Wrażenia z Arki po powrocie

Forum wieści z Arkadii.
Yenrond
Posty: 27
Rejestracja: 15 paź 2019 13:47

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Yenrond »

Poczytam, bo po drodze mi do tego, zeby tam conieco uzupelnic.

W kwestii nazwisk, na ile porządaną sytuacją jest wpisywanie w wiki informacji o NPC, ktorych jest trudniej znaleźć? Mam tu na myśli adresatów paczek raczej, NPC którzy krążą po terenach miast albo bezposrednio obok, bo jak ktos robi zadania czy cos innego to raczej juz ma kogo zapytać.

Myślę ze wiki jest pierwszym punktem oporu na jaki naprawde trafiłem i tutaj faktycznie nie wklikalem sie dobrze w kowali i zmarniwalem duzo czasu szukajac paru NPC.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Kregan »

Yenrond pisze: 24 paź 2019 23:35 W kwestii nazwisk, na ile porządaną sytuacją jest wpisywanie w wiki informacji o NPC, ktorych jest trudniej znaleźć? Mam tu na myśli adresatów paczek raczej, NPC którzy krążą po terenach miast albo bezposrednio obok, bo jak ktos robi zadania czy cos innego to raczej juz ma kogo zapytać.

Myślę ze wiki jest pierwszym punktem oporu na jaki naprawde trafiłem i tutaj faktycznie nie wklikalem sie dobrze w kowali i zmarniwalem duzo czasu szukajac paru NPC.
W bestiaruszu jest podkategoria NPC, tam można je dodawać. Jest ich tam opisanych kilkanaście jeszcze ze starych czasów. Zatem zachowując styl ich opisów lokalizacja nowych NPC-y nie powinna być podawana ściśle, choć może być podane ich zachowanie/pełniona funkcja jako podpowiedź w stylu "jest komiwojażerem, kreci się po ulicach miasta X". Artykuł musi zawierać na końcu znacznik podkategorii żeby się poprawnie zlinkował.

Kod: Zaznacz cały

[[Kategoria:NPC]]
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Awatar użytkownika
Chivasso
Posty: 69
Rejestracja: 16 cze 2018 22:37

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Chivasso »

Moim zdaniem gotowej listy adresatów paczek nie powinno na Wiki być.
Z tego samego powodu, dla którego nie powinno być w sieci map wszystkich możliwych obszarów, rozwiązań do zadań, rysopisów graczy itp. Roznoszenie paczek jest zajęciem nieproporcjonalnie wręcz opłacalnym, w porównaniu z innymi formami zarobku, więc zrobienie sobie listy adresatów na własną rękę jest rozsądnym minimalnym wkładem własnym, żeby ten zarobek nie był całkiem za nic. Oczywiście najlepiej sobie taką listę zrobić zanim się zacznie w panice biegać z pilnymi paczkami - kwadrans na miasto wystarczy.
Pozdrawia Chivasso z Tilei
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Tryggvi »

Bez kitu to nie jest jakas tajemna wiedza gdzie jest npc od paczki. A to, ze paczki sa oplacalne to zasluga tego, ze wszystkie inne formy zarobku zostaly obciete do poziomu ponizej gruntu. Elo.
Awatar użytkownika
Nahaan
Posty: 79
Rejestracja: 14 gru 2017 22:41
Lokalizacja: Trzecie wyrko z lewej

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Nahaan »

Chivasso pisze: 25 paź 2019 21:03 (...) Z tego samego powodu, dla którego nie powinno być w sieci map wszystkich możliwych obszarów, rozwiązań do zadań, rysopisów graczy itp. (...)
Ale masz niestety rysopisy postaci, i to jeszcze jak popatrzysz po kodach dawanych na forum skryptów to uzupełniane perfidnie bez żadnego opt-out i bez wiedzy gracza, bo twórcy skryptów tak je napisali. Chyba nawet na discordzie była o tym gadka kiedyś. Uczciwe?
".....mam gdzieś w wysłanych maila którego zacząłem od "Ceadmil". w sensie... służbowego..."
Yenrond
Posty: 27
Rejestracja: 15 paź 2019 13:47

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Yenrond »

Pobiegalem z paczkami i polowilem ryby. Mysle, przynajmniej na krótszą metę, że rybki byly całkiem spoko, ale bylo po prostu nudno. Nie trzeba sie w ryby tak angażować, jak w paczki i raczej od razu oferują dobry income. Nie wiem jak z dropu ze sprzętu, nie wiem jak spadają kamienie i nie wiem jak z handlem ziolami. Jednocześnie ciągłe podkreslanie, ze noszenie paczek jest niesprawiedliwie oplacalne smierdzi mi żalem za jakimiś "lepszymi czasami". Osiąganie efektów zadowalajacych z paczek to dość ciężka orka. Już na pewno dla kogos, kto ma życie zawodowe i rodzinne. I nie jest to sport, ktory zostawic na 3 dni i nadal masz ten sam income jak do tego siadasz. Imo bardzo niewdzieczne.

