Re: Balans Arkadii w roku 2018

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Artak »

Kurcze,
tak was sobie czytam od dłuższego czasu i zauważyłem dwie rzeczy:
1. W Ishtarowie mamy naprawdę fajnie, bo jakoś cała dyskusja jest o gildiach z imperium i jak to tam u was źle :)
2. Ochotniczy Hufiec Mahakamski - to jest dopiero podpakowana gildia :D Mamy własnego kowala, mamy zamykaną twierdze na noc, mamy wóz, którym może się sześć osób wozić, mamy ... własne bukłaki, które jako jedyne mogą pomieścić wystarczająco wódki dla krasnoluda abstynenta :lol: Ponad to mamy gryfa, który mnie niesamowicie wmurwia (ale to tylko mnie, bo mnie łajza zabiła i nie miałem kiedy jej oddać :D), mamy genialnego magika pod nosem (w którym i tak u nas prawie nikt nie chodzi, ale mamy :D) i widząc jak się tutaj licytujecie, to coraz bardziej nie chcę jakiegokolwiek balansu na arkadii, bo zaraz nam to wszystko pozabierają :mrgreen:
A no i jeszcze mamy trenera najlepszego zawodu na obydwu światach :)
Ataman
Posty: 13
Rejestracja: 31 paź 2013 17:08

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Ataman »

Pulp ja sie odnioslem do twojego stwierdzenia ze posiadanie rasy ogrzej jako jedynej to jest ograniczenie a nie bonus, no to zdecydowanie ku uciesze wszystkich ( w szczegolnosci ogrow, zeby nie byly poszkodowane) niech na randomie zmienia cechy, jednego na halflinga drugiego na elfa trzeciego na gnoma czwartego na czlowieka etc.... nikt by nie plakal ze ogre cechy sa Be.. a i wy byscie nie mieli ograniczenia. Chyba ze to byla anegdota z twojej strony. Moze troche przesmiewczo podszedlem do tego, ale na chwile obecna akurat rasa ogr to nie ograniczenie, no poza jedna rzecza (nie moze zakladac FENIA :( ) niestety tez nie moge, ale coz.

Po drugie punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia i zawsze bedzie, nikt nie jest tutaj obiektywny do konca bo pisze z wlasnej perspektywy, wiec nie wymyslaj naciaganego obiektywizmu. Kazdy probuje tutaj przedstawic swoja strone medalu.

I odnioslem sie do chodzenia po gorach szarych wlasnie w tym kontekscie o ktorym mowisz, dobra strona ma straznice miasta itd, wy macie szare po ktorych ciezko sie chodzi. Jesli nawet chodzi o expanie, to jest tam napewno spokojniej niz na wsiowych,banitach,KK i obozach hashutow ;)

''
Ataman pisze:
No i drachen vs KGKS ZT etc, jak sie to ma do reszty stowarzyszen?
Pulp
Wy na przykład możecie rozkazywać nie będąc prowadzącym (+ podejrzewam, ze wpojskowych bonusow jest tu więcej) i macie mobilną siedzibę. Prawdopodobnie część gwardii ściga za bycie Waszym wrogiem. No i nie oszukujmy się, KGKS-ZS-VR-KG-LE to praktycznie jedna gildia, więc korzyści płynące z lokalizacji siedzib mnożą się przez siebie. Wszelkie próby odbetownowania imperium rozbiły sie o wasz powergaming i wygodnictwo.''

Do tego chyba tez warto sie odniesc, kazdy niby ma jakies bonusy, rozumiem ze rozkaz z drugiej linii w druzynie 4 osobowej jak to zwykle bywa rekompensuje wszystko, dokladajac do tego oboz ktorego nie oplaca sie przenosic.... i na tym koniec. Zadnej gwardii akurat KG wrogow dodawac nie moze. Fakt ze sojusz daje mozliwosc sejfloka, ale to tez nie jest 20 lokacji Pulp tylko 4 w imperium.
Nie jest tak rozowo jak myslisz, ale przeciez nie wiesz co wynika z twojej wypowiedzi. Poza tym powergaming i wygodnictwo to nie wiem naprawde o co chodzi? W OK rozumiem tylko RPG ? Oraz zyczenia zeby bylo nam gorzej? Chyba kazdy chce miec wygodnie. Nikt nie zabrania ci polityki zalatwiania sobie nowych sojuszow etc.

Odnosnie magii znow.
Dla mnie to ze kilka magikow do zalozenia i uzycia przez kazdego jest lepsze od bulawy i kosy jest oczywiste. Moze ty tego tak nie widzisz. Moze kiedyts zobaczymy kuferek od kosy w drachenfels a ten z drachenfels u demona, okaze sie wtedy co jest lepsza nagroda.

