Sklep z maskami

Bank opisów Arkadii.
Gislan
Posty: 17
Rejestracja: 13 lut 2009 14:36

Sklep z maskami

Post autor: Gislan »

Witam
Wpadl mi do glowy pomysl ktorego efekty przedstawiam poniżej. Projekt jest oczywiscie
jeszcze niedokonczony.
Pozdrawiam.


Short:
Sklep z maskami:

Long:
Znajdujesz sie w dlugiej lecz niezbyt szerokiej sali przerobionej na galerie. Wzdluz calej
dlugosci pomieszczenia na obu scianach wisza setki nieruchomych oblicz spogladajacych na
Ciebie pustymi oczodolami. Maski ktore niemal w calosci wypelniaja sale wykonano w
wielu rozniacych sie technikach, a do produkcji uzyto licznych materialow. Tematyka prac
jest rozna, od najprostszych wykonanych chyba dlonmi dziecka, poprzez ludowe i zabawne,
na artystycznych i egzotycznych konczac. Na przeciwleglym krancu sali znajduje sie olbrzymie
biurko a zarazem warsztat pracy co latwo mozna poznac po zalegajacych na blacie narzedziach,
resztkach materialow, farbach i niedokonczonych maskach. Nad biurkiem przybita do sciany
wisi drewniana tabliczka.
Jest tutaj jedno widoczne wyjscie: (jakie tam potrzeba)
Chuderlawy niewysoki mezczyzna.

ob tabliczke
Przybita do sciany tabliczka, przyklejono do niej kawalek pergaminu, moze warto go
przeczytac.

przeczytaj pergamin

-----------------
Jesli chcesz sie stac posiadaczem dziela sztuki, nadac sobie nieco elegancji,
stylu, czy tajemniczosci, nie czekaj <zamow> maske juz teraz!
Wzory typow, kolorow, materialow i oblicz znajdziesz na scianie.
Gdy juz sie zdecydujesz, <zamow> wybrana maske.
<zamow typ, material kolor oblicze>
np:
- zamow Smieszna, wykonana z drewna maske przedstawiajaca pokolorowane oblicze niziolka.
- zamow Grozna, wykonana z zelaza maske przedstawiajaca matowe oblicze ogra.
- zamow Delikatna, wykonana z porcelany maske przedstawiajace blade oblicze elfki.
- zamow Ciekawska, wykonana z papieru maske przedstawiajaca rumiane oblicze gnoma.

Ceny przystepne zalezne od materialow i nakladu pracy
---------------

ob pomieszczenie; ob sale
Dluga lecz niezbyt szeroka sala sluzaca na chwile obecna jako sklep i galeria masek.

ob galerie
Dluga galeria z maskami ciagnaca sie przez cala sale az do ogromnego biurka na jej koncu.

ob maski
Wzdluz calej dlugosci pomieszczenia na obu scianach wisza setki nieruchomych oblicz
spogladajacych na Ciebie pustymi oczodołami. Maski ktore niemal w calosci wypelniaja
sale wykonano w wielu rozniacych sie technikach, a do produkcji uzyto licznych
materialow. Tematyka prac jest rozna, od najprostszych wykonanych chyba dlonmi dziecka,
poprzez swieckie i zabawne, na artystycznych i egzotycznych konczac. Przygladajac sie
uwazniej dostrzegasz takze dziela o tematyce religijnej, komediowej, maski inspirowane
zwierzetami, a nielicznie takze tajemnicze i szalone powykrecane rysy masek zrobionych
zapewne przez jakiegos oblakanego artyste. Wiele z nich wyglada na uzywane, jednak niektore
ciagle jeszcze lsnia swiezoscia.

ob biurko; ob warsztat
Ogromne biurko zrobione z mocno pociemnialej juz debiny, co wraz z liczne rysami i plamami
zaschnietej farby pokrywajacej nielam caly blat sprawiaja wrazenie ze jest rownie stare jak
[miasto w ktorym umiescimy sklep z maskami]. Ciezko znalesc na nim choc odrobine wolnego
miejsca, cale zagracone jest pilnikami, rysikami, dlutami, mlotkami i innymi narzedziami.
Resztki materialow, naczynia z farbami i niedokonczone prace jednoznacznie wskazuja ze jest
to warsztat pracy artysty-rzezbiarza specjalizujacego sie w wytwarzaniu roznego rodzaju
masek.


