Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Forum wieści z Arkadii.
Curtis
Posty: 15
Rejestracja: 21 gru 2014 14:11

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Curtis »

Akali pisze:@Curtis,
1) Wiedza, która jest na stronie jest zlepkiem mojej i znajomego, nie z żadnego konkursu. Nie mam pojęcia o tej liście, która gdzieś już była w sieci ( ale chętnie przygarne :mrgreen: )
2) Baza imion nie jest nigdzie podlinkowana i dodatkowo jest zabezpieczona hasłem, a w żadnym logu wzmianki o Tobie nie ma.

Ta baza imion na innej domenie to nie moje, umywam ręce.
Nie twierdzę, że konkurs jest jedynym źródłem wiedzy, podałem tylko przykład, że można się świetnie bawić przy jej zdobywaniu.

Baza imion: http://arkadia.ethel.pl/imiona/ Znalazłem przez google, żadnego hasła nie wpisywałem. Nie chodzi o twoje ręce, a o pewne wyczucie wśród graczy, tak jak mówi Ilith. Udostępnienie mojego tytułu było albo złośliwe, albo nieświadome przez jakieś automatyczne skrypty. Tak czy inaczej, przy obecnym podejściu wielu graczy prędzej czy później opis trafiłby na jakąś stronę, także nie mam pretensji do Akali - ten tylko nie popełnia błędów, kto nic nie robi. Podaję tylko przykład do przemyślenia.
Awatar użytkownika
Akali
Posty: 124
Rejestracja: 05 maja 2015 19:21
Lokalizacja: København
Kontakt:

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Akali »

Co znalazł linka :] Masz racje, nie było hasła. Sorki. Nie przypuszczałem, że wujek mi to zaindeksuje.
Pociesze Cię, że już nikt tego nie otworzy i nie było prawie nikogo kto znalazłby go w ten sam sposób.

zabezpieczenie hasłem nie działało... ups.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2017 14:30 przez Akali, łącznie zmieniany 1 raz.
Akali, zaklinaczka Smoków Chaosu, kultysta Slaanesha, włóczykij.
Arkadia.ethel.pl :: Licznik Poziomów | Mapa | Wiedza
Arkadia MUD Discord :: https://discord.gg/s3KDVSf
Twitch.tv :: https://www.twitch.tv/nurgiel
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Terenes »

Curtis pisze:Strona istnieje od jakiegoś czasu i dobrze się pozycjonuje.

Od siebie dodam, że udostępnienie na niej tytułu mojej postaci zepsuło mi prowadzoną od ponad 2 lat zabawę w tajnego agenta pewnej organizacji. Oczywiście umieszczenie tej informacji na stronie jest tylko zwieńczeniem przecieków (nikt spoza stowarzyszenia oficjalnie nie poznał tego tytułu, można było się tylko domyślać i na tym polegała zabawa). W momencie, gdy każdy może sobie to sprawdzić na stronie z licznikiem cech, zabawa pod przykrywką traci sens. Jak to wpływa na koloryt gry, to już każdy sam oceni. Według mnie - bardzo źle.

To samo się tyczy rozpiski wiedzy. Dla mnie uzyskanie takiej listy było fajną zabawą, bo polegało na zorganizowaniu konkursu. O tym, że moja postać przy okazji na tym zarobiła kupę mithrylu też napiszecie na stronie? Dajmy sobie szansę na interakcje w grze i rozgrywkę inną, niż tłuczenie expa.
O ile sam bylem i jestem duzym przeciwnikiem baz wiedzy o postaciach (szczegolnie udostepnianych mlodym graczom), to chcialbym spytac: na jakim etapie rozwoju Curtis byl "tajnym" agentem? Podczas wojny z Osada 2 lata temu dzialal tak jawnie, ze jawniej sie nie da. Wczesniej tez przynaleznosc gildiowa i klubowa Curtisa byla doskonale znana na mudzie, bez zadnej koniecznosci odwolywania sie do spisow.
Curtis
Posty: 15
Rejestracja: 21 gru 2014 14:11

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Curtis »

Akali: zdarza się :) Strona wisi w google przynajmniej od około miesiąca. Nie znalazłem wówczas maila na stronie i kontaktowałem się z postacią Ethel, bezskutecznie. Trudno, zmieniłem w związku z tym koncepcję postaci. Okaże się czy mam wyobraźnię, by wykreować coś ciekawego.

Terenesie: to, że przynależność była doskonale znana Tobie i osadzie, niekoniecznie musi przenosić się na całego MUDa. Powinno to zależeć od efektywności waszej i Curtisa propagandy :) Zapewniam Cię, że byli tacy, którzy kupili propagandę Curtisa i wiele miesięcy po wspomnianej wojnie padli ofiarą dezinformacji. Odeszliśmy jednak od tematu, chętnie wymienię się poglądami w tej sprawie przez PW.
Awatar użytkownika
Akali
Posty: 124
Rejestracja: 05 maja 2015 19:21
Lokalizacja: København
Kontakt:

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Akali »

Taki zbieg okoliczności :D z postacią o imieniu Ethel nie mam nic wspólnego, nawet chyba nigdy na siebie nie trafiliśmy ¯\_(ツ)_/¯
Akali, zaklinaczka Smoków Chaosu, kultysta Slaanesha, włóczykij.
Arkadia.ethel.pl :: Licznik Poziomów | Mapa | Wiedza
Arkadia MUD Discord :: https://discord.gg/s3KDVSf
Twitch.tv :: https://www.twitch.tv/nurgiel
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Werbat »

Meh, przegapiłem i mapę i imiona. Jak żyć?

