Nowsze płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Valdethruda
Posty: 112
Rejestracja: 28 mar 2015 21:52

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Valdethruda »

Po co ja staram się dowiedzieć coś o arce, skoro więcej konkretów jestem w stanie wyczytać o ESO niż arce...

A nawet jesli juz cos jest pisane o Arce, ktora nie jest ani Diablo ani jakims innym ESO, to rozmowa plentowana jest tym, ze jestem casualowym graczem i chce tego, tego i tamtego, choc i tak nie mam czasu grac.

Dramat.
Villon
Posty: 44
Rejestracja: 27 sie 2016 20:00

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Villon »

Valdethruda pisze: 10 lip 2019 07:37
Po co ja staram się dowiedzieć coś o arce, skoro więcej konkretów jestem w stanie wyczytać o ESO niż arce...

A nawet jesli juz cos jest pisane o Arce, ktora nie jest ani Diablo ani jakims innym ESO, to rozmowa plentowana jest tym, ze jestem casualowym graczem i chce tego, tego i tamtego, choc i tak nie mam czasu grac.

Dramat.
Dramatyzujesz

Nikt tego nie neguje, że no-lify zawsze będą miały więcej, będą silniejsi itp.

Terenes poruszył ważny temat - co takiego arkadia jest w stanie zaoferować graczowi który nie ma 3-6 godzin a jest w stanie zalogować się nie zawsze o tej samej porze, nie zawsze na długo.
Każdy pewnie sam jest w stanie sobie odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście patrząc ze swojego punktu widzenia.

Niemniej jest to o tyle istotne gdyż docelowo definiuje kierunek rozwoju tej gry - dla kogo ma być i jak się rozwijać.
Możemy i powinniśmy tu o tym dyskutować - decyzje i tak podejmują wizowie.
Aulus
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2018 18:41

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Aulus »

Villon pisze: 10 lip 2019 09:09
Valdethruda pisze: 10 lip 2019 07:37
Po co ja staram się dowiedzieć coś o arce, skoro więcej konkretów jestem w stanie wyczytać o ESO niż arce...

A nawet jesli juz cos jest pisane o Arce, ktora nie jest ani Diablo ani jakims innym ESO, to rozmowa plentowana jest tym, ze jestem casualowym graczem i chce tego, tego i tamtego, choc i tak nie mam czasu grac.

Dramat.
Dramatyzujesz

Nikt tego nie neguje, że no-lify zawsze będą miały więcej, będą silniejsi itp.

Terenes poruszył ważny temat - co takiego arkadia jest w stanie zaoferować graczowi który nie ma 3-6 godzin a jest w stanie zalogować się nie zawsze o tej samej porze, nie zawsze na długo.
Każdy pewnie sam jest w stanie sobie odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście patrząc ze swojego punktu widzenia.

Niemniej jest to o tyle istotne gdyż docelowo definiuje kierunek rozwoju tej gry - dla kogo ma być i jak się rozwijać.
Możemy i powinniśmy tu o tym dyskutować - decyzje i tak podejmują wizowie.
Gram człowiekiem. Nie przyjmą mnie ani do OK, ani do Scoia.
Widać, że te dwie gildie działają prężnie na tle innych.
Po co mam iść do innych gildii, jeśli wszystko co dostanę to 25% umów więcej i wrogów zarówno z OK jak i Scoia, a expił będę dalej sam, bo w grupie się nie opłaca.
Valdethruda
Posty: 112
Rejestracja: 28 mar 2015 21:52

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Valdethruda »

Villon:

Nie dramatyzuje.

Wiekszosc zmian tych wiekszych czy mniejszych robionych jest od lat wlasnie pod casualowych graczy i/lub poczatkujacych, ktorzy malo maja czasu na logowanie, ale na plakanie na forum na to, na tamto juz nie.

Skutek jest tego taki, ze Ci ktorzy graja duzo, lub no-lify ciagle "czekaja", a to na otwarcie gildii, a to na przywrocenie PK.

Konsekwencja tego jest to, ze wkoncu daja sobie spokoj i uzalezniaja sie od innej gry, natomiast ten casualowy gracz, ktory wyplakuje rozne rzeczy po drodze dalej jest casualowym graczem, ktory z punktu widzenia gry i czasu poswiecanego grze jest... malo wartosciowy.
Kvark
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2018 19:43

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Kvark »

To, że są gracze/stowarzyszenia, którzy traktują innych jak "małowartościowych" dobitnie pokazuje dokąd zaszła ta gra.
Żadne zmiany nie pomogą przy takim podejściu do współgraczy.
Mam nadzieje, że działania wizów doprowadzą w końcu do tego, że gracze z chęcią wyjdą z nor/gór/jaskiń/kanałów nawet zanim staną się wartościowi.

Na szczęście są gracze, są stowarzyszenia, które nie zmuszają graczy do orania expa kilka godzin dziennie aby stali się wartościowi.

K.
Valdethruda
Posty: 112
Rejestracja: 28 mar 2015 21:52

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Valdethruda »

Widze, ze nie zrozumiales mojego posta.

Twórcom kazdej gry zalezy, aby jak najwiecej osob jak najwiecej w nia gralo.
Im ktos gra wiecej i czesciej tym jest wartosciowszy dla istnienia gry. Jesli ktos gra niewiele, do tego sporadycznie, to z punktu widzenia gry jest mniej wartosciowy, bo to no-lify generuja ruch, sprawiaja ze ktos gdzies ciaga casualowych graczy itp. itd.

Nie dorabiaj do tego sobie ideologii, bo nie ma takiej potrzeby.
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Bam »

Valdethruda pisze: 10 lip 2019 09:24
Skutek jest tego taki, ze Ci ktorzy graja duzo, lub no-lify ciagle "czekaja", a to na otwarcie gildii, a to na przywrocenie PK.
Może trochę nie na temat, ale piętnaście lat temu mając realnych znajomych i dobrą kondycję fizyczną zamiast poza domem, spędziłem wakacje w mieszkaniu. W 60 dni nastukałem jakieś 46 dni aktywnej gry postaci czasem zasypiając przy biurku. Cały czas coś się działo. Wszystko żyło o każdej porze dnia i nocy. Wszędzie można było oberwać i wszędzie można było wywołać konflikt bez powodu. Nie trzeba było szukać osób z wrogiej gildii - wystarczyło stanąć na trakcie (dużo dłuższym niż teraz) i cierpliwie zaczekać. Bilans zgonów Pabla codziennie się zapełniał i jeszcze bardziej wszystko nakręcał.
A teraz więcej marudzę na forum niż gram i "czekam".
Endless learning the basics...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Tercoral »

A ja czekam na domki i "pol-automatyczne gildie".

Koniec z pierdzeniem w stolki!
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Werbat »

I nie będzie domków, nie będzie półautomatów.

RIP Dekoral, <nie wiem kiedy>-2019.
Hint: rozpoznamy Twoją nową postać szybciej, niż myślisz (a Tulik Cię znów sprzeda na forum).
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Lumen
Posty: 102
Rejestracja: 31 mar 2018 00:31

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Lumen »

Werbat pisze: 10 lip 2019 15:14 Hint: rozpoznamy Twoją nową postać szybciej, niż myślisz (a Tulik Cię znów sprzeda na forum).
To jakiś arkowy sport narodowy? To "rozpoznawanie nowej postaci"? ;)
Zablokowany