Re: Balans Arkadii w roku 2018

Forum wieści z Arkadii.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Pulp »

Torgen pisze:Obecnie na pelnej skorze gra nas chyba 4 i taka tendencja utrzymuje sie od dawna.
To raczej nie potrwa długo, bo w GKS chonoru ze święcą szukać. :mrgreen:
Torgen pisze:Z tych 4 najwiekszy poziom ma Brygu, chyba najwiekszy w KGKS. Czyli wnioskuje ze jego laliscie. Laliscie mocna legende. Dlaczego mocna legenda ma schodzic tak szybko jak jakis OHM na wielce?
Wiadomo ze zt maja wysokie poziomy, bo w czasie kiedy inni wyjmują magiki do expa, oni expia we wbudowanych bodrogowkach pod kadrin (najlepszym expie przygildiowym, jeśli nie expie w ogole).

OHM tez mial legende/mocne widzial i ta sutuacje nie stanowi całości próby na podstawie której wyciągam swoje wnioski. To jest już norma, że goły zt (z wymaxowana skórą) i ofensyfnym zawodem, tankuje lepiej od kolegi obok, w ciezkiej zbroi i z defensywnym zawodem.
Torgen pisze:W dodatku jest forma, nie wiesz jak schodzi bo jest forma :) Taka mechanika wiesz.
Z pewnością Brygu formowal w swietnej zeby nie spasc do dobrej. Moze nawet, ale to tylko jeden przykład.
Torgen pisze:Kiedys bylo cos takiego jak zaproponowales, ze ZT walczyl dluzej przy niskich kondychach. Nazywalo sie to "SZAL". Dzialal tak ze sie odpalal na niskiej kondycji najczesciej (95% przypakow zla, ciezko), maskowal kondycje dla wszystkich, podnosil cechy ZTka w gore, blokowal mozliwosc uciekania ZTka z walki, po zakonczonej walce gdy schodzil obnizal cechy i zabieral stracone hpki w walce, co czesto konczylo sie zgonem ZTka. Brzmi fajnie? Na pewnoe smiertelnie. Jak sobie z tym radziliscie? Ano tak ze w momencje wlaczenia sie tego SZALU wychodziliscie z walki, chowaliscie sie za rogiem, odczekiwali ta chwile czasu i wracali do ZTka ktory albo juz nie zyl, albo stal w ciezkiej z cechami na to i owo i kompletnie wyczerpanym i go dobijaliscie. Tak bylo bo przerabialem to dosc czesto na sobie samym. Mimo to w dalszym ciagu wam to nie pasowalo bo za mocno bilismy.
Nie wiem o jakich "nas" piszesz, ale skomentuje. Poprzedni szał też idealny nie był, ale przypominam, że on byl dodatkiem do juz i tak popierdolonych umow i speca, więc nie dziwi mnie, że ktoś widział w tym problem. Kamienna skóra powinna rekompensować ZT brak zbroi, z uwzglednieniem tego że jest na stale, nie da sie jej zniszczyć i nic nie waży(?). Tym czasem jest ona lepsza od każdej magicznej zbroi na arce.

Jakiś drugi bonus powinien sie aktywować w momencie gdy ZT podejmuje ryzyko (low hp, bloki itp...).

Jeśli kamienna skóra miałaby być tak silna jak teraz, to powinna wymagać regularnego odprawiania jakiegos rytuału dla kazdego zt z osobna, wymagajacego wysiłku porownywalnego do zdobycia takiej bodrogówki.
Torgen pisze:Napisz po prostu ze nie pasuje ci ten odlam gidli kgksow do twojego wizerunku arkadi
Istnienie ZT mi nie przeszkadza. Nie pasuje mi antyklimatyczna forma w jakiej oni w tej chwili istnieją.
Torgen pisze:i skoncz pierdolic farmazony o przepakowanej skorze zt.
Pierdolić farmazony? Skorka nie jest przepakowana? Może lognij sie na postać bez wklepanych kodów i pobiegaj w 40-kilowej plytowce, na zdobycie której wczesniej musiałeś poświęcić czas, a najlepiej idź w niej na golemy, bo chyba nieco oderwałeś sie od arkowej rzeczywistości.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Pulp »

Pavlov pisze:Ciesze się że napisałeś z tą rekompensatą za Drachen. Calkowicie przeczy to tej waszej złudnej mantrze, jakoby 'Drachen byłodla wszystkich'. Wszyscy doskonale wiemy że teoretycznie tak, a w praktyce jesteście w stanie zrobić na nie niemalże monopol ze względu na przywileje jakie macie.
I byś mnie żle nie zrozumiał - wiem że poświecacie czas siły na ten 'monopol', ale przy takich warunkach każdy by mógł małym wysiłkiem to osiągnąć.
Bardzo chciałbym zobaczyć, jak "małym wysiłkiem" kontrolujecie drachen. Małym wysiłkiem to sobie można kontrolować kose, bułke czy espe.

