Co NAJBARDZIEJ podoba się nam w Arkadii?

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Co NAJBARDZIEJ podoba się nam w Arkadii?

Post autor: Slewhut »

Myślę, że warto pomyśleć w kontekście reklamy, szukania nowych i zmian jakie sugerowane są magom:

Co NAJBARDZIEJ podoba się nam w Arkadii?

Fajnie jakby każdy tak od serca rzucił. Może jakiś przykład podał. Ale tylko w pozytywnym kontekście, żadnych płaczy, czy żali.


Jestem mocno zielony, ale może zacznę:

Podoba mi się klimat. Cała obowiązująca etykieta w rozmowach i zachowania postaci. Podobają się mi wyraziste postacie innych graczy spotykane na mojej drodze. Realizm gry (ten jaki można w niej znaleźć) np: to, że pieniądze wkłada się do pojemników i z nich wyciąga (konsekwencje wynikające z tego, że można być okradzionym, że schowanymi pieniędzmi nie można zapłacić itd..). Fajne jest samo podróżowanie: Możliwość rozpalenia ogniska, wyjęcia fajki, wymiany zdań z inną postacią, nucenia starej pieśni.
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Anatolij
Posty: 37
Rejestracja: 08 lut 2019 16:37

Re: Co NAJBARDZIEJ podoba się nam w Arkadii?

Post autor: Anatolij »

Zdecydowanie grafika! :D

Ten zapierający dech w piersiach widok na Wyzimę oglądany z najwyższych szczytów Mahakamu. Te łany zboża w Lyrii. Te mroczne zakamarki Puszczy Shekal. Paaaaanie, takich widoków nie uświadczysz w najnowszych produkcjach AAA.

Na drugim miejscu stawiam klimat.

Od obszczanych uliczek Novigradu po mroczne zamczyska Imperium. Kto się nigdy w sieci nie zaplątał przy prawie pustej lampie ten życia nie zna ;)

Na trzecim miejscu wielkość świata.

Bo Arkadia jest wielka. Możesz żyć w niej przez lata, a i tak znajdą się miejsca, do których jeszcze nie trafiłeś albo osoby, których jeszcze nie spotkałeś.
Awatar użytkownika
Sesill
Posty: 45
Rejestracja: 03 kwie 2015 04:33

Re: Co NAJBARDZIEJ podoba się nam w Arkadii?

Post autor: Sesill »

Choćby nie wiem jak granie w arkę wkurzało to ciągle się do niej wraca... i tak już sporo ponad dekadę.
Exp? Po co nam exp? Przecież możemy erpegować! ;)
Sesill Vogel, Biedna Sierota, Ta Ktora Przynosi Swiatu Owoce, kobieta.
Anatolij
Posty: 37
Rejestracja: 08 lut 2019 16:37

Re: Co NAJBARDZIEJ podoba się nam w Arkadii?

Post autor: Anatolij »

Zapomniałem dodać, że podoba mi się na Arce ogromna ilość ukrytych smaczków, które człowiek zaczyna z czasem zauważać. Imiona NPCów, opisy lokacji, przedmiotów i NPCów, eventy na lokacjach, dialogi między NPCami. Po nich widać, że z naszych Wizów to kiedyś nieźli jajcarze byli :roll:
Zetu
Posty: 97
Rejestracja: 27 lut 2017 07:09

Re: Co NAJBARDZIEJ podoba się nam w Arkadii?

Post autor: Zetu »

Za czerwonego kapturka powinien byc arkadyjski nobel :D
samo odwiedzenie lasu jest tylko po to zeby go spotkac :D
Deidre
Posty: 22
Rejestracja: 14 lis 2017 06:56

Re: Co NAJBARDZIEJ podoba się nam w Arkadii?

Post autor: Deidre »

Predzej bym wymienila, co mi sie nie podoba.Hmm...W sumie to...Jednak nie. Wszystko mi sie podoba. Nawet zgony mi sie podobaja. (mozna sie przyzwyczaic ;) ).
Powaznie - kreowanie postaci, wcielanie w "zycie" swojej koncepcji. A jak sie jeszcze znajda tacy, ktorzy w to wdepna z nami - bajka :)
Awatar użytkownika
Nahaan
Posty: 79
Rejestracja: 14 gru 2017 22:41
Lokalizacja: Trzecie wyrko z lewej

Re: Co NAJBARDZIEJ podoba się nam w Arkadii?

Post autor: Nahaan »

Takich easter eggów jak z Czerwonym Kapturkiem jest wiele więcej, niektóre bardzo wysublimowane.

I też się tu zgodzę z Deidre. Całość tego przenoszenia koncepcji do świata Arkadii jest urokliwa.
".....mam gdzieś w wysłanych maila którego zacząłem od "Ceadmil". w sensie... służbowego..."
Awatar użytkownika
Eti
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2021 18:12

Re: Co NAJBARDZIEJ podoba się nam w Arkadii?

Post autor: Eti »

Klimat jakiej nie mają gry z grafiką, ogrom świata, różne easter eggi.
Kort
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2022 07:43

Re: Co NAJBARDZIEJ podoba się nam w Arkadii?

Post autor: Kort »

Nic mi się nie podoba. Arkadia to beton i powinna zostać zamknięta.
Spender
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2022 18:22

Re: Co NAJBARDZIEJ podoba się nam w Arkadii?

Post autor: Spender »

Kort pisze: 18 lut 2022 07:43 Nic mi się nie podoba. Arkadia to beton i powinna zostać zamknięta.
Nic mądrzejszego nie napisano na tym forum od dawna. Zamknąć to i wogle.
ODPOWIEDZ