Komentarze do pytań do czarodziei

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Derdhang
Posty: 143
Rejestracja: 24 cze 2017 00:15

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Derdhang »

Mnie tez sie podobaja posty ktore nie sa pytaniem ani odpowiedzią do zadanego pytania, a znajdują się w dziale "pytania do...".
To tak jakby szukać gwoździ na stanowisku z pieczywem, szansę są!
他に方法はありません
Awatar użytkownika
Derdhang
Posty: 143
Rejestracja: 24 cze 2017 00:15

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Derdhang »

Mnie tez sie podobaja posty ktore nie sa pytaniem ani odpowiedzią do zadanego pytania, a znajdują się w dziale "pytania do...".
To tak jakby szukać gwoździ na stanowisku z pieczywem, szanse są!
Ostatnio zmieniony 21 paź 2019 13:34 przez Derdhang, łącznie zmieniany 1 raz.
他に方法はありません
Yenrond
Posty: 27
Rejestracja: 15 paź 2019 13:47

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Yenrond »

Po co expić skoro nie można się pochwalić poziomem innym.
Z podręcznika do programowania gier, który miałem kiedyś w ręku, było zdanie, które wprost stwierdzało, że grę należy tworzyć tak, żeby inni gracze mogli widziec postęp w grze innych graczy. To bardzo ważne, ponieważ powoduje rywalizację, co zatrzymuje graczy w grze.

Możesz zrobić sobie najdroższą pochwę, żeby inni Ciebie podziwiali i ubolewali nad toba, jak zezgonisz bezsensownie w góach. Pokażesz im wtedy, jakim jesteś potworem, bo zrobisz sobie drugą taką pochwę. Pokażesz im też jak dużo czasu już istniejesz, wymachując wyidlowaną brodą. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pokazywać też poziom, tym bardziej że kolesie mogą wtedy sobie zrobić wyścig "kto szybciej wbije". Albo zrobic sobie najdroższe tatuaże.

Poziom nie był adekwatny do oceny siły bojowej gracza. Ale można po nim było oceniać jego zaangażowanie w gre. Teraz można by ocenić także staż w grze.

Myślę, że poziom w opisie postaci mógłby wrócić. Niech sobie jest ukrywalny albo widoczny tylko dla przedstawionych. Niech nie jest zależny od żadnych współczynników poza fixed expem. On przez rozkład cech między rasami i tak nigdy nie miał jednolitego przełożenia na siłę bojową. Może być też ich mniej, albo więcej jeżeli jest taka potrzeba. Możemy tez zrobić nowe opisy. Ale uważam, że powinna być możliwość się nim pochwalić. Bo w tej chwili co... "Ej ile, masz podcech? A, o to ja mam 15 więcej, ha".

PS: przeniesiony z pytań.
PS: btw, podoba mi się, że z góry zakładacie, że nowa osoba na forum ma przeczytane od deski do deski wszystko i od razu wie, że są osobne tematy do dysput na temat innych tematów. Tak, wszędzie to tak działa, faktycznie dyskutowaniu w 1 topiku jest jak szukanie gwoździ na stoisku z pieczywem.
Anatolij
Posty: 37
Rejestracja: 08 lut 2019 16:37

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Anatolij »

Yenrond pisze: 21 paź 2019 13:34 Ale uważam, że powinna być możliwość się nim pochwalić. Bo w tej chwili co... "Ej ile, masz podcech? A, o to ja mam 15 więcej, ha".
Nadal możesz się tym chwalić. Licznik masz o tu: http://arkadia.ethel.pl/exp/

Mocno polecam też komendę "porównaj [cecha] z [gracz]"
Yenrond pisze: 21 paź 2019 13:34 Poziom nie był adekwatny do oceny siły bojowej gracza. Ale można po nim było oceniać jego zaangażowanie w gre.
Poziom postaci świadczy tylko o czasie spędzonym na expowisku, o niczym więcej. Jako jaśniejące przykłady tego, że nie poziom świadczy o zaangażowaniu, pozwolę sobie przytoczyć takie imiona jak Radgast, Ered (Na Honor! ;) ), Isil, Nahaan, Farida, Margas i Eleonor. 15 minut erpega z nimi więcej wnosi do gry niż długie godziny spędzone na expowisku.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Kerian »

Poziom postaci świadczy tylko o czasie spędzonym na expowisku, o niczym więcej.

