Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Forum wieści z Arkadii.
Jarpen
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2015 20:22

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Jarpen »

Witam
Niestety podana strona według mojej przeglądarki nie istnieje. A ten kalkulator był świetny.
Ktoś może ma czas napisać podobny?
Slam
Posty: 25
Rejestracja: 06 gru 2016 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Slam »

Strona działa i ma się dobrze.
Jarpen
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2015 20:22

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Jarpen »

Owa strona faktycznie działa. Jednakże mi chodziło o stronę, na której można było sprawdzić koszt treningu.
Chodzi mi o stronę licznik-arkadia.pl.
Korzystałem dawniej, a teraz strona nie istnieje i z nią kalkulator kosztu.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Kregan »

Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Jarpen
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2015 20:22

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Jarpen »

Dzięki.
Uruchomiłem i przyznaje, że trochę się pogubiłem w tym programie. :)
Mnóstwo pul edycyjnych. Co gorsza nie wiem do czego konkretne pole.
Jestem niewidomym i mój program do odczytu ekranu, nie znajduje mi przycisku przelicz. I nie odczytuje jakie pole jest do czego.
Udało mi się sprawdzić ile procent mam umiejętności. :)
Będę wdzięczny jak ktoś mi powie jakie pole do czego. :) Z zerami się domyśliłem, że chodzi o obecny koszt.
Pozdrawiam
Może wymyślę jak go zmusić do liczenia. :) Choć jeśli pokazuje poziom, to znaczy, że coś robi.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Kerian »

Jak trzeba to moge zrobic print screena i opisac liczby, ale nie wiem czy bedzie dla ciebie on dostepny...

Ale tak z innej beczki to chyba lepiej poswiecic czas na paczki niz na liczenie umow ktore i tak trzeba zrobic wszystkie :D
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Kregan »

Jarpen pisze: 03 sie 2020 13:16
Będę wdzięczny jak ktoś mi powie jakie pole do czego. :) Z zerami się domyśliłem, że chodzi o obecny koszt.
Pozdrawiam
Program jest stary, ma już sporo lat za sobą, nawet nie wiem kto był jego twórcą i czy gdzieś uchował się jego kod (on zdaje się pamięta jeszcze Windowsa 98). Przycisk przelicz znajduje się na dole okna, jeśli nie łapie tego twój program do odczytu to faktycznie kłopot, podobnie jak wyświetlanych podpowiedzi.

Postaram się rozpisać co gdzie jest:

Po lewej stronie znajduje się lista umiejętności, z których tę która nas interesuje należy zaznaczyć.

Po prawej znajduje się pierwszy blok obliczeniowy, służy do określania na jakim procencie zaawansowania jest nasz obecny albo kolejny trening.
Są tam trzy pola: złoto srebro miedź, w które trzeba wpisać koszt treningu jaki opłaciliśmy albo zapłacimy. To tu domyślnie wpisane były zera.
Poniżej są dwie opcje: koszt ostatniego treningu i koszt następnego treningu. Domyślnie zaznaczone jest - koszt ostatniego treningu. Trzeba zaznaczyć która nas interesuje. Pod nimi znajduje się pole: Obecny poziom - gdzie wyświetlane jest procentowo na podstawie podanych wartości jaki jest aktualny poziom treningu.

Poniżej znajduje się blok do przeliczania całkowitego kosztu treningów od określonego poziomu do zakładanego.

Dwa pola: od poziomu i do poziomu. Przykładowo od poziomu 1 do 50 poda całkowity koszt tych wszystkich treningów dla wybranej umiejętności.
Poniżej znajduje się pole Koszt, gdzie wyświetlany jest sumaryczny koszt zakładanych treningów w miedziakach.
Jeszcze niżej znajdują się pola mithryl, złoto, srebro i miedź, gdzie ta kwota w miedziakach jest przeliczona i wyświetlona po denominacji w możliwie najwyższych nominałach.

Może taki opis pomoże. W razie czego mogę rozpisać rozłożenie tych pól.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Jarpen
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2015 20:22

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Jarpen »

Dzięki. Opis na pewno się przyda.
Mam nadzieję, że jakoś wymyślę, aby zaczął liczyć. :)
Jarpen
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2015 20:22

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Jarpen »

A o co chodzi z trzema opcjami dotyczącymi specjali?
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Nowa stronka - arkadia.ethel.pl

Post autor: Kregan »

Jarpen pisze: 03 sie 2020 17:24 A o co chodzi z trzema opcjami dotyczącymi specjali?
To bardzo stary program, i zawiera jeszcze przeliczniki cen treningów ciosów specjalnych ze starego systemu zawodów dostępnych w poszczególnych gildiach, i być może z nieistniejących już słabych zawodów autojoin jak zbój czy milicjant (szczerze to nie pamiętam już czy miały one własnego speca). Obecnie tylko ta opcja - specjal 100% kosztowności, odpowiada aktualnej cenie treningów ciosu specjalnego i z niej należy korzystać, partyzant i nożownik mają dwa ciosy specjalne. Za oba płaci się jednakowo.
Na liście nie ma też udostępnionych obecnie umiejętności jak rozkazy, blokowanie wyjścia, walka w szyku, zasłanianie, które kiedyś były dostępne tylko w wybranych gildiach jako umiejętności specjalne. Przelicznik kosztów dla nich jest taki sam jak dla specjala 100% kosztownosci z listy, albo dla treningów miecza, który jest najdroższą do wytrenowania bronią.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
ODPOWIEDZ