Nowsze płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gritta »

Groz pisze: 01 sie 2019 12:33 Re: torgen, rukhar
Idzcie obaj dalej dzielic przez 0 lub odpowiadac na pytania retoryczne...
Twoje "Re:" prawdopodobnie ssie, a skoro jest to temat do masturbacji, to już wyjaśniam Ci dlaczego.

Dzielenie przez 0, z czego rozumiem, na niższych levelach matmy jest zabronione, bo prowadzi do błędów obliczeniowych. Na wyższych ma jednak swoje zastosowanie, którego nawet nie będę próbować udawać, że rozumiem, bo nie rozumiem. W każdym razie, wychodzi na to, że dzielenie przez 0 jest przydatne, kiedy sytuacja jest odpowiednia i ktoś na tym się zna (chociaż przeciętny lamus z matmy wystarczy, że zna wierszyk "Pamiętaj cholero, nie dziel przez 0!").

Pytanie retoryczne słownikowo jest rozumiane jako "zwrot w postaci pytania, na które nie oczekuje się odpowiedzi, gdyż jest ona znana". To już koliduje z tym, że dzielenie przez 0 prowadzi do błędów (bo odpowiedź na pytanie retoryczne powinna być zawsze oczywista i w domyśle mieć wartość logiczną 1( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Nie sądzę też, by dzielenie przez 0 miało funkcję czysto stylistyczną - w literaturze pytanie retoryczne może być albo sposobem perswazji, albo ma skłonić do przemyśleń, albo podkreślić oczywistość czegoś... albo wręcz przeciwnie, podawana później odpowiedź uświadamia nam, że nic nie jest oczywiste (tą odpowiedzią mogą być np. wydarzenia w dalszej części utworu).

Osobną kwestią jest fakt, jak bardzo odległe od siebie dziedziny przywołałeś. Porównywanie języka i matematyki jest na ogół bezzasadne (no, chyba że jesteś jakimś hardcorowym formalistą, ale nie czytałam żadnej pracy poza Proppem, która by mnie absolutnie i jednoznacznie przekonała).

Zmierzam do tego, że Twój przekaz jest bardzo niejasny. Zgaduję, że chodziło Ci o:
a) Podkreślenie, że posty Torgena i Rukhara są oczywiste/banalne -> otóż jak widzisz ani dzielenie przez zero, ani pytanie retoryczne "na wyższych lvlach wtajemniczania" takie nie są;
b) Zaznaczenie bezsensowności postów wymienionych wyżej autorów; okazuje się niestety, że zarówno dzielenie przez zero i zadawanie/odpowiadanie na pytania retoryczne może być konstruktywne;
c) Wysłanie swoich rozmówców na drzewo pompować liście, co jest chyba najmniej udolną próbą pocisku w internecie, jaką w całym moim życiu widziałam;
d) Naświetlenie absurdu czynności wykonywanych przez Torgena i Rukhara, poprzez zestawienie ich z czynnościami, których się nie robi; tutaj znowu wychodzi na to, że w zasadzie to się je robi.

Tak czy siak - słabo. :roll:

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gunnar »

Re up:

Przeciez to ogr. Myslisz, ze cokolwiek skumal?
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gritta »

No to mógł rzucić jakimś tekstem o uprawianiu seksu z czyjąś matką, miałoby więcej sensu i mocniejszy ładunek emocjonalny. Poza tym postać=/=gracz... no i jak tu sobie odmówić odrobinę trollowania, kiedy ktoś próbuje trollować mojego kolegę?

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Groz
Posty: 11
Rejestracja: 11 lut 2011 14:24

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Groz »

Gritta pisze: 01 sie 2019 13:29
Twoje "Re:" prawdopodobnie ssie, a skoro jest to temat do masturbacji, to już wyjaśniam Ci dlaczego.

Dzielenie przez 0, z czego rozumiem, na niższych levelach matmy jest zabronione, bo prowadzi do błędów obliczeniowych. Na wyższych ma jednak swoje zastosowanie, którego nawet nie będę próbować udawać, że rozumiem, bo nie rozumiem. W każdym razie, wychodzi na to, że dzielenie przez 0 jest przydatne, kiedy sytuacja jest odpowiednia i ktoś na tym się zna (chociaż przeciętny lamus z matmy wystarczy, że zna wierszyk "Pamiętaj cholero, nie dziel przez 0!").
Za duzo Wikipedi, a z drugiej strony skoro nie rozumiesz to czemu podajesz jako przykład?
Gritta pisze: 01 sie 2019 13:29 Pytanie retoryczne słownikowo jest rozumiane jako "zwrot w postaci pytania, na które nie oczekuje się odpowiedzi, gdyż jest ona znana". To już koliduje z tym, że dzielenie przez 0 prowadzi do błędów (bo odpowiedź na pytanie retoryczne powinna być zawsze oczywista i w domyśle mieć wartość logiczną 1( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Nie sądzę też, by dzielenie przez 0 miało funkcję czysto stylistyczną - w literaturze pytanie retoryczne może być albo sposobem perswazji, albo ma skłonić do przemyśleń, albo podkreślić oczywistość czegoś... albo wręcz przeciwnie, podawana później odpowiedź uświadamia nam, że nic nie jest oczywiste (tą odpowiedzią mogą być np. wydarzenia w dalszej części utworu).

Osobną kwestią jest fakt, jak bardzo odległe od siebie dziedziny przywołałeś. Porównywanie języka i matematyki jest na ogół bezzasadne (no, chyba że jesteś jakimś hardcorowym formalistą, ale nie czytałam żadnej pracy poza Proppem, która by mnie absolutnie i jednoznacznie przekonała).
Nie porównywałem jezyka z matematyką, proszę czytać ze zrozumieniem :)
Gritta pisze: 01 sie 2019 13:29 Zmierzam do tego, że Twój przekaz jest bardzo niejasny. Zgaduję, że chodziło Ci o:
a) Podkreślenie, że posty Torgena i Rukhara są oczywiste/banalne -> otóż jak widzisz ani dzielenie przez zero, ani pytanie retoryczne "na wyższych lvlach wtajemniczania" takie nie są;
b) Zaznaczenie bezsensowności postów wymienionych wyżej autorów; okazuje się niestety, że zarówno dzielenie przez zero i zadawanie/odpowiadanie na pytania retoryczne może być konstruktywne;
c) Wysłanie swoich rozmówców na drzewo pompować liście, co jest chyba najmniej udolną próbą pocisku w internecie, jaką w całym moim życiu widziałam;
d) Naświetlenie absurdu czynności wykonywanych przez Torgena i Rukhara, poprzez zestawienie ich z czynnościami, których się nie robi; tutaj znowu wychodzi na to, że w zasadzie to się je robi.
Tak czy siak - słabo. :roll:
Widze, ogólnie próbujesz być mądra - próbuj dalej może Ci sie uda!
Pozdro!
Zablokowany