Khazadzi z Imperium.

Forum wieści z Arkadii.
Urgon
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2017 12:24

Khazadzi z Imperium.

Post autor: Urgon » 16 sie 2017 00:57

Dla wszystkich odgrywajacych Krasnoludy uważam ze warto przeczytać. Zarowno dla młodych jak i bardziej doświadczonych.
http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Krasnoludy

Urgon
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2017 12:24

Re: Khazadzi z Imperium.

Post autor: Urgon » 31 sty 2018 18:36

Dodaje coś nowego i ciekawego..
https://youtu.be/zWWXDGdnFIs

Awatar użytkownika
Lus
Posty: 45
Rejestracja: 17 wrz 2017 20:34
Lokalizacja: Varahia

Re: Khazadzi z Imperium.

Post autor: Lus » 31 sty 2018 19:53

Streszczenie dla niecierpliwych:
https://www.youtube.com/watch?v=6Id2NcP7m-k

Urgon
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2017 12:24

Re: Khazadzi z Imperium.

Post autor: Urgon » 04 lut 2018 06:52

Karak VarnKarak Varn - niegdyś ta wielka twierdza z łatwością mieściła nawet sto tysięcy krasnoludów. Została wybudowana z rozmachem i przepychem architektonicznym. Powstała zapewne gdzieś w Pierwszej Erze, kiedy Krasnoludy mogły pozwolić sobie na wystawienie milionowej armii, w większą nie uwierzę, mimo że ich twierdze były rozsiane po wszystkich górach znanego świata. Jej główna cześć znajduje się pod ziemią.

Powierzchniową część twierdzy zwano Vel’hesh, Ostańcem lub Czatowanią. Tam przyjmowano nie-krasnoludzkich dyplomatów, dbano o interesy brodatego ludu. Oczywiście, wykuta w górskim stoku twierdza była niezwykle potężnym środkiem zaradczym przeciwko napastnikom z zewnątrz, a przede wszystkim złu, które rozbudziło się w odmętach Czarnej Wody. Dawne Krasnoludy jednak umiały zażegnać poważne nawet zagrożenia, nie uginając się przed zdradziecką magią wody. Władano stamtąd wszystkimi przełęczami widocznymi ze szczytu Varn.

W obecnych czasach liczba krasnoludów zamieszkujących górę nie przekracza dwóch tysięcy. Długo by mówić o przyczynach takiego stanu rzeczy, jednak dla potomności, a zwłaszcza ku przestrodze, postaram się spisać to, co przyczynia się do naszego wymarcia. Duma naszego ludu jest jedną z ważniejszych przyczyn. Nasz król Gruni XIII odmawia przyjęcia pomocy tak od innych klanów, twierdz, jak i przede wszystkim nie-krasnoludów. Tłumaczy to słowami z Księgi Przodków, podpiera tradycją. Czy jednak szkodą dla naszych przodków byłoby przetrwanie ich potomków? Czy mamy stać się ofiarami tych marnych, pogardzanych goblinów? One chociaż potrafią się zorganizować, przystosowują się do zmieniających się warunków. My nie.

Zwyczajem było odkładanie połowy dochodów z handlu do skarbca, czwarta część szła na wynagrodzenia robotników i mistrzów, a ostatnia trafiała do szkatuły króla, którą to mógł doraźnie rozporządzać. Był to dobry zwyczaj na czasy, w których prowadziliśmy ożywiony handel, mistrzów było zaś tylu, ilu teraz mamy robotników. Stajemy się, dosłownie, przechowalnią złota dla zielonoskórych. Wystarczy im po nie przyjść, prędzej czy później nie stanie krasnoluda, żeby ich bronił. Być może plugawa goblińska tłuszcza zrobi ze złota użytek, gdyż my w myśl wzniosłych ideałów i nieaktualnych przykazań przodków jedynie je gromadzimy. Tymczasem nasz lud głoduje, jest źle ubrany, brakuje mu sprzętu, ekwipunku. Poczyna brakować ducha.