Wyjawie Ci sekret: każde stowarzyszenie ma siedzibę i ta siedziba gdzieś się musi znajdować. Na jakość lokalizacji wpływają, w kolejności od najlepszych:

1. dobre expowiska
2. magiki które łatwo sprawdzać, takie jak bulka kosa czy espa
3. i tu dopiero takie drachen

Więc sorry, że wypłakane tu plany zabrania jedynej namiastki bonusu jaki ma OK, uważam za niesprawiedliwe, kiedy KGKS mają dwuklik do wezendorfu z dwoma łatwymi magikami, mega exp pod kadrin no i oczywiscie bonusy zt.

My nie mamy żadnego kodowego bonusu, żadnego terenu gdzie nasi wrogowie byliby atakowani przez npc a my nie, żadnych bram które by tych wrogów spowalnialy o pol minuty z npc-ami ktore powytrącają im broń i całkiem zablokują jeden kierunek jesli złapia tam aggro czy innych brokilonów, żadnego ekwipunku do wykucia/kupienia w siedzibie, absolutnie nic ponad to co ma każdy stow, a wy dalej płaczecie że OK ma łatwiej/za dobrze bo, UWAGA:
- mamy siedzibe i gdzieś się ona znajduje
- mamy cechy jednej z ogolnodostępnych ras (co jest ograniczeniem a nie bonusem)

No rynce opadajo. Płaczcie dalej, bo widać na tym teraz ta gra polega.
Ataman
Posty: 13
Rejestracja: 31 paź 2013 17:08

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Ataman »

No to dalej z cyklu nie wiem to sie wypowiem:

Ja mysle ze trzeba zglosic balans, przeciez nie moze tak byc ze ogry sa ograniczone tymi slabymi cechami, zglosmy wspolnie zeby od jutra obudzily sie na cechach halflingow,elfow i ludzi. Zebyscie tez mieli cos od zycia.

AD dwukliku do wezendorfu, chyba nie chcesz tutaj porownac, Plaszcz,Pas,Bransoleta,Tarcza,Kolczuga,Pancerz,Sztylet,Wisior,Pierscien, do Bulawa,Kosa ?

No i drachen vs KGKS ZT etc, jak sie to ma do reszty stowarzyszen?

Ostatnia rzecz, nie macie npcy chroniacych obozu w szarych, ani harpii, ani obrony, ale za to polecam tam pobiegac w okolicy i obiegac trzydziesci razy jak na wsiowych czy np w jaskiniach KGKS, gdzie w szarych po 10 krokach jestes wyczerpany, chyba ze wy nie zauwazacie.

:) Pozdrawiam, to tylko gra i niech kazdy cos od zycia ma :)
Kvark
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2018 19:43

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Kvark »

VR też ma blisko do Drachenfels, ale trochę ciężej niż OK, bo tam są ogry. To nie wina ogrów. Trudny teren i siła przeciwnika w połączeniu z czasem potrzebnym na wykonanie akcji na raz sprawiają, że piekielnie ciężko się tam wybrać pozostałym gildiom skoro jest duże ryzyko, że OK i tak zabrało dyski.
Pulp Wy wcale daleko nie macie do magików nawet jeśli pominiemy góry wietrzne kryjące tyle skarbów.
Że sojusz duży? To innym gildiom nie wolno się dogadywać? Poważnie wolałbyś ganiać ciągle samotników, albo malutkie drużyny?
Nie płaczę.
Pozdrawiam i życzę emocjonującej gry.

edit: w ilu miejscach postać z niepełnym zawodem na "zwiedził" może zdobyć gwiazdę?
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Pulp »

Ataman pisze:Ja mysle ze trzeba zglosic balans, przeciez nie moze tak byc ze ogry sa ograniczone tymi slabymi cechami, zglosmy wspolnie zeby od jutra obudzily sie na cechach halflingow,elfow i ludzi. Zebyscie tez mieli cos od zycia.
Ale po co ta hiperbola. Większość stowow, w tym KG, może mieć dowolną kombinację cech wszystkich ras i jest to o niebo lepsze niz przymus jednej konfiguracji, na ktorej postać do półtora legendy nie ma dość inta/many by zawiązać sobie buty.

