Pytania do czarodziejów vol xx

Forum wieści z Arkadii.
Margas
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2019 16:02

Re: Pytania do czarodziejów vol xx

Post autor: Margas »

Iria pisze: 29 cze 2019 18:28
Margas pisze: 29 cze 2019 18:24 Jak rozumiem Ty już przetestowałaś w te pięć dni miesiąc expa nową postacią? :D
Jeszcze nie, dlatego nie płaczę na zapas i nie przybieram roszczeniowo-bojowej postawy wobec wizów bo mnie się należy :lol:
To że ktoś musi teraz spędzić znacznie więcej czasu, żeby osiągnąć to samo co przed zmianami to niekoniecznie musi być roszczeniowa postawa. Wiadomo, że te zmiany mogą ostatecznie wyjść na plus, ale wizowie nam się nie zwierzają z kolejnych ruchów, a w obecnej formie nie wygląda to najlepiej.
Iria pisze: 29 cze 2019 18:19

Właśnie większość jest takich komentarzy - nie wiem, nie testowałem ale sobie popłaczę bo założyłem nową postać i chcę się najlepiej za chwilę mierzyć się już z tymi co mają wielce a nie expią 24h/24h. Zamiast robić wielce w tydzień, zrobisz go w miesiąc i korona z głowy nie spadnie. Od Ciebie będzie zależało czy będziesz chciał mieć widział czy legendę z cech i czy będziesz dalej expił czy wybierzesz ścieżkę truwera, ale tego czego się dorobiłeś już nikt Ci nie odbierze. A ci co będą expić dniami i nocami i tak zawsze będą daleko przed Tobą bo sam o tym zdecydowałeś robiąc nową postać zamiast grać starą już wyexpioną.
Jeśli ktoś miał zamiar expić legendę i reforma sprawiła, że będzie na to teraz musiał poświęcić np. +2000 godzin... Trudno do tego podchodzić na zasadzie, że to 'i tak od Ciebie zależy'. Skala zmian jest tak ogromna, że ktoś kto miał wcześniej postawiony jakiś cel (np. młoda postać wbicie Zwiedził) może zostać skutecznie zniechęcony do dalszych działań. Skoro są osoby które po zgonie (czyli utracie x Czasu) czują kaca i odechciewa im się grać, to nic dziwnego, że są też osoby które będą narzekać na konieczność poświęcenia x więcej Czasu na ustanowiony wcześniej cel (I to nie z powodu własnego zgona tylko wprowadzonych reform)
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Pytania do czarodziejów vol xx

Post autor: Bam »

Iria pisze: 29 cze 2019 17:01 Dlaczego tak uważasz?
Jeśli idziemy do gildii A, to dlatego, że chcemy, a nie dlatego, że musimy. Jeśli dostajemy się do gildii A i wydaje nam się, że cała jej polityka powinna wyglądać inaczej, ale nie potrafimy tego zmienić, to już nie wina magów, ani osób na stołkach, tylko nas samych, że nie potrafimy przekonać większości i tego zmienić (oczywiście jeśli zmiany blokuje jakiś błąd w kodzie, to powinna być bezzwłoczna interwencja magów). Reasumując zakładam, że na stołkach są wybrane demokratycznie przez nas osoby, a ich głos jest dla mnie ważniejszy niż zbuntowanego dzieciaka, któremu ciągle coś nie pasuje niezależnie do jakiej gildii dołączy. Ty na ten przykład jeszcze piszesz o innych gildiach, ale po co? Może im jest dobrze w tym małym gronie. Może nie chcą w szeregach wizjonerów od zmian (czyt. buntowników).
Vimrid pisze: 29 cze 2019 17:33
Filarion pisze: 29 cze 2019 14:40 No to ja mam pytanie - czy tylko ja po dzisiejszej apokalipsie mam taki wzrost czasu expa potrzebnego na postep? W tym samym miejscu, te same moby, w tej samej konfiguracji (bite 3 glownie), od poprzedniego bicia urosla mi 1 podcecha, zamiast 30 minut na postep doszedlem wlasnie do ponad godziny. Ubitych mobow wczesniej - 28 - obecnie dobilem do 54. WTF?
Exp został spowolniony jeszcze mocniej. Sam widzę przynajmniej dwukrotną różnicę. Łudzę się, że postęp będzie wart jednak nieco więcej niż do tej pory.
To też chyba wszyscy już zauważyli na niższych levelach. Tam gdzie trzeba było zrobić około 40 postępów (dośw-wiele) pojawiło się około 160. Level wyżej gdzie wystarczyło 30 pojawiło się około 240. A wczoraj rano kolejna zmiana i dodatkowo czas expa na nieznak chyba dwu-trzykrotnie wydłużony, ale czy będzie więcej ten nieznak wart? Szkoda, że żaden mag nie pokusi się o udzielenie informacji na ten temat i na wiele innych tematów, tak jak to jest w innych gierkach, że wychodzi patch i opisane są wszystkie zmiany w nim.
Endless learning the basics...
Obrazek
Lupo
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2019 18:17

