Komentarze do pytań do czarodziei

Forum wieści z Arkadii.
Valdethruda
Posty: 112
Rejestracja: 28 mar 2015 21:52

Re: Pytania do czarodziei

Post autor: Valdethruda »

Rafgart pisze: 06 wrz 2019 13:41 Tak wiec jesli mamy przykladowo skarbiec z nekromanta, ktory walczy sztyletami, to jest wieksza szansa, ze taki tez bedzie wlasnie magik.
Byc moze ten algorytm za bardzo wypacza wyniki losowania, byc moze jakies skrzynie/npce maja zle ustawienia. Jesli czujecie, ze gdzies nagrody sa ciagle takie same to nic nie szkodzi zglosic blad.
Jednak na pewno za trudny skarbiec nie dostaje sie plecaka lub amuletu od ziol. Smoczy miecz i trojzab maja najwyzsze wymagania i w ogole pojawialy sie dotad bardzo, bardzo rzadko.
Amulet do ziół wypadł z demona z wazen, natomiast plecak z diuka. Oki, nie są to najtrudniejsze skarbce, ale z kolei z trolla opalowego potrafi wypaść mroczna szata...
Może warto byłoby podzielić pulę magików na główne i pomniejsze (np.: losowane jako kolejne, w skarbcach długo nieodwiedzanych).
Awatar użytkownika
Galard
Posty: 47
Rejestracja: 14 sie 2010 02:26

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Galard »

Stomir pisał o medalionie od npca czyli tym niemagicznym. I tak, tak jak Kregan pisal, to byl a moze dalej jest, nie mam pojecia, rodzaj bizuterii. Tyle ze z emotami. chyba, ze mial jeszcze jakies ukryte funkcjeo ktorych nie wiedzialem, ale nie sadze. Do tego z czasem emotyczy tam opis samego medalionu zostaly zmienione tak, ze ten medalion wlasciwie byl podrobka w trzech wydaniach. I nie mial przetrwalnosci. Sam go zdobylem dawno i trzymalem pare lat w depozycie i nie, nie arkowych. Jakos w okresie mniejwiecej zrobienia z niego podrobki... wprowadzono ten magiczny chyba, ale z tym z kolei ja nie mialem nigdy osobiscie do czynienia. I tyle.

Edit: Mam nadzieje, ze za duzo nie zdradzilem. Teraz dopiero doczytalem ze ten npc dalej tam byl widziany. Jest jeszcze opcja inna niz to ze podlega stalej dekapitacji z tego co pamietam, ale juz nie bede wiecej zdradzal.
Ormen
Posty: 65
Rejestracja: 15 lut 2009 12:12

Re: Pytania do czarodziei

Post autor: Ormen »

Raz jeszcze wielkie dzięki za proste i klarowne odpowiedzi. Problem nierównej dostępności do NPCów i występowania lepszych magików u nich nadal będzie istniał, ale serio wierzę, że z takim podejściem wymyślicie dobre alternatywne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Umg
Posty: 49
Rejestracja: 18 wrz 2016 16:03

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Umg »

Ormen, a możesz napisać jeszcze jakie to są npce mające takie magiki?
Ilane nuci: Oslonmy Ilane.
Valdethruda
Posty: 112
Rejestracja: 28 mar 2015 21:52

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Valdethruda »

Ormen pisze: 05 wrz 2019 23:20
3. Czy Czcigodni Czarodzieje prowadzą może statystyki tego która gildia ile razy wyciągała dane magiki? Czy wydało wam się podejrzane, że stronie dobrej w imperium (nie wiem jak w ishtar) nie udało się ani razu wyciągnąć np. kruczka czy widelca, za to stronie złej jak najbardziej tak? Czy dostrzegacie możliwe powiązanie między punktami 1,2 i 3? Czy tak właśnie miało być i czy to dobry balans?