Ataman pisze:AD dwukliku do wezendorfu, chyba nie chcesz tutaj porownac, Plaszcz,Pas,Bransoleta,Tarcza,Kolczuga,Pancerz,Sztylet,Wisior,Pierscien, do Bulawa,Kosa ?
Po pierwsze do drachen nie da sie zajrzeć dwuklikiem, co zancząco niweluje korzyści z bycia blisko, najtrudniejszy/najbardziej czasochlonny fragment drogi musimy pokonywać jak wszyscy. Po drugie kosa i bułka są statystycznie znacznie lepszą nagrodą niż jeden losowy z wymienionych magików.

[...]
Ataman pisze:Ostatnia rzecz, nie macie npcy chroniacych obozu w szarych, ani harpii, ani obrony, ale za to polecam tam pobiegac w okolicy i obiegac trzydziesci razy jak na wsiowych czy np w jaskiniach KGKS, gdzie w szarych po 10 krokach jestes wyczerpany, chyba ze wy nie zauwazacie.
Ale to są "miecze obusieczne". Nie rozumiem jak doszukujesz sie lepszości jednego rozwiązania nad drugim. Mozemy sie zamienić, nawet wolałbym takie rozwiazanie.
Ataman pisze:No i drachen vs KGKS ZT etc, jak sie to ma do reszty stowarzyszen?
Wy na przykład możecie rozkazywać nie będąc prowadzącym (+ podejrzewam, ze wpojskowych bonusow jest tu więcej) i macie mobilną siedzibę. Prawdopodobnie część gwardii ściga za bycie Waszym wrogiem. No i nie oszukujmy się, KGKS-ZS-VR-KG-LE to praktycznie jedna gildia, więc korzyści płynące z lokalizacji siedzib mnożą się przez siebie. Wszelkie próby odbetownowania imperium rozbiły sie o wasz powergaming i wygodnictwo.
Ataman pisze::) Pozdrawiam, to tylko gra i niech kazdy cos od zycia ma :)
Chyba miałeś na myśli "niech kazdy cos od zycia ma :), oprocz ogrów, im zabierzmy, mimo, ze juz i tak mają najmniej..." Ogolnie to chyba oczy pełne łez nie pozwalaja Ci obiektywnie spojrzeć na elementy do których nawiazujesz.
Awatar użytkownika
Lumen
Posty: 102
Rejestracja: 31 mar 2018 00:31

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Lumen »

Chyba miałeś na myśli "niech kazdy cos od zycia ma :), oprocz ogrów, im zabierzmy, mimo, ze juz i tak mają najmniej..."
Jestem ciekawa jak by owe ogry żyły w Gorach Kranca Swiata, gdzies w okolicy Pustek.

Bez kuferka Drachenfels.
Bez gór, ktore zapewniaja w sumie 100% bezpieczeństwa przed ukrywajkami kampiącymi expowiska w poszukiwaniu idlera albo małymi grupkami wpadajacycmi xrazy dziennie albo expiacymi te same expowiska.
Ciekawa tez jestem ilu by bylo bardzo klimatycznych ogrzych poliglotów gdyby nie poziom uma (zaskakujaco wysoki) jaki dają pierscionki z Drachenfels.

Do tego jeszcze dodajmy ogrze cechy, które przy mechanice takiej a nie innej pozwalają na o wiele wiecej a faktycznie wyjdzie jak bardzo owe ogry sa pokrzywdzone przy korycie.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Torgen »