Re: Pytania do czarodziejów vol xx

Post autor: Lupo »

Nie przyszlo wam do glowy, ze tak powazne zmiany wymagaja tygodni jezeli nie miesiecy testow. Arkadia to nie gra komercyjna. Nie byla i nie bedzie testowana na beta serwerach. Powstaje "na zywo" i "na zywo" jest korygowana. A zmiany moim zdaniem bardzo na plus. Niewielka strata xpa po zgonie? Jezeli to zgon przez pad lacza, co sie przeciez zdaza, to bez znaczenia. Jezeli to zgon w pvp, to chyba tylko totalnym durniom zalezy na wycieciu komus z zyciorysu miesiecy jezeli nie lat grania. Przegrana / zgon w pvp jest wystarczajaca kara. Pokazuje, kto szybciej i mocniej wciska literki :) Trzeba byc niezlym zyciowym przegrywem, aby cieszylo kogos zniszczenie przeciwnikowi postaci. Ludzie graja np. w WoW arenki - kilku, kilkunastominutowe fajty aby polerowac skilla albo wymyslic zaskakujaca taktyke i samo to, ze sie udalo jest wystarczajaca satysfakcja. I ci ktorzy naprawde dobrze graja, maja swoj honor i kodeks. Zabicie kogos na AFK nie dowodzi skilla, a wielkosci penisa. Dorzynanie w 5 czy 10 kogos kto sobie samotnie xpi na pol afk duzo mowi, o tych ktorzy to robia. Z czego czerpia satysfakcje i co jest dla nich sukcesem. Chwala Wizom, ze ukrocili ten proceder. Random w skarbcach super, dodatkowy bonus, kiedy wszyscy czekaja na otwarcie skrzyni i trzymaja kciuki, aby cos dla nich polecialo. Pozdrawiam i dziekuje za zmiany.
Vimrid
Posty: 10
Rejestracja: 20 cze 2019 16:05

Re: Pytania do czarodziejów vol xx

Post autor: Vimrid »

Bam pisze: 30 cze 2019 08:53

To też chyba wszyscy już zauważyli na niższych levelach. Tam gdzie trzeba było zrobić około 40 postępów (dośw-wiele) pojawiło się około 160. Level wyżej gdzie wystarczyło 30 pojawiło się około 240. A wczoraj rano kolejna zmiana i dodatkowo czas expa na nieznak chyba dwu-trzykrotnie wydłużony, ale czy będzie więcej ten nieznak wart? Szkoda, że żaden mag nie pokusi się o udzielenie informacji na ten temat i na wiele innych tematów, tak jak to jest w innych gierkach, że wychodzi patch i opisane są wszystkie zmiany w nim.
Tak, o to mi właśnie chodziło. Że najpierw spowolniony został exp dla świeżaków x5 , a po ostatniej apokalipsie zostało to obniżone jeszcze bardziej. Również bym się nie spodziewał, by nieznak miał cokolwiek więcej znaczyć, ale to sprawdzę przy okazji najbliższej, to będę wiedział coś więcej. Póki co jeszcze nie dałem rady. I z tym, że przydałyby się jakieś informacje od wizów też się zgadzam, acz w wielu przypadkach takowych się nie doczekaliśmy i na pewno nie doczekamy. Może akurat teraz będzie inaczej, biorąc pod uwagę jak wielkie są to zmiany w balansie. Nadzieja umiera ostatnia. ;)
Gixx
Posty: 81
Rejestracja: 05 cze 2017 01:34

Re: Pytania do czarodziejów vol xx

Post autor: Gixx »

Lieselotte pisze: 28 cze 2019 09:07 [...] gracze nie są w stanie zobaczyć większego obrazu i stąd cały problem [...]
Do tej pory myślałem, że wizowie są od tego większego obrazu. Jakby dotychczasowych błędów nie starczyło, żeby zmienić kierunek zmian.
Ghorza
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2019 19:31

Re: Pytania do czarodziejów vol xx

Post autor: Ghorza »

1. Zmiany z magikami na plus, promuje to aktywność gildii
2. Zmiana z widocznością poziomu na minus, nie wiem czemu miało to służyć, ale poziom dawał "widoczny" cel do którego można dążyć
3. Zmiana z szybkością expa na ogromny minus, bardzo psuje to "user experience" samego expa, teraz nie expi sie z "przyjemnością", a czas nieznaka demotywuje kompletnie do logowania się. Tak jak są osoby które się loguja dla rpga, tak są i osoby które sie logują dla expa.
Zorn
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2019 00:42

Re: Pytania do czarodziejów vol xx

Post autor: Zorn »

Witam, to może coś odemnie. Wrocilem na Arkadię po prawie kilkunastu latach. I widze że czarodzieje zrobili gigantyczną robotę rozbudowujac swiat do wielkosci mniej wiecej wspomnianego kilka postow wczesniej Genesis - WIELKIE BRAWA
Co do postępów osobiscie nie narzekam. Oczywiscie ze mogłbym rosnąć szybciej ale jak przypomnę sobie ekspowanie z brutalnością na maksa to stwierdzam że teraz jest łatwiej i przyjemniej.
Co do kary za zgon - zdecydowanie na plus i uklon w stronę graczy posiadających mniej czasu. Kiedyś zgona odrabiało się nawet kilka miesiecy grajac intensywnie po kilka godzin dzienne.

