NPC, luzna zbieranina

Bank opisów Arkadii.
Kira
Posty: 32
Rejestracja: 28 maja 2011 23:31

Re: NPC, luzna zbieranina

Post autor: Kira »

To mój pierwszy opis, wiec proszę o wyrozumialosc... :)

Czerwonooki potezny minotaur
Potezna na prawie trzy metry sylwetka tej besti wprawia cie w oslupienie. Czarne jak smola kopyta, na których preza się dwie umiesnione ludzkie nogi wraz z torsem, zwienczonym bycza glowa, z ktorej spoglada na ciebie para czerwonokrwistych oczu. Muskularna sylwetka oraz ramiona, pokryte licznymi bliznami sa w stanie nie tylko zadawac bolesne rany przeciwnikom, ale także stanowia doskonala forme obrony. Szczyt lba wiencza dwa dlugie, powykrecane brazowe rogi, które sa smiercionosna bronia. Jeden z nich wyglada na lekko ukruszony, jest to prawdopodobnie pozostalosc po ostatniej walce. Cialo potwora pokrywa od dolu delikatne futro, przeksztalcajac się wyzej w gesta grzywe. W pysku dostrzec można okragly kolczyk, który przebija nozdrza, stanowiacy swego rodzaju ozdobe na tle pary powietrza wydobywajacej się z nozdrzy.

Emotki:
Czerwonooki potezny mionotaur spoglada w twoim kierunku toczac pare pyska.
Z gardla czerwonookiego poteznego minotaura wydobywa się przerazliwy ryk.
Czerwonooki potezny minotaur pewnie staje na swoich kopytach rozgladajac się w poszukiwaniu ofiary.

Atak:
Czerwonooki potezny minotaur ryczac donosnie rusza w twoim kierunku, atakujac cie.


Spec:
1.os:
Czerwonooki potezny minotaur pochyla glowe i rusza w twoim kierunku. Dostrzegasz czerwone oczy wpatrzone w ciebie i pare nastawionych rogow, które sa coraz blizej. Czerwonooki potezny minotaur dopada do ciebie i godzi /ledwo/lekko/mocno/powaznie/ciezko/bardzo ciezko/masakruje/ swoimi rogami w (czesc ciala). Czujesz spazmy bolu, gdy uderzenie zostaje zwienczone solidnym ciosem kopyt w (czesc ciala). Bestia ryczac donosnie staje pewnie i szykuje się do dalszej walki.

2.os.
Widzisz, jak czerwonooki potezny minotaur pochyla glowe i rusza w kierunku xxx. Jego czerwone oczy i para nastawionych rogow pedzi w kierunku ofiary by dopasc do xxx i ugodzic /ledwo/lekko/mocno/powaznie/ciezko/bardzo ciezko/masakruje/ w (czesc ciala). Zauwazasz, jak xxx zgina się pod wplywem bolu, by zobaczyc kolejny cios zadany poteznymi kopytami w (czesc ciala) xxx.. Donosny ryk oznajmia, ze czerwonooki potezny minotaur jest gotowy do dalszej walki.

Minotaur powinien miec twarda skore - mozliwosc pekniecia broni wieksza, oraz mozliwosc ogluszenia ciosem z kopyt, jesli trafi w glowe.

Z ciala można wyciac:
Ciemna futrzasta skora
Pochodzaca prawdopodobnie z ciala minotaura skora stanowi cenny nabytek. Pokryta czarnym gestym futrem i bardzo mocna, znakomicie nadawac będzie się do wyrowbow sznycerskich.

Czarny ukruszony rog
Rog pochodzi prawdopodobnie z glowy minotaura, jest bardzo porysowany, a przy samej koncowce ukruszony, co swiadczy o jego czestym uzyciu.

Czarny rog
Pochodzacy z glowy minotaura rog, stanowil zapewne doskonaly orez. Dostrzegasz na nim male rysy swiadczace o czestym jego uzyciu.