Btw. już strona główna boli w oczy błędem. "Warhammera" - przy odmianie obcych nazw zakończonych spółgłoską apostrof jest potrzebny mniej więcej tak bardzo jak sanki w lipcu.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Uri
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2016 12:13

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Uri »

Werbat pisze: Btw. już strona główna boli w oczy błędem. "Warhammera" - przy odmianie obcych nazw zakończonych spółgłoską apostrof jest potrzebny mniej więcej tak bardzo jak sanki w lipcu.
"W skrótach obcych nazw wielowyrazowych zasadniczo kropkę stawia się po każdym wyrazie, np.

a.t. (= łac. a tergo — od tyłu, ułożony w porządku alfabetycznym ostatnich liter wyrazów), a.c. (= łac. anno currente — w roku bieżącym), a.i. (= łac. ad interim — tymczasowo, zastępczo), a.m. (= łac. ante meridiem — przed południem), e.i. (= łac. eo ipso — tym samym, dlatego), l.c. (= łac. loco citato — w miejscu cytowanym), o.c., op.cit. (= łac. opus citatum, opere citato — dzieło cytowane, w cytowanym dziele),
ale: ac (= łac. a capite — od głowy, od początku wiersza), at (= atmosfera techniczna — jednostka ciśnienia)."
Rankor
Posty: 30
Rejestracja: 13 lip 2017 08:32

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Rankor »

Uri pisze:
Werbat pisze: Btw. już strona główna boli w oczy błędem. "Warhammera" - przy odmianie obcych nazw zakończonych spółgłoską apostrof jest potrzebny mniej więcej tak bardzo jak sanki w lipcu.
"W skrótach obcych nazw wielowyrazowych zasadniczo kropkę stawia się po każdym wyrazie, np.

a.t. (= łac. a tergo — od tyłu, ułożony w porządku alfabetycznym ostatnich liter wyrazów), a.c. (= łac. anno currente — w roku bieżącym), a.i. (= łac. ad interim — tymczasowo, zastępczo), a.m. (= łac. ante meridiem — przed południem), e.i. (= łac. eo ipso — tym samym, dlatego), l.c. (= łac. loco citato — w miejscu cytowanym), o.c., op.cit. (= łac. opus citatum, opere citato — dzieło cytowane, w cytowanym dziele),
ale: ac (= łac. a capite — od głowy, od początku wiersza), at (= atmosfera techniczna — jednostka ciśnienia)."
Czy to samo będzie się odnosiło do Q.P.A.T (= łac. quis penis aquam turbat - ki ch** wodę mąci)?
Awatar użytkownika
Akali
Posty: 124
Rejestracja: 05 maja 2015 19:21
Lokalizacja: København
Kontakt:

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Akali »

Haha rozbawiło mnie to porównanie @Werbat, tylko czekałem aż się do czegoś przyczepisz mój ulubiony Grammar Nazi. Poprawione :]
Akali, zaklinaczka Smoków Chaosu, kultysta Slaanesha, włóczykij.
Arkadia.ethel.pl :: Licznik Poziomów | Mapa | Wiedza
Arkadia MUD Discord :: https://discord.gg/s3KDVSf
Twitch.tv :: https://www.twitch.tv/nurgiel
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Airhil »

Uri pisze:
Werbat pisze: Btw. już strona główna boli w oczy błędem. "Warhammera" - przy odmianie obcych nazw zakończonych spółgłoską apostrof jest potrzebny mniej więcej tak bardzo jak sanki w lipcu.
"W skrótach obcych nazw wielowyrazowych zasadniczo kropkę stawia się po każdym wyrazie, np.

a.t. (= łac. a tergo — od tyłu, ułożony w porządku alfabetycznym ostatnich liter wyrazów), a.c. (= łac. anno currente — w roku bieżącym), a.i. (= łac. ad interim — tymczasowo, zastępczo), a.m. (= łac. ante meridiem — przed południem), e.i. (= łac. eo ipso — tym samym, dlatego), l.c. (= łac. loco citato — w miejscu cytowanym), o.c., op.cit. (= łac. opus citatum, opere citato — dzieło cytowane, w cytowanym dziele),
ale: ac (= łac. a capite — od głowy, od początku wiersza), at (= atmosfera techniczna — jednostka ciśnienia)."
Ta zasada traci jednak znaczenie, kiedy zapożyczona nazwa jest akronimem: LOL, FAQ, OMG, NATO, AIDS, etc.
ODPOWIEDZ