Ormen, wczoraj widziałam imperialistów z widelcem :!: Balans przywrócony, podejrzenia prysnęły, szczęście powróciło do Was.
Nic tylko grać, a nie płakać na forum :D
Vyrg
Posty: 59
Rejestracja: 10 paź 2018 14:17

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Vyrg »

Valdethruda pisze: 10 wrz 2019 07:35 Balans przywrócony, podejrzenia prysnęły, szczęście powróciło do Was.
Idac tokiem myslenia kolegi O, to chyba nie RNG a ustawione losowanie uzyskane przy pomocy wielmocnych :) Chyba teraz my musimy zaczac plakac... :roll: :? :shock:
Ormen
Posty: 65
Rejestracja: 15 lut 2009 12:12

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Ormen »

Valdethruda pisze: 10 wrz 2019 07:35
Ormen pisze: 05 wrz 2019 23:20
3. Czy Czcigodni Czarodzieje prowadzą może statystyki tego która gildia ile razy wyciągała dane magiki? Czy wydało wam się podejrzane, że stronie dobrej w imperium (nie wiem jak w ishtar) nie udało się ani razu wyciągnąć np. kruczka czy widelca, za to stronie złej jak najbardziej tak? Czy dostrzegacie możliwe powiązanie między punktami 1,2 i 3? Czy tak właśnie miało być i czy to dobry balans?

Ormen, wczoraj widziałam imperialistów z widelcem :!: Balans przywrócony, podejrzenia prysnęły, szczęście powróciło do Was.
Nic tylko grać, a nie płakać na forum :D
Wy to nazywacie płaczem, a dla mnie to normalne pytanie o działanie algorytmu losujacego i zwrócenie uwagi na jeden aspekt, który dość rozsądnie stworzony system zaburza. Rafgart potwierdził, że widelec i kruczek są dostępne wszędzie, tylko szansa na nie jest bardzo mała. Nadal nie zmienia to faktu, że dla was ta szansa jest trochę wyższa, bo macie dostęp do skarbców które są tylko dla was i przez to są rzadziej wyjmowane. Rafgart jednak napisał, że pracują nad alternatywnymi rozwiązaniami zdobywania magików, co znaczy że również widzą nierówność jaką stwarza ten mechanizm w obecnej sytuacji.
Gdybyśmy znali szczegóły algorytmu losowania, biorąc pod uwagę dostępność wszystkich skarbców, moglibyśmy uzyskać średnią szansę na wylosowanie widelca czy kruczka na hipotetycznym poziomie np. 1,5% u nas i 2,5% u was. Na ten moment nie jest to w porządku, ale cieszę się bardzo, że MG to widzi i pracuje nad lepszym rozwiązaniem.
Valdethruda
Posty: 112
Rejestracja: 28 mar 2015 21:52

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Valdethruda »

Prosił Cię ktoś już wcześniej - mógłbyś wypisać te skarbce dostępne tylko dla nas? Z góry dziękuję.
Ormen
Posty: 65
Rejestracja: 15 lut 2009 12:12

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Ormen »

Valdethruda pisze: 10 wrz 2019 11:30 Prosił Cię ktoś już wcześniej - mógłbyś wypisać te skarbce dostępne tylko dla nas? Z góry dziękuję.
Patrol ZT, obóz Kislevu, Bodrog, miecze Arlekina tylko dla złych postaci.
Domyślam się, ze jest ich więcej, ale nie zabijam niektórych NPCów, więc nie mogę sie tego dowiedzieć. Do tego pewnie sporo większa szansa na klucz (dobre NPCe w miastach typu Diuk Quenelles czy Ungrim)
Valdethruda
Posty: 112
Rejestracja: 28 mar 2015 21:52

Re: Komentarze do pytań do czarodziei

Post autor: Valdethruda »

Co do patrolu ZT, Ungrima oraz obozu Kislevu - to oczywiście zachęcam Was do opisania ogrzego króla, patrolu ogrzych Zelazobrzuchych itp. których tylko Wy będziecie mogli jeść.

Co do Diuka, czy Bodrog to oczywiście nieprawda - kodowo jak najbardziej możesz to bić, a to że z tego rezygnujesz ze względu na sojusze i profity z tym związane to już Twoja sprawa.
My też nie bijemy Kislevu, żeby nie denerwować sojusznika.
ODPOWIEDZ