Okragly metalowy kolczyk
Zwykly okragly kolczyk wykonany z metalu, nie stanowi on cennego nabytku.
Kira
Posty: 32
Rejestracja: 28 maja 2011 23:31

Re: NPC, luzna zbieranina

Post autor: Kira »

Snieznobialy skrzydlaty pegaz
Widzisz przed soba pegaza, niezwykle pięknego, szlachetnego konia. Od zwykłych kopytnych różni go pewien istotny szczegół. Posiada wielkie o rozpiętości sięgającej u niektórych gatunków nawet ośmiu metrów, masywne skrzydła kojarzące się z łabędzimi, dzięki którym bez problemu może wzbić się w powietrze. Silna budowa oraz polyskujace srebrem kopyta daja ci do zrozumienia, ze mimo, iż zwierze to jest piekne, to z pewnoscia jest tez bardzo szybkie, zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Spogladajac w jego oczy możesz dostrzec zwierzeca inteligencje i spryt, oraz, w przeciwienstwie do jego kuzynow, jednorozcow, pewna ufnosc. Wedlug legend, jego grzywa i ogon posiada magiczne wlasniwosci, z których korzystac mogą jedynie istoty o dobrym sercu.

Emoty:

Snieznobialy skrzydlaty pegaz rozposciera swoje skrzydla prezentujac ich piekno.
Snieznobialy skrzydlaty pegaz rozklada swe skrzydla i kilkoma machnieciami odrywa się od ziemi.
Snieznobialy skrzydlaty pegaz grzebie w ziemi swym srebrnym kopytem, jakby był czyms zdenerwowany.
Snieznobialy skrzydlaty pegaz ploszy się na twój widok i wzbijajac się w powietrze odlatuje przed siebie.

Walka:
Snieznobialy skrzydlaty pegaz uderza cię swym srebrnym kopytem w (czesc ciala).


Snieznobialy skrzydlaty pegaz uderza cie para swoich skrzydel ogluszajac cie, po czym wzbija się w przestworza i odlatuje.


Mozna wyciac:
Snieznobiala skora z para skrzydel
Snieznobiala skora ze skrzydlami pochodzaca z ciala pegaza.

Ze skory mozna zrobic:

Snieznobialy plaszcz ze skrzydlami ze skory pegaza
Snieznobialy, przepiekny plaszcz, wykonany ze skory pegaza, jest jednym z najcenniejszych tego typu. Delikatny w dotyku, miekki niczym aksamit o nieskazitelnie czystej barwie, zostal od spodu wyszyty jedwabiem. Od innych plaszczy odroznia go brak jakiegokolwiek zapiecia w postaci guzikow czy tez paska. Posiada on natomiast pare skrzydel, ktore niegdys dawaly pegazowi mozliwosc lotu. Obecnie stanowia przepiekna ozdobe, ktora zostala w srodku usztywniona specjalnie do tego celu wykonanym stelarzem, ktory poprzez ruchy ramion pozwala na rozwiniecie badz tez zlozenie skrzydel. W tym plaszczu mozesz poczuc sie jak pegaz, jednak napewno nie wzbijesz sie w przestworza.

Zaklada sie go na tlow i ramiona.
Ravald
Posty: 110
Rejestracja: 06 maja 2011 14:44
Lokalizacja: Londyn

Visenna, uzdrowicielka

Post autor: Ravald »

Smutno mi tak wrzucac ja do luznej zbieraniny (Geralta by bez niej nie bylo! :)), ale przeciez nie bede nowego tematu zakladal, by polechtac swoje ego...

Imie: Visenna Stogedo, uzdrowicielka
Rasa: Czlowiek
Plec: Kobieta
Waga: 58kg
Wzrost: 162cm
Lokacja: Trakty w Ishtar
Short: Szczupla ognistowlosa kobieta
Long: Twa uwage od razu przykuwaja oczy tej kobiety, dziwnie nie pasujace do tej mlodej, drobnej twarzy, otoczonej burza ogniscie rudych lokow, ktore we wzglednym porzadku utrzymuje prosta opaska ze skory jakiegos gada. Dobrej jakosci ubranie o nieco meskim kroju nie pozwala w pelni ocenic jej figury, jednak kazdy jej ruch, ktoremu towarzyszy ciche pobrzekiwanie dochodzace z zawieszonej na ramieniu torby, pelen jest niewymuszonego wdzieku. Nie zauwazasz, by nosila jakiekowiek ozdoby poza pokryta jakimis runami bransoleta, ktora zdaje sie wylapywac i odbijac najslabsze nawet swiatlo.