Co do tego, ze na wiki nie powinno czegoś być. Myślę, że wychodzicie z błędnego założenia, ze człowiek zaczyna granie od przeczytania wiki od deski do deski. Zupełnie jakby na początku bylo cos interesujacego w liście NPC albo sprzętu u kowali. Dla Was niektore rzeczy są banalnie oczywiste i uważacie, że nie ma dla nich miejsca na wiki. Ale jakie jest uzasadnienie trzymania tego jako wewnetrznego "knowhow" ktore każdy musi zdobyć? Żeby nie zepsuć gry? A co ją bardziej zespuje, że nie znajdziesz npc, czy że go znajdziesz dzieki podpowiedziom z wiki?

Napisalem ze brakuje tych NPC na wiki, bo chodziłem z paczkami i polegalem na podpowiedziach z nich samych i na początku potrafilem ladnie ponad pol godziny chodzic szukac niektorych. I byłem pare razy w sytuacji, że czas gonił albo juz mnie nie bawilo szukanie, i szukalem odpowiedzi na wiki. I podtrzymuję opinię, że powinna być tam dostępna odpowiedź. Bo jak nie to co, zostawić paczke? Nie kazdy zgadnie od razu, ze moze oddac ja nie dostarczajac. A jutro sie dowiedziec, ze dwa dni roboty reputacji w plecy i od razu opinia o grze, ze jest dla masochistow i gracz, ktory odpadl zanim jeszcze dobrze zaczął grać.

Argumentowanie, ze takie proste rzeczy jak wzmianka o paru NPC na wiki jest rozleniwianiem graczy, ze nie jest wskazane bo komus moze zepsuć gre jest nieracjonalne i utożsamia ogół nowych graczy z leniwymi bucami. A w te gre leniwy buc nie pogra nawet 3 godzin, so who cares.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Adventicus »

Od początków arkadii obowiązywała zasada: "pytaj na arce" stąd też zapewne bierze się opinia pewnych graczy. Polecam wejście w interakcje z innymi graczami. Nie wszyscy są nastawieni na PK i czasy gdy zabijało się żółtka bo zupa była za słona dawno minęły.

Edit: News flash większość z nas ma rodzine dzieci i prace nie jesteś jedyny/jedyna. Czasy gdy w arke mykali głównie studenci i licealiści są już dawno za nami. Wierz mi ludzie są w stanie wiele zrozumieć.
Yenrond
Posty: 27
Rejestracja: 15 paź 2019 13:47

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Yenrond »

Standardowa odpowiedz "pytaj na arce". Zakladasz, ze nie próbowałem. Zakladasz, ze przy 50 osobach online doczekam w godzine na poczcie w Blaviken kogos, kto mi odpowie na moje pytanie, gdzie znalezc npc. Nie doczekałem. To powinno byc na wiki. Nie zepsułbym tym sobie gry, że po godzinie prob w grze, znalazlbym odpowiedź w necie.

Ej serio, spis npc to nie opis zadan.
Awatar użytkownika
Chivasso
Posty: 69
Rejestracja: 16 cze 2018 22:37

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Chivasso »

Może i nie opis zadań, choć blisko. Jak wrzucisz na Wiki, płakał nie będę, choć uważam to za przesadę.
Ale na problemy typu utrata godziny gry lub reputacji na poczcie naprawdę jest łatwiejszy sposób: przebiec się po mieście, zrobić listę odbiorców zanim pobierze się paczkę, nie brać paczek do tych, których nie znamy. Nierealne? Realne, ja właśnie tak zaczynałem grę po długiej przerwie.

I nie, nie uważam zarobków z paczek za nieuczciwie wysokich - są relatywnie wysokie, ale adekwatne do wysiłku związanego choćby z powyższą inwestycją.
Pozdrawia Chivasso z Tilei
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Adventicus »

Za starych dobrych czasów gdy nie było mapperów czy stronek z mapami arki, większość graczy przynajmniej na początku miała np. zeszyt w kratkę w którym mozolnie rysowała kwadraciki i łaczyła je mozolnie kreseczkami tworząc pierwsze mapy. Blaviken nie jest głównym hubbem gdzie kręcą się gracze niezależnie ilu ich na arce jest. Godzina to także wystarczająca ilość czasu aby przelecieć sie po miescie i przedstawic się każdemu napotkanemu NPC-owi. Polecam pokręcić sie po Novigradzie napisać notkę na tablicy etc...
ODPOWIEDZ