Jak można reagować wobec rzędów złotych zbroi, zdobiących ściany broni, które wyszły spod rąk najbieglejszych mistrzów, kiedy na sobie ma się starą skórę, a w ręku zardzewiały topór? Dlatego umieramy, nawet bitwy z goblinami zbierają swoje żniwo, gdyż tracimy jedyną przewagę: sprzęt. Ortodoksyjne trzymanie się starych prawideł jest czymś, czego nie mogę pojąć. Znam historię naszego ludu, znam Ścieżkę Kamienia, ale ta dawka żółci to więcej, niż może znieść krasnolud. Zwłaszcza krasnolud, który widzi, że dawną świetność można by przywrócić!

Ludzi honoru nazywamy krzywoprzysięzcami, tylko dlatego, że chcą coś zmienić, wnieść swój wkład w odrodzenie naszej rasy. Tworzymy w ten sposób włóczących się po szlakach Zabójców spośród najbardziej utalentowanych z nas. Młode krasnoludy odchodzą szukać szczęścia gdzie indziej, przybysze nie zostają dłużej niż kilka zim. Bo jak żyć w państwie, w którym za najmniejszą przewinę staje się przed Prawem Przodków? Gdzie na pojęcie żony czeka się dwadzieścia lat, wedle zwyczaju? Gdzie pusta duma władców odmawia im rozsądku, by wynająć ludzkich najemników, którzy za marne pieniądze odsunęliby od nas grozę upadku?

Wiem, że zamykając te słowa w papierze, zamykam również swoją drogę do kamienia. Nikłe są szanse, aby moi ziomkowie przeczytali owe rozważania, jeśli jednak się tak stanie, niech wspomną słowa starego Dwalina...

Twórca tego zapisu, nieznany szerzej Mistrz Wiedzy, został pozbawiony prawa przynależności do rasy krasnoludzkiej i odarty z honoru. Nie dano mu nawet szans na chwalebną śmierć, gdyż nie miał nigdy wrócić do kamienia.

Flig
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2018 10:29

Re: Khazadzi z Imperium.

Post autor: Flig » 05 lut 2018 16:26

Khazadzi na Arkadii:

-O magiczna szata przesiaknieta zla magia. Zaloze.

- Poprosze o pomoc jak nie ludzi to gnoma zza oceanu.

- Krol a co tam krol wazny exp na orkach i goblinach.

Torgen
Posty: 389
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Khazadzi z Imperium.

Post autor: Torgen » 05 lut 2018 21:11

re flig
No to coz, musisz nas nauczyc jak byc dobrym khazadem i nie bladzic. Czekamy z niecierpliwieniem.

Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Khazadzi z Imperium.

Post autor: Pulp » 05 lut 2018 21:20

Może być ciężko, kiedy oczy i uszy zarosły Wam kamienną skórą. :twisted:

Torgen
Posty: 389
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Khazadzi z Imperium.

Post autor: Torgen » 05 lut 2018 21:27

Dacie rade, ztkow jest paru, khazadow ciagle wiecej. Wierzymy ciagle w wasza inteligencje i dobre wyczucie rpga ktorego nam juz niestety brakuje. Porobcie secondy krasnoludow i zreformujcie nasza gildie w najlepszym waszym wydaniu.

Awatar użytkownika
Barney
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2017 22:53

Re: Khazadzi z Imperium.

Post autor: Barney » 26 lut 2018 22:53

Popieram Torgen.
My to przeca półgłówki, które nie wiedzą jak grać i biorą wszystko co leży na drodze....
Ale nawet do tej gry nasze polskie charaktery wchodzą jak snotlingi do nosa - ...tak my to wiemy jak się Waszymi postaciami powinno grać ale nam już nic nie mówcie bo my wiemy jak erpegować elfem, gnomem czy człowiekiem...
Zignorować chyba trza :)
Carbon, ma ojczyzna - ni ma lepsziyj!
Gorzalka, swawole i do bitki nam piyrsi!!!

ODPOWIEDZ