Sprzedawca i wytworca masek:

Imie: Verdon, sprzedawca i wytworca masek.
Rasa: Czlowiek
Plec: mezczyzna
Waga: 65kg
Wzrost: 155cm

Short: Chuderlawy niewysoki mezczyzna.

Long: Wyglada na starszego juz mezczyzne co latwo poznac mozna po przypruszonych siwizna
wlosach i pooranej zmarszczkami twarzy, zaprzeczac sie temu zdaja tylko gleboko osadzone
wesole i pelne zycia niebieskie oczy czlowieka. Dlugie i zreczne palce umazane ma w świeżej
glinie i farbie, zas szary siegajacy kolan fartuch pokrywaja liczne pokolenia plam. Uwage zwraca
bardzo blada skora mezczyzny spod ktorej miejscami przeswituja niebieskawe żyły, typowa
oznaka niezbyt czestego kontaktu z promieniami slonca.


Marudzenie:

emote1: w skupieniu wygladza i modeluje rysy niemal juz dokonczonej maski.

emote2: mruczy cos pod nosem niezrozumiale wystawiajac jezyk i czyniac ostatnie mazniecia
pedzlem na nieruchomym obliczu maski.

emote3: klnie na czym swiat stoi, po czym bierze sie do sprzatania jakiejs podejrzanie
smierdzacej substancji ktora przed chwila niechcacy rozlal.

emote4: wprawnymi ruchami dluta wydobywa z kawalka kamienia pierwsze rysy twarzy, sadzac po
kulfonowatym nosie niechybnie krasnoludzkie.

emote5: szybkimi lecz delikatnymi ruchami pilnika, formuje kawalek krysztalu w przesliczna twarz
usmiechnietej elfki.

emote6: precyzyjnie raz po raz uderza mlotkiem w dluto nadajac kamiennej masce pierwsze
ksztalty, sadzac po spiczastym i dlugim nosie wszystko wskazuje ze bedzie przedstawiala
oblicze gnoma, albo bohatera znanej wszystkim starej ludowej bajki o ciesli i wystruganym
przez niego z drewna synu.

emote7: spoglada krytycznie na ukonczona juz maske przedstawiajaca twarz rumianego niziolka
o wydatnych policzkach i ustach zaokraglonych w szerokim usmiechu.

emote8: ciezko wali mlotem w kawal matowej blachy ulozonej na wypuklosciach niewielkiego
kowadla. Choc maska jest nieukonczona to jednak widoczne juz niskie czolo, wielkie
odstajace uszy i nos przypominajacy rozdeptanego kartofla jednoznacznie wskazuja na to ze
bedzie przedstawiala oblicze ogra.

emote9: pracuje w skupieniu nad maska przedstawiajaca pociagla efia twarz, jednak pewna
twardosc rys uchwycona w materiale wskazuje ze po ukonczeniu bedzie z pewnoscia
przedstawiala oblicze polelfa.


Marudzenie podczas walki:
emote krzyczy: Straaaaaz !!! Na Poooomoc !!!
emote krzyczy: Ratunku !!! Morduja !!!


Pytania:
domyslna odpowiedz:
'Nie zawracaj mi teraz glowy, moja praca wymaga skupienia.

o prace:
'Mam juz sluzacego, poszukaj gdzie indziej.

o zadanie:
'Nie wiem o co wlasciwie Ci sie rozchodzi.

o pomoc:
'Nie potrzebuje niczyjej pomocy, nie jestem jeszcze az tak stary

o bladosc:
emote chrzaka nieznacznie
'Moja skora jest bardzo wrazliwa na sloneczne swiatlo, staram sie wiec jak to mozliwe
unikac slonca.
emote usmiecha sie nieznacznie
'Zreszta wcale nie jest mi z tym zle, moge wiecej czasu poswiecic na moja sztuke.
emote wskazuje maski.

o sztuke:
emote namysla sie nad czyms
'Wiele ma imion moja Pani, zwa ja Poezja, Malarstwem, czy Aktorstwem, Dla mnie jednak sztuka to
maski.

