Nowsze płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Tercoral »

Chciałem poplakac pierwszy, ale widze ze mnie ubiegli.

1/ Pierwsze skojarzenie to Arkadia jako horror gra w ktorej ludzie boja sie do siebie odzywac przed gniewem jakis mitycznych czarodzieji... :D
2/ Kiedys w papierowej neuroshimie mozna bylo wybrac pochodzenie dla postaci i jedno z nich to "Nie twoj zasrany interes". Wiec sobie wyobrazam, ze ludzie ktorych pytasz bardzo ogolnym: "ktos ty?" Maja jezyk w gebie to potrafia sie obronic.
3/ Czy pytanie o imie ma realne przelozenie przelozenie na fragi? :D Ogrza ktora prosi o prezent dla herszta jest potencjalnie bardziej frago-genna niz zapytania.


Wrrrr!!!
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Derdhang
Posty: 143
Rejestracja: 24 cze 2017 00:15

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Derdhang »

Szymon,
Zaczynam od twego imienia, gdyż twój post jest w miarę obszerny, jednak zapytanie kieruje do każdego kto podobnie argumentuje swoją wypowiedź.
Wymuszenie niesie ze sobą groźbę, która może być tylko sugestia tego, co wydarzyć się może nieprzyjemnego dla zapytanego, jeśli nie odpowie.
Grzecznosciowy zwrot nie ma w sobie tego ładunku.
Zablokowanie wyjść dla postaci, plus zadane takie pytanie, (tym bardziej poza terenem przynaleznym do gildii,) oraz ponaglanie kolegę pytacza z którym jest on w druzynie na zasadzie: sypciej bo pacne w lep.
Nie jest raczej zwrotem uprzejmosciowo/towarzyskim.
Tu pozdrawiam panów ogrow którzy ostatnio w ten sposób się integrowali towarzysko na terenie przynaleznym do wrogiej im gildii, a który to teren zwany jest popularnie expowiskiem.
Wystarczyło wszak, że rasa sugerowała możliwość że spotkali właśnie wroga.
Pytanie brzmi: widzicie różnicę?

Edit: poprawienie sporej ilości błędów stylistycznych.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2019 13:04 przez Derdhang, łącznie zmieniany 2 razy.
他に方法はありません
Awatar użytkownika
Lumen
Posty: 102
Rejestracja: 31 mar 2018 00:31

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Lumen »

Derdhang pisze: 28 mar 2019 12:54 Wymuszenie niesie ze sobą groźbę, która może być tylko sugestia tego, co wydarzyć się może nieprzyjemnego dla zapytanego, jeśli nie odpowie.
Gdy spotykasz bande ogrów/mutantow/wiewiórek/piratów/straznikow czy dresów nie oczekujesz chyba 100% uprzejmości? No chyba, że kastrujemy złych w imie samego cukierkowego erpega to wtedy faktycznie powinni byc mili.
Awatar użytkownika
Derdhang
Posty: 143
Rejestracja: 24 cze 2017 00:15

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Derdhang »

Mówimy o regulaminie czy oczekiwaniach?
他に方法はありません
Awatar użytkownika
Laduenia
Posty: 21
Rejestracja: 02 lip 2015 22:28

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Laduenia »

Uważam, że mogę przyjacielsko używać pytań "ktoś ty", "coś za jeden", a nawet "jak się zwiesz", a nawet sprowokować kogoś przedstawieniem się w pierwszej kolejności i jednocześnie uszanować każdą reakcję zagadniętej osoby, z odmową przedstawienia się włącznie - i że nie jest to złamanie zasad.

Gdyby z Wieści usunąć tamte przykłady, byłaby trafniejsza i nie byłoby wszystkich żali. Ewentualnie wystarczyłoby w Wieściach pouczyć drugą stronę, że "przypomina się, że gracz nie ma obowiązku przedstawiać się, pod rygorem kasacji dla osoby, która go do tego jednoznacznie i uporczywie zmusza."
Awatar użytkownika
Viveck
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2018 12:08

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Viveck »

Prostując całe to zamieszanie sprawa chyba sprowadza się do mnie i Kerhenii, a także do nieszczęsne Anatlija (dla zainteresowanych patrz zezgoni.li).
SC jakie jest każdy wie i jaki stosunek mają do ludzi. Można nas nie lubić. Wracając do fraga widać było jawną prowokację z naszej strony, ale była to tylko i wyłącznie chęć RPGa i "pozaczepiania" gracza - chęć interakcji. Na co nam jego imię? Żadnej bazy imion i podróżnych nie budujemy. Na samo pytanie można wymijająco odpowiedzieć na 100 różnych sposobów, a nigdzie nie pytaliśmy o jego imię (nie obchodzi przecież nikogo co to za jeden jak po raz pierwszy widzimy go na szlaku i nic z nim wspólnego nie mamy).
Cała sytuacja sprowadza się do tego, że przy następnym spotkaniu kogoś na trakcie przeleci się obok podróżnego bez zatrzymania, bo jeszcze przez przypadek się coś chlapnie, ktoś zgłosi, a czarodzieje postanowią podjąć interwencję w tej sprawie i problem murowany. Drugim alternatywnym rozwiązaniem, które jako gracz mógłbym zastosować to pytanie podróżnego: "przepraszam, czy bratasz się z wrogami podróżniku albo czy masz jakieś niecne zamiary?". Po prostu ładna i naciągana forma zapytania "coś za jeden?". Czy naprawdę tego chcemy?
Na końcu chciałbym powiedzieć, że interpretacja zasad i rozstrzyganie sporów leży po stronie MG i decyzje, które podejmą są ostateczne, także nie zamierzam robić problemu ze zgłoszenia i zastosować się do wytycznych.

