Sonda: Zmiana kary za zgon.

Forum wieści z Arkadii.

W jakim kierunku ma pójść arkadia?

Chce maksymalnego lvl'u bez kary za zgon.
96
54%
Chce żeby zostało jak teraz z 10% kara za zgon.
79
45%
Nie mam zdania.
2
1%
 
Liczba głosów: 177

Apolios
Posty: 84
Rejestracja: 22 gru 2017 00:38

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Apolios »

Crer pisze: 03 sty 2019 04:32 Zachować karę za zgon powyżej wielce (10%) oraz zwykły, nieograniczony przyrost cech, natomiast poniżej tego poziomu karę czasowego (2 tygodnie) ujęcia expa o 30%? Oczywiście w czasie kary można normalnie expic co po jej 'odbyciu' zwiększa poziom ponad to co mieliśmy przed zgonem.
Całkiem dobre rozwiązanie. Jak ktoś chce, będzie sobie idloexpił do woli do tych potrójnych+ legend, zachowując przy tym przewagę nad resztą, która gdy padnie raz/dwa w starciach, będzie wyeliminowana siłowo na te 2 tyg/miesiąc, jednak nie będzie to dla niej czas stracony, mogąc się dalej rozwijać, odzyskując nabytą siłę. Wielu problemów dalej to nie rozwiązuje, gdy wbicie tego wielce dla nowego gracza to dalej będzie masa czasu, jednak lepszy taki konsensus niż trwanie w tym, co się nie sprawdza.
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Crer »

Czuje, że zbieram dość potężny potencjał na ban na tym forum.

Rafgarcie, jak się pewnie domyślasz, nie mam bladego pomysłu o kodowaniu (pozdrawiam wszystkie osoby, które męczyłem o różne skrypty:). Nie wiem czy problemem dla Was jako Czarodziejów jest wprowadzenie zmiany, która powyzej zaproponowałem, oczywiście po korektach i w formie jaka MG uważają za słuszną. Dodatkowo kara zmniejszyła by się podczas idlowania lub aktywnej gry. Unikniemy w ten sposób 'spiochow' po zgonie.

Czy istnieje opcja by wprowadzić ja na próbę? Np. na miesiąc. Jeżeli nie wypali zawsze można cofnąć, prawda?
W tym przypadku myślę, że każda ze stron będzie zadowolona - wielcy expiarze i Ci, którzy expia zmieniając pieluchy:)
Valdethruda
Posty: 112
Rejestracja: 28 mar 2015 21:52

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Valdethruda »

Czesc,

pomysl z brakiem kary za zgon i maksymalnym lvlem jest tak slaby ze nie wymaga nawet komentarza. Chcac go przebic proponuje wysylac smsy po 10 pln do Rafgarta z ekstra + 200 nieznakow, dla tych ktorzy maja dzieci, a nie maja czasu expic.

Czasy w ktorych mielismy silna postac, przy logowaniu sie na 5 godzin w tygodniu juz przerabialismy. Okazaly sie one fatalne w skutkach dla gry - po co przerabiac to ponownie?

Problem z wysokolewelowymi postaciami oczywiscie jest, ale zupelnie z innego powodu. Oprocz zmniejszenia kary za zgon, przez lata wygladzano ryzyko smierci.
Kiedys wystarczylo zle kliknac kierunek w nocy by wyladowac w przepasc w gorach, a teraz? Ano teraz zeby zginac trzeba sie albo postarac, albo odejsc od komputera.

Normalne pk, zdobywalne w jakims stopniu stowarzyszenia, pomysl z aranemi do pk w postaci jakis straznic, czy losowe eventy w postaci ataku hordy upitych zakonnikow - to sa konkretne rozwiazania dla zmniejszenia ilosci legend i zwiekszenia grywalnosci.