Po ostatnie, za czasow Adalba, Silvego a potem Mithrandira czy Dimitra nikt by z graczami nie wchodził w polemikę tak jak teraz.
Wiec ogolnie oceniam zmiany jako korzystne dla swiata.
Szkoda tylko ze tak malo ludzi gra ale mam nadzieje ze zmiany szczegolnie dotyczace kar za zgony pozwola nam cieszyc sie w przyszlosci wielkimi bitwami i spektakularnymi wyprawami bo kilka dni odrabiania smierci to niewielka cena ze wspaniale wspomnienia i emocje jakie takie eventy moga przyniesc.

Z pozdrowieniami Krzysiek
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Pytania do czarodziejów vol xx

Post autor: Blob »

Zorn pisze: 01 lip 2019 12:08 Witam, to może coś odemnie. Wrocilem na Arkadię po prawie kilkunastu latach. I widze że czarodzieje zrobili gigantyczną robotę rozbudowujac swiat do wielkosci mniej wiecej wspomnianego kilka postow wczesniej Genesis - WIELKIE BRAWA
Co do postępów osobiscie nie narzekam. Oczywiscie ze mogłbym rosnąć szybciej ale jak przypomnę sobie ekspowanie z brutalnością na maksa to stwierdzam że teraz jest łatwiej i przyjemniej.
Co do kary za zgon - zdecydowanie na plus i uklon w stronę graczy posiadających mniej czasu. Kiedyś zgona odrabiało się nawet kilka miesiecy grajac intensywnie po kilka godzin dzienne.

Po ostatnie, za czasow Adalba, Silvego a potem Mithrandira czy Dimitra nikt by z graczami nie wchodził w polemikę tak jak teraz.
Wiec ogolnie oceniam zmiany jako korzystne dla swiata.
Szkoda tylko ze tak malo ludzi gra ale mam nadzieje ze zmiany szczegolnie dotyczace kar za zgony pozwola nam cieszyc sie w przyszlosci wielkimi bitwami i spektakularnymi wyprawami bo kilka dni odrabiania smierci to niewielka cena ze wspaniale wspomnienia i emocje jakie takie eventy moga przyniesc.

Z pozdrowieniami Krzysiek
Jedna uwaga Krzyśku.
W czasach expienia z brutalnością pierwsze postępy które robiłeś to były "małe" i te "male" nie są ani tożsame z obecnymi "nieznakami" ani z postępami opisanymi jako "małe".
Nie będę jeszcze wspominał w jakim czasie postać w rasówce na wielce +1 robiła wtedy "male" na brutalności z rasowki.
A do tego jak się postępy przekładały na cechy...
Podsumowując nie ma co porównywać.
Awatar użytkownika
Ered
Posty: 14
Rejestracja: 05 mar 2019 23:55

Re: Pytania do czarodziejów vol xx

Post autor: Ered »

Zmiany super pod graczy ktorzy studenckie czasy maja już dawno za sobą i nie ma tyle czasu na gre;)
Mi się bardzo podobają.
Aenyell
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2019 09:47

Re: Pytania do czarodziejów vol xx

Post autor: Aenyell »

Możecie nie robić z "pytań do" komentarzy, podziękowań etc? Przy takim spamie nikt z wizów nie będzie tego czytał. Formuła jeden post - jedna lista pytań z komentarzem, myślę, że będzie strawna.

PYTANIE:
Czy bierzecie pod uwagę/możecie przywrócić widoczność poziomów postaci regulowaną przez "opcje" ?

KOMENTARZ:
Proponuję dać opcję: opcje poziom postaci brak/dla ciebie/dla druzyny/dla wszystkich
ustawić domyślnie na brak. Za miesiąc dwa sobie sprawdzicie procentowo jakie są ustawienia graczy i w którym kierunku warto działać.

Brak widoczności jest bardzo złą drogą imo.
Nie ma możliwości sensownej oceny postaci w opisie literkowym. Normalnie oceniamy kogoś po masie parametrów.
Pomijając aspekt jarania się levelem i dumy z niego, stary dobry poziom postaci pozwalał jednym rzutem oka choćby prowadzącemu ocenić czy postać będzie tankiem, czy trzeba będzie jej bronić czy ją zostawić.
Zablokowany