Dalej twierdze Pulp ze pierdolisz farmazony :) Na jakiej podstawie sadzisz ze skora zt jest taka silna? Na podstawie tego ze Brygu na swojej mocnej legendzie tankowal lepiej niz twoj ziomek z zawodem ohm na poziomie widzial/legenda? Czy masz moze info od wizow? Ilu ZT ma takie zajebiste poziomy? Co mowi Twoje zrodlo? Bo chyba bedziesz musial przestac placic temu informatorowi bo przynosi Ci informacje z dupy wyciagniete. Ciesze sie ze przypominasz mi jak szal poprzedni dzialal i czym byl, bo rozumiem ze grales ztkiem i masz info z pierwszej reki. Czy to znowu domysly poparte probami? To moze zaloz sobie postac krasnoluda i staraj sie do kgksow i bedziesz mial potem mozliwosc starac sie zostac zt i wtdy bedziesz mial mozliwosc sprawdzic jak sie idluje 5h w tygodniu skore jak to uwaza jeden z Twoich kolegow. Chyba wyjecie Bodrogowki zajmnie Ci jednak mniej czasu. A jezeli to jest problem to zrob inne doswiadczenie, pograj swoim ogrem, a nawet zachecam do tego inne ogry z OK, tak przez dwa miesiace np bez noszenia zadnej zbroi. Tylko dwa miesiace, biegajcie po magiki, podejmujcie walke PvP. To tylko dwa miesiace, potem pogadamy dalej o tym idlu.

A co do samego ZT, to caly czas wam to przeszkadzalo, wam drugiej stronie. Jak nie bylo gildi przeszkadzalo ze wam w pk przeszkadzamy, jak otworzyli przeszkadzal 'przepakowany spec', jak zamkneli przeszkadza 'legendarna skora'. Dlatego wnioskuje ze wam zt przeszkadza. A bijecie sie w zasadzie tylko z Brygiem :D
Ethian
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2017 12:14

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Ethian »

Pulp pisze:
Ataman pisze:AD dwukliku do wezendorfu, chyba nie chcesz tutaj porownac, Plaszcz,Pas,Bransoleta,Tarcza,Kolczuga,Pancerz,Sztylet,Wisior,Pierscien, do Bulawa,Kosa ?
Po pierwsze do drachen nie da sie zajrzeć dwuklikiem, co zancząco niweluje korzyści z bycia blisko, najtrudniejszy/najbardziej czasochlonny fragment drogi musimy pokonywać jak wszyscy. Po drugie kosa i bułka są statystycznie znacznie lepszą nagrodą niż jeden losowy z wymienionych magików.
Nie mogę się zgodzić z Twym stwierdzenem. Pomijajać zupełnie kto ma jakie magiki blisko czy kamienną skórę o którą toczy się dyskusja.
Wyżej wymienione magiki może faktycznie nie są tak dobre jak bron, ale możesz je ubierać do broni, i może je założyć każdy zawód - więc opłaca sięwyjmować je codziennie bo każdy z gildii może je ubrać i korzystać z bonusów. Z kosą/buławą jest tak, że dobędzie jej jeden moze dwa zawody, a póżniej juz kolejne sztuki leżą i nikt z nich nie korzysta. Nie opłaca się kampić codziennie demona mając juz 2 kosy w przeciwieństwie do drachen.

Piszesz także o braku bonusu gildiowym-terenowym ogrów. Tutaj także zapomniałeś o swoich górach i tunelach. Mało kto odważy się pójść w Góry Szare bo jest spora szansa, że z tych Gór nie wyjdzie. Jest to dobry bonus terenowy dla Was, czy tego chcesz czy nie.

Na koniec dodam, że nie chcę Cię w żaden sposób atakować bo nie stoję po żadnej ze stron konfliktu. Po prostu mówię swoje zdanie.

Natomiast kamienna skóra jest przepakowana - i także fajnie gdyby wizowie się jej przyjrzeli.
Pavlov
Posty: 36
Rejestracja: 11 gru 2017 21:12

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Pavlov »

Po drugie kosa bułka są statystycznie znacznie lepszą nagrodą niż jeden losowy z wymienionych magików.


Ja mam zoltodzioba, ty masz legende+++.
Statystycznie mamy po wielce. O takie porównanie.

[...]
No i nie oszukujmy się, KGKS-ZS-VR-KG-LE to praktycznie jedna gildia, więc korzyści płynące z lokalizacji siedzib mnożą się przez siebie. Wszelkie próby odbetownowania imperium rozbiły sie o wasz powergaming i wygodnictwo.

Widzę że takie samo podejście jak vyrga idl skórki 5h.
Bardzo błędne myślenie. Rozbicie strony dobra na kilka gildii to właśnie jej największy problem.
Tulik
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2018 22:53

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Tulik »

za chwilę trzeba będzie otworzyć nowy temat bo tu się robi burdel ,który nie ma nic wspólnego z zamysłem tego co miało być. Jak chcecie dyskutować , to idźcie sobie na priv, bo bolą oczy przez błędy w pisowni jak i błędy w rozumowaniu ( nie wiem ale coś powiem, bo tak)
Zablokowany