinny dawac pochodzenie, moga sprzedawac jakis typowo elfi sprzet - nie ma to moze bezposredniego zwiazku z Bretonia, ale sprawi, ze teren przestanie byc maksymalnym zadupiem
- napisac w koncu ten klub Pani z Jeziora - tyle, ze to musi byc rownie dopracowane jak na przyklad wyznanie Sigmara - z 3 aspekty po okolo 10 emocji kazdy, powiedzmy w klimacie 'rycerzy', 'dam' (oba tylko dla ludzi/polelfow, kosztowne dolaczenie, oczywiscie nie moga mowic wprost, ze ktos jest rycerzem) oraz dla 'prostaczkow' (dowolne rasy, emocje odnoszace sie do ziemi bretonskiej)
- tak jak napisalem w innym temacie, potrzeba jak najwiecej celow (ofiar :) ) dla zadan dla roznych graczy - moga byc bardzo zwiazane z klimatem bretonskim - bledny rycerz na trakcie opowiadajacy swoja historie, zamek rycerzy-rozbojnikow itp
- projekt Parravon jest porzucony, ale spora czesc zostala napisana - miasto jest dosc ciekawe i nie rozciaga nam swiata, wiec jest pewna szansa, ze ktos przysiadzie nad nim i skonczy

Tyle tylko, ze nic z powyzszych nie daje speca... :(
Awatar użytkownika
Orling
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2009 23:50

Re: Aktualnie potrzebne

Post autor: Orling »

Bardzo ładnie, że coś się ruszyło. Rozpiskę zaproponowałem dlatego, żeby każdy mógłby wyłowić coś dla siebie. Daleko nie szukając - nie jestem w stanie napisać rzeczy ściśle związanych z domeną Imperium, gdyż nie znam literatury i dajmy na to tematyka wyznaniówek jest mi obca, ale za to rzeczy bardziej ogólne, jak napisanie krypty z nekromantą, jest już realne, bo można to podpiąć gdziekolwiek. Co do poniższych postów - cytat, który przytoczył Gavagaj czytałem już wcześniej i jakoś mnie nie ruszył do akcji, ale już przytoczony przez Grrida coś podsunął, a jak widać nie zauważyłem go wcześniej w oryginale.
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Aktualnie potrzebne

Post autor: Sivlaryan »

Ja tylko chciałem napomknąć, że zająłem się wyznaniówka Pani Jeziora z dwiema jeszcze osobami, i jeśli ktoś chciałby pomóc - zapraszam na prv. Dodam jeszcze, że projekt jest dość rozbudowany i przydadzą się osoby, które kompletnie nie czają klimatu Bretonii ;)

Siv.
POWER OF FRIENDSHIP
Ered

Re: Aktualnie potrzebne

Post autor: Ered »

Sivlaryan pisze:Ja tylko chciałem napomknąć, że zająłem się wyznaniówka Pani Jeziora z dwiema jeszcze osobami, i jeśli ktoś chciałby pomóc - zapraszam na prv. Dodam jeszcze, że projekt jest dość rozbudowany i przydadzą się osoby, które kompletnie nie czają klimatu Bretonii ;)

Siv.
Sivlaryan, dajcie jakis namiar chetnie pomoge opisywac, na Barsie cos tam napisalem do gildii olbrzymow i jeszcze klub bledych rycerzy pisalem kiedys, to moze sie przydam :D
ODPOWIEDZ