[Emoty]

Kod: Zaznacz cały

emote wyjmuje z zawieszonej na ramieniu torby jakis flakonik, spoglada na niego uwaznie, po czym chowa go spowrotem.
emote w zamysleniu sledzi opuszkami palcow pokrywajace bransolete runy.
emote przyglada sie uwaznie twarzom podroznych.
emote przymyka oczy i wykonuje kilka miarowych oddechow.
emote zdejmuje z wlosow opaske, potrzasa nimi, po czym z niemalym trudem uklada je pod opaska.
ppowiedz cicho do siebie Ciekawam, czy tamci zdazyli juz wyzdrowiec...
ppowiedz cicho do siebie Moze powinnam zostawic im wiecej lekarstw...?
ppowiedz cicho do siebie Ciekawe, czy uda mi sie spotkac w drodze kogos znajomego.
[Pytania]
domyslna odpowiedz:

Kod: Zaznacz cały

emote marszczy lekko swe gladkie czolo.
ppowiedz spokojnie W tym raczej ci nie pomoge.
prace:

Kod: Zaznacz cały

emote usmiecha sie, spogladajac w dal nieobecnym wzrokiem.
ppowiedz spokojnie Praca? Ja nie nazywam tego praca. Dla mnie to powolanie.
ppowiedz spokojnie Pomoc innym ludziom w pewnym momencie mojego zycia stala sie dla mnie glownym celem.
torbe

Kod: Zaznacz cały

ppowiedz spokojnie Mam w niej niemal wszystko, czego potrzebuje, by niesc pomoc innym.
ppowiedz spokojnie Wiekszosc z mikstur to naturalne skladniki, nieco jedynie zaprawione magia.
moc:

Kod: Zaznacz cały

ppowiedz wymijajaco Moc... Moc jest we wszystkim, co nas otacza. 
emote wykonuje szybki ruch reka.
ppowiedz powaznie Bez niej niemozliwa bylaby magia, a swiat wciaz tkwilby w ciemnych wiekach.
magie/mikstury/skladniki:

Kod: Zaznacz cały

ppowiedz wymijajaco Wybacz, ale ani to czas, ani miejsce, by o tym dyskutowac.
pomoc:
!UWAGA! - powiazane z umiejetnoscia "leczenie", opisana ponizej w sekcji [Specjalne] ponizej.

Kod: Zaznacz cały

emote spoglada na ciebie uwaznie
//(jesli kondycja >= "w dobrym stanie")
emote marszczy gniewnie brwi.
ppowiedz ostro Nie mam zamiaru marnowac Mocy na leczenie takich zadrapan.
OR
//(jesli kondycja < "w dobrym stanie")
ppowiedz lagodnie Oczywiscie, ze ci pomoge, jesli tylko poprosisz mnie o leczenie.
geralta/dziecko/wiedzmina:

Kod: Zaznacz cały

emote spoglada na ciebie z nieodgadnionym wyrazem twarzy.
ppowiedz spokojnie Coz za niecodzienne pytanie. Ciekawa jestem, skad przyszlo ci ono do glowy.
bransolete

Kod: Zaznacz cały

emote spoglada przelotnie na szeroka grawerowana bransolete.
ppowiedz spokojnie Ta bransoleta to jedna z kilku ocalalych odnalezionych po smierci Triamesa z Gleaven, wielkiego czarodzieja, specjalizujacego sie, podobnie jak ja, w magii uzdrawiajacej.
ppowiedz spokojnie Zdobycie jej kosztowalo mnie niemalo zachodu... i pieniedzy.
ppowiedz ze smutkiem Niestety, nikt juz nie wie, jak takie wytwarzac.
emote wzdycha ciezko.
ppowiedz ze smutkiem A szkoda, mozna by dzieki nim pomoc tylu ludziom...
ppowiedz spokojnie Ja i mi podobni potrafimy jedynie naladowac je, gdy cala zawarta w nich Moc zostanie wykorzystana.
ppowiedz spokojnie Ale nie chce cie zanudzac, chyba, ze chcesz wiedziec cos wiecej o jej dzialaniu?
dzialanie