Teraz juz tak, ale ... wczesniej bylo to elementem rpg'a i wyznacznikiem statusu postaci. Teraz wszyscy rowni... Co dla mnie jest troche dziwne, ze nie odroznie expiarza od postaci ktora jest w grze kilkanascie godzin.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Eleanor
Posty: 15
Rejestracja: 28 lut 2019 23:10

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Eleanor »

Anatolij pisze: 21 paź 2019 15:11 Poziom postaci świadczy tylko o czasie spędzonym na expowisku, o niczym więcej. Jako jaśniejące przykłady tego, że nie poziom świadczy o zaangażowaniu, pozwolę sobie przytoczyć takie imiona jak Radgast, Ered (Na Honor! ;) ), Isil, Nahaan, Farida, Margas i Eleonor. 15 minut erpega z nimi więcej wnosi do gry niż długie godziny spędzone na expowisku.
Wywołana do tablicy zabiorę głos. To, że dużo i akurat w taki sposób odgrywam tę postacią, nie znaczy, że pewnego dnia nie zechcę odgrywać legendarnej krasnoludzkiej wojowniczki. Takiej wojowniczce nie będzie wolno udowodnić swojej siły, bo to może być zbyt słaby powód, żeby zabijać innego gracza. Czemu, jeśli poświęcę tysiące godzin na zabijanie mobów nie mogłabym się tym chwalić? To, że Tobie, mi czy (pewnie) reszcie wymienionych przez Ciebie graczy nie zależy szczególnie na poziomie doświadczenia, nie znaczy, że nie ma graczy, którym na tym zależy. Wszyscy jednak gramy na jednym MUD'zie w jedną grę. Co więc szkodzi, żeby wilk był syty i owca cała - widoczny poziom doświadczenia mógłby powrócić z możliwością ukrycia go? Komu by to zaszkodziło? A ilu miłośnikom mordowania milionów orków zrobiłoby to radochę?
Only an honest death will cure you now.
Awatar użytkownika
Chivasso
Posty: 69
Rejestracja: 16 cze 2018 22:37

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Chivasso »

To niech formę da się inwestować w jakiś specjalny rodzaj szram czy odcisków.
"Twarz jego pokrywa 17 szram i zadrapań, masz przed sobą doświadczonego wojownika."

Kto nie chce, nie inwestuje, albo chowa twarz pod kapturem. I przynajmniej jest to bliższe rzeczywistości niż "... zwiedził cały świat" czyli trzy expowiska na zmianę.
Pozdrawia Chivasso z Tilei
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Adventicus »

Poziom RPG w grze nie znaczy, że wspomniane postacie bląkają się na arce na żółtodziobie. Miałem przyjemność uczestniczyć w niejednej wyprawie wraz z Isil czy Nahaanem i zaświadczyć mogę iż są to postaci całkiem sprawne bojowo. Powiem więcej dla mnie osoby pokroju mojej byłej szefowej to gracze, którzy są w stanie zbilansować postać i odejść od modelu rpg z czasów przed reformą zawodów czyt " od stania expa nie przybywa" czy też "trzeba miec fantazję dziadku … Trzaba miec fantazję i speca synku…"
Yenrond
Posty: 27
Rejestracja: 15 paź 2019 13:47

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Yenrond »

Nie jest istotne to, ze ktos po tym ocenia jakosc czyjegoś erpega, a kto inny jęczy, że to swiadczy tylko o czasie spędzonym na expowiskach. Istotne jest to, ze ktos po tym ocenia - że jest dyskusja.

Zwłaszcza, ze endgame i legendy sa dosc trudne do osiagniecia, zarezerwowane dla wytrwalych albo wąskiej "elity". Normalny wlasciciel gry nie likwiduje aspektow middlegame , ktore najmocniej indukują rywalizacje, nawet jeżeli to "najmocniej" i ta "rywalizacja" dotyczą tylko części graczy.

