Nowsze płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gunnar »

Dzieki Rafgarcie za kolejna, klarowna notke co do zmian. Ladnie napisane co sie dzieje i w ktora strone to idzie. Pomysl z karczmarzami (jesli postacie bedacy na listach nie beda mogly z nimi rozmawiac, a mozliwosci secondow w jakis sposob zmniejszone (poziom reputacji/zrobione zadanie zeby dostac wiadomosc czy cos)) - rewelacyjny. Tak to powinno wygladac.
Jorhn
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2011 10:25

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Jorhn »

Gunnar pisze: 14 lip 2019 09:02 Pomysl z karczmarzami (jesli postacie bedacy na listach nie beda mogly z nimi rozmawiac, a mozliwosci secondow w jakis sposob zmniejszone (poziom reputacji/zrobione zadanie zeby dostac wiadomosc czy cos)) - rewelacyjny. Tak to powinno wygladac.
Zaraz, chwila, a czemu Ty chcesz zmniejszać możliwości secondów? Możliwości secondów powinny być takie same, jak i mainów. Przeca to są odrębne postacie i nie widzę powodów do nakładania takich "specjalnych" ograniczeń.
Ceterum censeo OK delendam esse.
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gunnar »

Jorhn pisze: 14 lip 2019 11:05
Zaraz, chwila, a czemu Ty chcesz zmniejszać możliwości secondów? Możliwości secondów powinny być takie same, jak i mainów. Przeca to są odrębne postacie i nie widzę powodów do nakładania takich "specjalnych" ograniczeń.
Zeby nie bylo tak, ze jestem na liscie danego regionu, wiec karczmarz ze mna nie pogada, to se zaloze postac na szybko i pojde zapytam go.
Kvark
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2018 19:43

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Kvark »

to może być tak, że karczmarz coś wie, daje znać, że wie ale żąda 50 zlociszy

byłby sens monety zbierać nawet dla zawodowców, a secondy musiałyby się starać
Vyrg
Posty: 59
Rejestracja: 10 paź 2018 14:17

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Vyrg »

Gunnar pisze: 14 lip 2019 09:02 Pomysl z karczmarzami (jesli postacie bedacy na listach nie beda mogly z nimi rozmawiac, a mozliwosci secondow w jakis sposob zmniejszone (poziom reputacji/zrobione zadanie zeby dostac wiadomosc czy cos)) - rewelacyjny. Tak to powinno wygladac.
Oraz jesli masz wbudowane systemowo AC :)
Valdethruda
Posty: 112
Rejestracja: 28 mar 2015 21:52

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Valdethruda »

Gunnar pisze: 14 lip 2019 09:02 Dzieki Rafgarcie za kolejna, klarowna notke co do zmian. Ladnie napisane co sie dzieje i w ktora strone to idzie. Pomysl z karczmarzami (jesli postacie bedacy na listach nie beda mogly z nimi rozmawiac, a mozliwosci secondow w jakis sposob zmniejszone (poziom reputacji/zrobione zadanie zeby dostac wiadomosc czy cos)) - rewelacyjny. Tak to powinno wygladac.
Ja bym poszła jeszcze dalej - dać więcej dropiących klucz dobrych enpeców i system gadania z karczmiarzami w ogóle można dedykować dobrym.
My sobie wygrzebiemy co trzeba z ciał kapitanów/kapłanów/diuków/rycerzy :twisted:
Dassir
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2019 10:50

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Dassir »

Witam.
Co do zmian to są całkiem ciekawe. Aczkolwiek konsekwencje zgona nie są do końca przejrzyste. Akurat osłabienie po zgonie jest czymś naprawdę upierdliwym bo mając cechy dopiero co rozwijającej się postaci, musisz nią ekspic jakbyś tego osłabienia wogole nie miał. To naprawdę potrafi udupic Cię na długi okres zwłaszcza jeśli nie posiadasz paczki ktora pomoże Ci to odrobić. Bardziej kłopotliwe są zaś dwie niedzielne burze. Otóż tuż po zgonie (miało się tego pecha) miałem do odrobienia gigantyczne postępy. Gdy przyszła pierwsza burza, tą wartość spadła do znacznych. Po drugiej zaś te straty wzrosły do niebotycznych. Rozumiem że wizowie coś chcieli naprawić i nie mam o to pretensji. Ż tym że teraz wyniknal inny problem. Otóż w wiesciach jest informacja że kara za zgon nie będzie przekraczać 16 postępów. Niezrażony tym zabrałem się za ekspienie... cholernie ciężkie zważając na uwarunkowania jakie opisałem powyżej. Jednak pomimo nabicia B małych postępów, wartość do odrobienia nie uległa zmianie. Licząc od nieznakow każdy kolejny poziom postępów, do niebotow wychodzi 15. Stąd też po b małych postępach wartość karnego doświadczenia powinna się zmniejszyć. Wiem że problematyka powinna być poruszana na technicznym. Ale tu chodzi do odniesienie się do zasad zawartych w nowych treściach. Zresztą problem nie dotyczy mnie również Ale także innego gracza który przeszedł podobne zawirowania z karnym doświadczeniem.
Pozdrawiam.
Vyrg
Posty: 59
Rejestracja: 10 paź 2018 14:17

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Vyrg »

Czyzby zanizono wartosc niznaka tak, by przyjemniej sie expilo? W rzeczywistosci nic to nie zmienia. Zmienia sie jedynie flaga ku uciesze expiacych! ;)
Dassir
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2019 10:50

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Dassir »

Nie w tym rzecz. Bardziej chodziło mi o to że coś mogło się posypać po ostatniej apoce. W wyniku czego karne doswiadczenie nie jest odliczane. Nie wiem. Nie mam zamiaru robić gownoburzy tylko się dowiedzieć czy wszystko działa poprawnie.
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Ulav »

Były problemy z odliczaniem karnego doświadczenia, ale po ostatniej apsie jest już ok.
Zablokowany