Kod: Zaznacz cały

emote wyraznie ozywia sie, slyszac to pytanie.
ppowiedz z entuzjazmem Prostota dzialania tego przedmiotu jest chyba jedna z jego najwiekszych zalet.
ppowiedz z enuzjazmem Wystarczy potrzec ja w dowolnej chwili, by zawarta w niej Moc splynela w cialo osoby go noszacej.
ppowiedz z entuzjazmem Kazdy z szafirow, ktore ja ozdabiaja, zawiera wystarczajacy ladunek Mocy, by zatamowac nawet najwieksze krwawienie.
ppowiedz powaznie Pamietac trzeba jednak, ze musi uplynac nieco czasu miedzy jednym a drugim skorzystaniem z zakletej w niej magii.
ppowiedz powaznie No i oczywiscie nie zapominac, ze magie w niej zawarta mozna wykorzystac jedynie trzy razy.
ppowiedz spokojnie Potem trzeba ja ponownie naladowac moca.
ppowiedz spokojnie Jesli znajdziesz kiedy jedna z nich, za drobna oplata chetnie uzycze do tego swoich zdolnosci.
ppowiedz spokojnie Wystarczy, ze poprosisz mnie o naladowanie bransolety.

[Specjalne]

1. Visenna posiada niedostepna dla graczy umiejetnosc: Leczenie
Umiejetnosc pozwala na *dwuminutowy* boost do odzyskowania kondycji, nieco lepszy niz ten po maksymalnym nawaleniu sie alkoholem. Visenna rzuca czar po komendzie "popros o leczenie".

[1. os.]

Kod: Zaznacz cały

emote przymyka oczy, po czym kladzie lewa dlon na twoim czole. Mrugasz bezwiednie, gdy przez sekunde tetniaca krew szumi ci w uszach, po czym nagle twoj puls wraca do normy.
[3. os.]

Kod: Zaznacz cały

emote przymyka oczy, po czym kladzie lewa dlon na czole [cel], ktory/a nagle mruga szybko oczyma, jakby czyms zaskoczony/a.

ppowiedz z usmiechem To powinno pomoc, twoje rany powinny sie teraz szybciej zagoic.

2. Visenna jest w posiadaniu magicznej bransolety, opisanej ponizej. Mam nadzieje, ze nie zakloca ona balansu tudziez nie daje pola do przekretow... taka tam namiastka ziol - nie mam pojecia, ile trzeba wlozyc wysilku w zakodowanie tego, ale mozna chyba powiazac to jakos z efektem zzarcia jakiegos ziolka czy dwu...?

Bransoleta:
- trzy ladunki (po zuzyciu ciemnieje jeden ze zdobiacych bransolete szafirow)
- jeden ladunek odnawia kondycje o *1/3* poziomu kondycji - czy ile tam odnawia ziolko jedno czy dwa;
- ma *dwuminutowy* cooldown;
- Visenna moze ja naladowac, dla graczy robi to za 20 zlotych monet za ladunek.

Short:

Kod: Zaznacz cały

Szeroka grawerowana bransoleta
Long:

Kod: Zaznacz cały

Szeroka na dlon, wykonana z jakiegos jasnego stopu metali bransoleta w calosci pokryta jest jakimis runami, ktorych nie dosc, ze nie mozesz odcyfrowac, to do tego wydaja sie plasac przed oczyma, co i rusz zmieniajac ksztalt i miejsce. Po wewnatrznej stronie dostrzegasz male zaczepy, pozwalajace na zapiecie jej blisko ciala. Czesc blizej nadgarstka wydaje sie blyszczec nieco bardziej, jakby wytarta od ciaglego pocierania, powyzej zas tworca umiescil w prostej linii trzy male szafiry.

//Jesli bransoleta nie jest w pelni naladowana, w opisie pojawia sie dodatkowa linijka w opisie:
- Brak jednego ladunku:
Wydaje Ci sie, ze jeden z nich jest nieco ciemniejszy niz pozostale.

- Brak dwoch ladunkow:
Wydaje Ci sie, ze dwa z nich sa nieco ciemniejszej barwy, niz zwykle tego rodzaju kamienie.

-Brak trzech ladunkow:
Wydaje Ci sie, ze wszystkie trzy sa nieco ciemniejszej barwy, niz zwykle tego rodzaju kamienie.
3. Visenna posiada niedostepna dla graczy umiejetnosc: Umagicznienie
Umiejetnosc pozwala naladowac posiadana przez Visenne bransolete. Jesli Visenne prosi o to gracz, naladuje ona ja _zawsze_ do pelna, inkasujac kwote *20 zlotych monet* za ladunek. Visenna naladuje bransolete po komendzie "popros o naladowanie bransolety".