Nie znam innego mmo bez elementu lvl albo otwarcie napisanego exp. Przypadek?

Jedyne usprawiedliwienie jakie widzę dla schowania opisu lvl jest obawa o odplyw graczy, jak sie naroi legend. Ale w innych grach ludzie biegają na lv75, bo wiecej sie wbic nie da i tez jest dobrze. Przynajmniej jest wiadomo, ze grind gość już ma za sobą. I tez jest szacun, ze mu sie chciało.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2019 20:44 przez Yenrond, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nahaan
Posty: 79
Rejestracja: 14 gru 2017 22:41
Lokalizacja: Trzecie wyrko z lewej

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Nahaan »

Adventicus pisze: 21 paź 2019 18:06 Poziom RPG w grze nie znaczy, że wspomniane postacie bląkają się na arce na żółtodziobie. (....)
Odniosę się. Prawie jak wywołany do tablicy.
Ja gram w Arkadię jako w RPG, gdzie "role-play" jest jednak głównym elementem, a nie jak w jakiegoś Counter Strike'a gdzie wchodzimy na mapę, wyzywamy się od szmat, i zaliczamy kolejne fragi. Jest postać, umie to a to, ma jakąś osobowość, może nie lubić szpinaku, ma jakieś ulubione przekleństwo którego nie szczędzi. Ma jakieś cechy bojowe, może preferuje sztachetę z płotu od wykutego w sercu Mahakamu młota. Może lubi wieprzowinę. Bo to jest RPG. I bardzo mi się podoba to że spotykam postaci szlachcianek, zagorzałych fanatyków religijnych, żebraków, sług, pijaków, eksploratorów, niekoniecznie w stowarzyszeniach (oj dałbym długą listę imion...), bo dzięki temu ten świat "żyje", a nie "wegetuje" na zasadzie "te, idziesz na expa?" Bo od RPG oczekuję że spotkam zagorzałego łowcę królików czy obrońcę praw wijów. A to że moja postać ma jakąś wartość bojową to "niestety" konsekwencja umiejętności, oraz jakiegoś zestawu cech pod parasolem nazwanym "poziom", gdzie i na to i na to poświęciłem czas. I całkiem poważnie, brakuje mi "widocznego poziomu", niech będzie widoczny przynajmniej dla mnie. Czemu? Bo osiągnąłem jakiś poziom, i miałbym ochotę iść w to dalej, pewnie kiedyś dobić do "legendy" bo czemu nie, to jest taki długofalowy cel. A w chwili obecnej to niestety "rywalizacyjna część mojego mózgu" jest zawiedziona, bo poziom był, okupiony ponad czterdziestoma zgonami, i miało się jakiś szacunek do tego jakby nie patrzeć osiągnięcia.
Jako ciekawostkę mogę podać że trafiałem też na postaci (świeże, dajmy na to powstałe na początku wakacji), często widziane online, lepiej czy gorzej odgrywane, ale płaczące "zabija mnie wilk, czemu? zabija mnie snotling, czemu?" I zdaje mi się że zwyczajnie nie wiedzą jaka jest przyczyna. Robią 'ob siebie' i widzą "jesteś xxxx yyyy mężczyzną znanym jako Zenon". Koniec. Nie wiedzą jak są silne czy zręczne, i póki nikt ich nie uświadomi że powinny to nie pójdą zabić nawet szczura. A taki problem wychodzi w momencie jak już zbierzesz kogoś na nawet małą wyprawę, niech to będzie nawet głupi powód "chodź, zapracujesz na dobrą broń, musimy ubić coś to zdobędziesz" i koledzy/koleżanki zaliczą zgona. I pierwsze pytanie jakie padnie będzie brzmiało "walczysz cokolwiek?" a odpowiedzią będzie "nie....."
".....mam gdzieś w wysłanych maila którego zacząłem od "Ceadmil". w sensie... służbowego..."
ODPOWIEDZ