Szczesliwego Nowego Roku.
Awatar użytkownika
Ralandil
Posty: 231
Rejestracja: 02 sty 2012 13:07
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Ralandil »

Żadne zmiany nie mają sensu, skoro najlepiej gra się ogrem.

#arkadiatylkodlaogrow
Athel Loren shall not suffer the presence of Men, nor Orcs, nor Dwarfs, nor Beastmen. If a foe takes a single step upon such sacred soil, they shall not take another.

TinTin++ Mud Client Manual
Valdethruda
Posty: 112
Rejestracja: 28 mar 2015 21:52

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Valdethruda »

To po co ten belkot o karze za zgon itd. itp. jak znowu chodzi o ogrze cechy?
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Crer »

Nie zrozumiałaś widzę idei. W mojej propozycji realna kara 10% zostaje powyżej wielce. Czyli tak jakby nic się nie zmienia dla spasow.
Awatar użytkownika
Jennever
Posty: 39
Rejestracja: 13 gru 2010 14:21

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Jennever »

Zniesienie kary za zgon przyniesie wiecej plusow niz minusow. Wystarczajaca kara za zgon powinna byc utrata sprzetu na postaci i w tym kierunku powinna isc arka, w przedmioty. Takze:
1. Brak kary za zgon.
2. Maksymalny lev postaci wielce albo wyzej wg uznania :P
Niug
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2018 22:06

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Niug »

Pójdźmy dalej:
1. Awans na owiany legendą dla każdego i dla każdej nowej postaci.
2. Brak kary za zgon. Również brak utraty sprzętu przy zgonie.
3. Maksymalny poziom owiany legendą.

Powyższe rozwiązanie przyniesie więcej plusów niż minusów.
Oczywiście tak, jak poprzednicy nie potrafię tych plusów wymienić.
Awatar użytkownika
Elia
Posty: 23
Rejestracja: 05 gru 2017 01:16

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Elia »

Nie ma sensu wypisywać tu wszystkiego czego byśmy chcieli bo każdy widzi to inaczej /chce czego innego. Arkadii nie da się zmienić w tak dużym stopniu jak niektórzy tu piszą (przynajmniej nie od razu) I chyba lepiej zacząć od czegoś małego i lepiej skupić się na aspekcie który jest drazliwy dla większości czyli kara za zgon /długość expa.. Jeśli zmniejszenie kary za zgon wiąże się z jakimiś większymi konsekwencjami (nie znam się) to może warto pozmieniać coś tylko w kwestii expa nie wiem, skrócić czas nabijania postępów /zmniejszyć ilość zabitych potrzebnych do nabicia postępu itp. itd. Nie wiem z jakimi konsekwencjami wiekszymi miałoby to się wiązać oprócz sprawniejszego expa? (pytam bo się nie znam i jestem graczem młodym). Kazdy zarzuca pomysłami i wiem, że większość chce tylko dobrze ale.. 🙄
Which would be worse - to live as a monster?
Or to die as a good man?
Awatar użytkownika
Gianna
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2015 11:23
Lokalizacja: Luccini

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Gianna »

Popieram propozycję Crera, zwłaszcza póki nikt nie wpadnie na nic lepszego. Ogólnie uważam, że Arkadia ma dużo więcej, a przy tym bardziej zawiłych problemów i naprawianie ich poprzez zmianę jednej - mimo wszystko relatywnie małej - rzeczy ma spore ograniczenia. To takie wycięcie jednego guzka, a zignorowanie masy przerzutów w całym organiźmie...

Niemniej chętnie bym grała w Arkę w teorii, ale w praktyce zbyt wiele rzeczy mnie obecnie zniechęca. Bez zmian na pewno nic się nie zmieni (cytat roku 2019), więc wedle mojej logiki, jakiekolwiek zmiany są lepsze niż żadne.
Maly zezowaty kurczak piszczy: Zostawilem Giannie dobre auto, ale zgubila.

"Najlepsza Gianna to martwa Gianna." Werbat

Obrazki
Zablokowany