(jesli gracz ma wystarczajaca ilosc monet)
//Nie wiem, jak to dziala u kowala, ale tak by moglo byc wlasnie, ze ona odbiera bransolete od postaci i po dwoch-trzech sekundach oddaje naladowana.

[1. os.]

Kod: Zaznacz cały

emote odbiera od ciebie szeroka grawerowana bransolete.
emote zamyka oczy i wyciaga w gore jedna reke, jakby otwarta dlonia prosila o cos niebiosa, a jej cialo przebiega lekki dreszcz.
emote mruga szybko, a jej oczy powoli odzyskuja spokoj.
emote daje ci szeroka grawerowana bransolete.
[3. os.]

Kod: Zaznacz cały

emote odbiera cos od [cel].
emote zamyka oczy i wyciaga w gore jedna reke, jakby otwarta dlonia prosila o cos niebiosa, a jej cialo przebiega lekki dreszcz.
emote mruga szybko, a jej oczy powoli odzyskuja spokoj.
emote daje cos [cel].
(jesli gracz nie ma wystarczajacej ilosci monet)

Kod: Zaznacz cały

ppowiedz spokojnie Chetnie ci pomoge, jednak za drobna oplata.
ppowiedz spokojnie Powiedzmy... Dwudziestu zlotych monet z jeden ladunek Mocy.
4.Visenna podrozuje sama. W przypadku ataku na nia, po dwoch sekundach po ataku na lokacji nastepuje event, w po ktorym nastepuje spawn (opisnane ponizej) oddzial opisanego nizej Kantera i 4-5 najemnikow w drodze do pobliskiego miasta, ktorzy zaslaniaja ja i Kantera (wysoko umiejetnosci zaslanianie i walka w szyku) i sa na lokacji do momentu, az zostana wybici lub Visenna nie odzyska maksymalnej kondycji - po tym nastepuje event wymarszu oddzialu i wojacy znikaja jak sen zloty. najelmnicy nie gonia ani nie blokuja wyjsca.

[event 2 sekundy po ataku na Visenne]

Szpakowaty barczysty mezczyzna [z ekipa] przybywa z [jednego z kierunkow na trakcie].

Kod: Zaznacz cały

Kanter/Szpakowaty barczysty mezczyzna mowi szybko Visenna?! Co tu sie dzieje?
Kanter/Szpakowaty barczysty mezczyzna wydaje [swojej obstawie] rozkaz zasloniecia Visenny/szczuplej ognistowlosej kobiety.
[event na wyjscie - gdy Visenna odzyska wszystkie hapeki]

//Jesli Kanter jeszcze zyje:

Kod: Zaznacz cały

Kanter/Szpakowaty barczysty mezczyzna mowi krotko Dobrze, ze Cie mocno nie poturbowali, Visenna.
Visenna/Szczupla ognistowlosa kobieta kiwa glowa lekko.
Kanter/Szpakowaty barczysty mezczyzna mowi krotko Wybacz, ale musimy bez zwloki ruszac dalej
Kanter/Szpakowaty barczysty mezczyzna mowi krotko I tak jestesmy juz spoznieni.
Kanter/Szpakowaty barczysty mezczyzna mowi krotko Uwazaj na siebie.
Visenna/Szczupla ognistowlosa kobieta mowi z wdziecznoscia Rozumiem, bardzo dziekuje za pomoc.
Visenna/Szczupla ognistowlosa kobieta macha reka pozegnalnie.
[wszyscy pozostali przy zyciu] podazaja na [losowy kierunek na trakcie]
//Jesli Kanterowi sie poleglo:

Kod: Zaznacz cały

[wszyscy pozostali przy zyciu] rozgladaja sie szybko, po czym bez slowa ruszaja w droge.
[wszyscy pozostali przy zyciu] podazaja na [losowy kierunek na trakcie]
//!UWAGA! - jesli Kanter nie polegl, pomoze Visennie po kazdym ataku na nia (z pelnym skladem). Jesli nie - to trudno, Visenna zostaje sama :)

Imie: Kanter Boto, najemnik
Rasa: Czlowiek
Plec: Mezczyzna
Waga: 90 kg
Wzrost: 182 cm
Short: Szpakowaty barczysty mezczyzna
Long: W ogorzalej twarzy mezczyzny, pokrytej gesta siecia zmarszczek omijajacych jedynie okolice podluznej, szerokiej blizny przecinajacej lewy policzek, blyszcza spokojne oczy czlowieka, ktory widzial juz niejedno. Przystrzyzone blisko skory siwe wlosy, wyprostowana sylwetka i krotkie, oszczedne ruchy pozwalaja sie domyslac zawodowego zolnierza, choc zadne godlo ani herb nie zdobi jego zbroi.