o maski
emote usmiecha sie szeroko
'Tak robie maski, a takze handluje nimi. Rozejrzyj sie po moim sklepie a jesli ktoras Cie
zainteresuje niewykluczam ze ja sprzedam ... za rozsadna cene oczywiscie. Zreszta wszystko
jest tam napisane.
emote wskazuje tabliczke

o zamowienie
usmiecha sie szeroko
'Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.
emote wskazuje tabliczke


Jak wygladal by efekt, ano wyobrazalem to sobie tak gdy ogladam kogos z nalozona maska:

ob nieskiego pekatego halflinga

Jest to nieski pekaty halfling.
Siega ci zaledwie do piersi - wydaje sie byc niespotykanie niski nawet jak na
halflinga. Ponadto, jak na halflinga wydaje sie byc lekko otyly.
Zdaje sie byc w swietnej kondycji.
Na plecach nosi otwarty skorzany plecak.
Na twarzy nosi zalozona grozna, wykonana z zelaza maske przedstawiajaca matowe oblicze ogra.
Na jego szyi wisi przepiekna fajka czlonka Zgromadzenia Halflinskiego.
Nosi przypieta do pasa, zamknieta plocienna cienka tube, pojemnik na mapy.


Celem wyjasnienia: maski nie zakrywaja opisu postaci, sa poprostu elementem wzbogacajacym gre.
Daja mozliwosc urzadzenia balu maskowego jak i innych RPGowych mozliwosci.

Edit: Literowki, skladnia.
Hattuo
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2009 22:09
Lokalizacja: gliwice

Re: Sklep z maskami

Post autor: Hattuo »

oczy szeroko zamkniete? :> pomysl swietny!
Awatar użytkownika
Cannard
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2009 06:14

Re: Sklep z maskami

Post autor: Cannard »

Oprócz tego, że będzie wykorzystywany raz na rok to wszystko fajnie. ;)
Inni zawsze mu doradzali, żeby zrobił coś ze swoim życiem. Zgadzał się z tym: chciałby z niego zrobić łózko.
--------------------
Nieważne, jak żyłeś i umarłeś, ale jak opowiadają to bardowie.
Gislan
Posty: 17
Rejestracja: 13 lut 2009 14:36

Re: Sklep z maskami

Post autor: Gislan »

Slowa te kieruje do kreatorow, czy spodobal wam sie ten pomysl i czy warto poswiecac czas na doszlifowanie opisow i dzialania samego sklepu ? Wystarczy zwykle : tak/nie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Aran
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2009 02:14

Re: Sklep z maskami

Post autor: Aran »

To nie jest cos, co byloby komuś do czegoś natychmiast potrzebne.
Niemniej bardzo możliwe, że kiedyś jakiś czarodziej tworzący jakiś nowy teren odczuje akurat potrzebę stworzenia jakiegoś ciekawego urozmaicenia i "bajeru", i zakoduje coś takiego.

Więc nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie (-:
Hurim
Posty: 12
Rejestracja: 02 cze 2009 00:52

Re: Sklep z maskami

Post autor: Hurim »

Aran pisze:To nie jest cos, co byloby komuś do czegoś natychmiast potrzebne.
Niemniej bardzo możliwe, że kiedyś jakiś czarodziej tworzący jakiś nowy teren odczuje akurat potrzebę stworzenia jakiegoś ciekawego urozmaicenia i "bajeru", i zakoduje coś takiego.

Więc nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie (-:
OT:
W maju powstał sklep z maskami w nowo powstałej twierdzy.

To może dać pojęcie w jakim tempie czarodzieje realizują niezłe pomysły. Od końca lutego do połowy maja, no cóż. Musicie stwierdzić, że to nie jest za długo ;)

Btw ceny są trochę zbyt wysokie. Młoda postać, nowy gracz będą musiały srogo nabiegać się z paczkami i zielskiem aby taką sobie kupić.. ;)


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ovidus
Posty: 104
Rejestracja: 16 mar 2009 12:17

Re: Sklep z maskami

Post autor: Ovidus »

Dodali tam maske w ksztalcie twarzy krasnoluda? OStatnio jok tam bylem to nie bylo mozliwosci wykonania takiej :/
"Nie ma nic pewniejszego w świecie od błyszczącego złota i zdrady elfów."
Zablokowany