Ostatnio poprawiła się komunikacja na lini gracze-czarodzieje. Chciałbym aby ta komunikacja była jeszcze lepsza. Ostatnio zabrakło mi możliwości odpowiedzenia Ci Rafgarcie na Twoją wiadomość z ostrzeżeniem. Wiem, że to kolejne linijki tekstu, które MG będą musieli przeczytać, ale odpowiedzenie na wiadomość czy też jakakolwiek możliwość wytłumaczenia sytuacji byłaby bardzo mile widziana i myślę, że gracze by ją naprawdę docenili.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 28 mar 2019 13:21 przez Viveck, łącznie zmieniany 1 raz.
Viveck
Awatar użytkownika
Derdhang
Posty: 143
Rejestracja: 24 cze 2017 00:15

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Derdhang »

Zgadza się, ale przykłady są poprzedzone zdaniem o wymuszenie, nie o konwersacji.
Laduenia.
他に方法はありません
Zetu
Posty: 97
Rejestracja: 27 lut 2017 07:09

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Zetu »

Witam

Nie moge znalesc "pytan do wizow" wiec tu wrzuce zeby nie robic nowych watkow.

sprawa dzisiejszych wiesci i kilku spraw z tym zwiazanych.

Na wstepie chcialbym zaznaczyc ze mam juz 197 dni wiek postaci i jestem do niej bardzo przywiazany.
Jako ze pojawily sie najnowsze wiesci chcialbym zadac 2 nurtujace mnie pytania.
pozalam sobie skorzystac z forum, poniewaz z pewnoscia wielu innym graczom sen z powiek spedza niezbyt precyzyjna wykladnia, a kara jest ustrata naprawde wielkiego wysilku ktory wlozylismy na rozwoj naszych postaci.

CIACH

Na tym logu widac, ze SC (gildia jak najbardziej bojowa), zaczepia i obraza przypadkowego gracza(notabene ktory byl widywany z gildiami bojowymi i niebojowymi w druzynie - czyli bialy kiel, ckn i OSADA)

Dalej zauwazamy, ze agresorem jest SC, ktore najpierw postanowilo wylegitymowac Anatolija, a wykorzystujac o ze splunal im pod nogi oraz odezwal sie nie tak jak trzeba w ich mniemaniu - uznali to za wystarczajacy powod zeby go zabic.



jako ze juz sprawa jest rozstrzygnieta przez MG i nie o tym rozmawiac bedziemy bo temat zamkniety, mam pytania do MG:


1 - czy moge podejsc do drugiego gracza obrazic go, a jak zareaguje na zaczepke poprostu go zabic uznajac ze tylko krew moze zmyc hanbe - bo tak szanowny R. orzekl ze obraza byla wystarczajaca

2 - czy taka forma wymuszenia przedstawienia sie jak na zalaczonym logu bedzie rownoznaczna z kasacja



Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gumrak
Posty: 29
Rejestracja: 27 lip 2012 13:31

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gumrak »

Dobra zmiana.
Ufff, wystarczy "Prezent dla Herszta, raz raz!". Bez zbednego gadania. Lubie to!

Na powaznie zas. Ile razy Kogos napadalismy i zawsze po pytaniu co za jeden bylo "Jestem xxxx, jestem yyyy, identyfikuje sie jako krzeslo" i nikt nie wymuszal przedstawiania sie.
"Cu sa jeden? Dla kogu robji"
"Zdzisek, dla siebie/dla nikogo"
"Dawa presemta to napada / odklada sysko na sjemie"

Bo i po co mi imie jakiejs ofiary? Bedzie wrogiem to i tak trafi do bazy po opisie. Chodzilo o interakcje w trakcie napadu. Chodzilo o zloto i klejnoty! W zaleznosci od napadnietych sytuacja roznie sie konczyla i to bylo ciekawe. Jak Ktos fajnie odgrywal swoja postac to wielokrotnie odchodzil z wiekszym bogactwem niz przed napadem. A teraz? Jak rozumiem dd razu mam zadac fantów, bez zbednego zagadywania?
Symon
Posty: 48
Rejestracja: 12 lut 2013 11:48

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Symon »

Derdhang pisze: 28 mar 2019 12:54 Szymon,
Zaczynam od twego imienia, gdyż twój post jest w miarę obszerny, jednak zapytanie kieruje do każdego kto podobnie argumentuje swoją wypowiedź.
Wymuszenie niesie ze sobą groźbę, która może być tylko sugestia tego, co wydarzyć się może nieprzyjemnego dla zapytanego, jeśli nie odpowie.
Grzecznosciowy zwrot nie ma w sobie tego ładunku.
Zablokowanie wyjść dla postaci, plus zadane takie pytanie, (tym bardziej poza terenem przynaleznym do gildii,) oraz ponaglanie kolegę pytacza z którym jest on w druzynie na zasadzie: sypciej bo pacne w lep.
Nie jest raczej zwrotem uprzejmosciowo/towarzyskim.
Tu pozdrawiam panów ogrow którzy ostatnio w ten sposób się integrowali towarzysko na terenie przynaleznym do wrogiej im gildii, a który to teren zwany jest popularnie expowiskiem.
Wystarczyło wszak, że rasa sugerowała możliwość że spotkali właśnie wroga.
Pytanie brzmi: widzicie różnicę?

Edit: poprawienie sporej ilości błędów stylistycznych.
Oczywiscie. Mysle, ze tu sie z Toba chetnie zgodzimy. Ale:

"Za wymuszanie uznajemy kazde bezposrednie zwrocenie sie do obcej postaci tekstem takim jak..." - Oznacza to ni mniej ni wiecej, ze samo pytanie jest zakazane i karane, niezaleznie od lokacji i okolicznosci.

I to chcialem napietnowac - Ten zakaz zostal po prostu zle napisany.
Zablokowany