[Emoty]

Kod: Zaznacz cały

emote spluwa krotko na ziemie.
emote lustruje okolice, szczegolna uwage zwracajac na zacienione miejsca.
emote fachowym okiem ocenia swoj ekwipunek.
emote nieswiadomie pociera blizne kciukiem lewej reki.
emote poprawia uchwyt na broni.
ppowiedz krotko No, jeszcze pare chwil i w droge.
ppowiedz krotko Rozzuchwalila sie ta holota, coraz wiecej bandytow na traktach.
ppowiedz marudnie Zeby tylko wszyscy zdazyli na czas...
[Emote na zniewage]

Kod: Zaznacz cały

emote spluwa [zniewazajacemu] pod nogi
ppowiedz krotko No to masz, o co prosisz.
//atak na [zniewazajacego]
[Emote na atak]

Kod: Zaznacz cały

emote krzywi sie lekko.
ppowiedz ostro Nie wiesz, z kim zaczynasz. Ale to zadne usprawiedliwienie.
[Emoty podczas walki]

Kod: Zaznacz cały

emote wykonuje szybki krok do przodu, skracajac dystans.
emote zastyga na chwile w bezruchu, po czym wyprowadza blyskawiczne ciecie.
emote potyka sie o jakas przeszkode lezaca na ziemi, jednak natychmiast odzyskuje rownowage.
ppowiedz ze zloscia No zdechnij w koncu!
ppowiedz krotko Masz jeszcze szane, zeby uciec.
ppowiedz krotko Cholerni bandyci.
[Pytania]
domyslna odpowiedz

Kod: Zaznacz cały

ppowiedz krotko Nie zawracaj mi glowy.

Obstawa Kantera Boto
Short: jakies domyslne przypomiotniki, moze sugerujace zahartowanie w boju, odwage etc.
Long: Z twarzy stojacego przed toba mezczyzny nie sposob odczytac jakiejkolwiek emocji poza bezbrzeznym znudzeniem, malujacym sie wyraznie w jego wzroku, ktorym spod wpolprzymknietych powiek lustruje otoczenie. To, ze nie zaczepia innych podroznych mozna zapewne przypisac zolnierskiej dyscyplinie, az nadto oczywistwej w jego oszczednych ruchach. Po sposobie, w jaki trzyma bron mozna wnioskowac, ze w razie jakichkolwiek klopotow potrafi zrobic z niej wlasciwy uzytek.

[Emoty]

Kod: Zaznacz cały

emote rozglada sie ze znudzeniem, dlubiac palcem w uchu.
emote kopie bezmyslnie lezacy przy drodze kamien.
emote przeciaga sie z trudem.
emote poprawia ekwipunek, sprawdzajac, czy wszystko jest na swoim miejscu.
ppowiedz ze znudzeniem Kiedy ruszamy?
ppowiedz ze nadzieja A moze jacys bandyci trafia sie po drodze?
[Emote na atak]

Kod: Zaznacz cały

ppowiedz z radoscia No, w koncu jakas rozrywka!
[Emoty podczas walki]

Kod: Zaznacz cały

emote poprawia uchwyt na broni.
emote odskakuje w tyl i szybko ociera z czola pot zalewajacy mu oczy.
ppowiedz ze zloscia Ciezko ci rozstac sie z zyciem!
ppowiedz kpiaco A juz myslalem, ze trafilo sie nam wieksze wyzwanie!
[Pytania]
domyslna odpowiedz

Kod: Zaznacz cały

ppowiedz krotko Nie zawracaj mi glowy.
edit:
zbroi i ekwipunku nie opisuje, zdecydowanie mi to nie idzie. nie powinno byc to cos wyszukanego - choc byloby dobrze, gdyby nie machali kosami. Moze szefowi dac jakis lepsza bron czy czesc zbroi, ale reszta to jakis sprzetw w rodzaju sprzetu zbojow spod Bialego Mostu.
ODPOWIEDZ