Poza tym ja mowilem juz o balansie na poczatku, ze uwazam ze takowego nie ma i nigdy nie bedzie. A nawet lolaboga nie podoba mi sie pomysl balansu kompletnego. Stwierdzam to co widze z mojej perspektywy, jak zwykle odpowiedzia na cokolwiek rozniacego sie od czyjegos toku myslenia jest, TY puaczku, otrzyj lzy! biedni ci czy tamci!!! Ale to tez takie polskie, ja mam za malo i chcialbym wiecej.
Nie musisz odpowiadac jak zaznaczylem to moje zdanie, nie szukam jakiejs debaty bo to chyba nie ma sensu po co mamy wymieniac sie uszypliwosciami.


A wracajac do samego balansu, pisalem powaznie o tym ze ja wolalbym nawet zobaczyc Elitarne Ogry nie wiem z ogrza skorka czy co byscie sobie tam nie wymyslili, MC z jakimis elitarkami a zeby bylo widac i inne elitarki, bo dla mnie gra byla wtedy po prostu ciekawsza (i nie nie mialem zadnej postaci w elitarnej gildii). Zroznicowanie po prostu duzo bardziej mi sie podoba. Dlatego wspomnialem ze kazdy smaczek gildiowy taki unikalny bylby fajnym motywem i tak dla wszystkich gildii bioracych udzial w PVP mogloby/powinno miec to odzwierciedlenie bojowe (Tak takze OK).
Z racji tego ze watek zbiegl na lzy puaczki i przekrzykiwanie sie kto ma gorzej, a chyba nie o to tutaj chodzilo, to jest to moj ostatni post w temacie. Sam przesmiewczo napisalem wiec poniekad to i moja wina.

Pozdrawiam :) (piszac kolejnego posta przez lzy :( )
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Tryggvi »

Ataman pisze:tylko 4 w imperium.
Karak Varn, Karak Kadrin, Oboz KG, Szkola VR, Zakon Sigmara, Las Loren.
Tulik
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2018 22:53

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Tulik »

Tryggvi,
Polecam poczytać coś o świecie warhammera, bo masz małe braki ;)
Pomijając to zobacz na liczebność tych gildii (w 4 gidlie mamy z 10 osôb jak inni w 1)
Daggerro
Posty: 77
Rejestracja: 15 lut 2009 15:22

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Daggerro »

Tulik:

Mam na to swietne rozwiazanie. Przejdzcie wszyscy do gladow i tez bedziecie mieli w jednej gildii podobna ilosc.

:)
Ethian
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2017 12:14

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Ethian »

Po co do gladów?
Wszyscy do zt po skórki!
Broddi
Posty: 20
Rejestracja: 25 kwie 2018 13:26

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Broddi »

pieczenie dupy o poranku wasze, bezcenne.

Fakt Vr kg i zs powinny stworzyc jedna gildie z jedna siedziba.
Armie Imperialna.
Mistrz zakonu / Kapitan Lord / kaplan bitewny/rycerze pantery/lowcy czarownic/halabardnicy/miecznicy.
Czy cos i by powstala fajna gildia.
i nie byloby tak ze gra 3 gladow 2 zakonnikow paru kg.
kazdy rozbity na mniejsze grupki.

Dac im w nuln siedzibe z zamku zrobic splugawione miejsce expowisko czy cos.
Mieliby co odbijac i czyscic.
I wszystko.


Re down

Pieczenie nie odnosi sie do twojego postu.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2018 09:52 przez Broddi, łącznie zmieniany 2 razy.
Daggerro
Posty: 77
Rejestracja: 15 lut 2009 15:22

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Daggerro »

Re up:

Plakaliscie to wam podsunalem pomysl. Co byscie nie mysleli mamy na was centralnie wywalone.

Moze napisze dokladniej: nawet w 4 gildie nie stanowicie zadnej sily z naszej perspektywy wiec o pieczeniu absolutnie nie ma mowy.
Broddi
Posty: 20
Rejestracja: 25 kwie 2018 13:26

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Broddi »

to i tak mrzonka nikt nie siadzie by kodowac gildie i kasowac stare.
Poza tym powyrywanie wladzy i stolkow spod zadkow nigdy nie jest bezbolesne.
Lepiej byc wladca pustej gildii...niz jednym z wielu w zyjacej.
Takie czesto bywa przekonanie niestety.

Bo wystarczy by ludzie ci zebrali sie w jednej z tych gildii nawet w zakonie i byc moze bez kodowania jakos to lepiej i funkcjonalniej wygladalo i by prezentowalo solidna sile.

Ale to nastepna mrzonka.
Ethian
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2017 12:14

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Ethian »

re Broddi:

Ale nie każdy chce być wyznawcą Sigmara.
Zablokowany