KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Forum wieści z Arkadii.
Raghnall
Posty: 5
Rejestracja: 18 wrz 2016 16:03

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Raghnall »

Re Dorgann
Kolego, i na ile te zjawy starczą? Wbijesz w porywach zadowalające postępy (b.dosw) i musisz iść dalej bo pusto. I bardzo dobrze że tak jest, bo sytuacja zmusza do przemieszczania się.
Amargein
Posty: 61
Rejestracja: 28 sty 2015 19:23

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Amargein »

Weź też pod uwagę, że jak jest dwóch czy trzech chętnych do zjaw, żaden sobie nie poexpi. ;)

Ale, ale, ze stwierdzeniem w pełni się zgadzam - exp jest tam o wiele zbyt łatwy w porównaniu do ryzyka (zerowego). Na wielu expowiskach o zgon łatwo, a korzyści z tego niewielkie... Jak dla mnie zmiany powinny iść raczej w stronę podniesienia expa w innych miejscach... No ale co ja tam wiem.
Dorgann
Posty: 105
Rejestracja: 23 wrz 2016 12:25

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Dorgann »

Raghnall pisze:Re Dorgann
Kolego, i na ile te zjawy starczą? Wbijesz w porywach zadowalające postępy (b.dosw) i musisz iść dalej bo pusto. I bardzo dobrze że tak jest, bo sytuacja zmusza do przemieszczania się.
Do przemieszczania sie miedzy nimi a pajakami? Dla mnie to miejsce jest mocno przesadzone i zbyt proste na standardy reszty expowisk.
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Tryggvi »

Jakie standardy? Wsiowe? Hasie? Gwardia dla tych co zle postacie odgrywaja? Wezendorf? Kamienne trolle pod Karak Kadrin? Zwierzoludzie i mutki pod Loren? Trolle na pustkowiach? Banici w Lyrii? Kosciotrupy? Endriagi? Moglbym tak wymieniac i wymieniac.
Dorgann
Posty: 105
Rejestracja: 23 wrz 2016 12:25

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Dorgann »

To ciekawe, ze wymieniles te expowiska w zestawieniu z tym, Boze pozaluj, zjawiskowym cieplodolkiem. Rozumiem, ze Wizowie nie widza nic zlego w wykrecaniu latwych postepow w tym miejscu, zwlaszcza gdy ma sie dla siebie cale expowisko, a bywaja takie pory. Ale teraz wszystko dla wszystkich, co proadzic.
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Tryggvi »

Latwe postepy wykreca sie tez na wszystkich, ktore wymienilem wyzej. I na wielu innych.
Dorgann
Posty: 105
Rejestracja: 23 wrz 2016 12:25

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Dorgann »

Tyle,ze nie stojac z palcem w nosie, idlujac na okraglo, odchodzac od kompa, nic cie nie zje. Dobra konczmy ta dyspute, bo to sensu nie ma.

re dol:
Z palcem w nosie odnosi sie do npcow, tych ktorych bije na danym expowisku, nie graczy, w tym przypadku zjaw. Na pozostalych expowiskach, tego "poziomu", nie widzialem podobnej sielanki, stad caly post. Zaznaczam, ze tam mozna expic SOLO OD STAPACZA, na max gpku, po LEgende? Ktos wie? Z punktu widzenia balansu, to nie powinno byc mozliwe. Nie wiem, mam wrazenie ze tlumacze oczywiste rzeczy, ale jakby z odleglej arki, spoko. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 26 paź 2016 15:38 przez Dorgann, łącznie zmieniany 2 razy.
Ysar

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Ysar »

Będąc gp praktycznie na każdym expowisku czy w Imperium czy w Ishtar możesz stać z palcem w nosie, idlować, odchodzić od kompa itp itd, bo nie tknie cię żaden gracz. Masz potrzebę emocji - idz do gildii prowadzącej wojnę z inną gildią i przestaniesz się nudzić na expie. Tak samo expodajność miejsc nabierze nieco innego znaczenia jak codziennie (albo prawie) poza normalnym expem będziesz też musiał kręcić formę. I tak można powiedzieć, że gp ma w tej chwili idylle - ale z drugiej strony... nie samym gp czy niebojową gildią mud stoi.

re up
Czyli na legendzie też tam robisz nieznaki w 10 minut? Zgłoś błąd.
Bushi
Posty: 19
Rejestracja: 15 lut 2009 07:34

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Bushi »

Ci co mnie znaja, wiedza, ze troche expa w zyciu nabilem. Za zjawami nie przepadalem z paru powodow. Jednym byl zbyt wolny exp. Byl moment kiedy byly bledy i w pare minut niektorzy na zjawach krecili nieboty. Blad zostal poprawiony, a exp zbalansowany. Expowisk takich (sielankowych) jest o wiele wiecej. Miejsc gdzie prawie nikt nie expi, a jest lepiej niz na zjawach. Faktem jest, ze jak 2-3 osoby sa w wiosce to kazda sie nudzi. Poza tym nie wiem czy to sie zmienilo, ale dawniej bylo tam sporo gleb przez mane. Mogles idlowac, ale ucieczki w panice nie mogles uzaleznic od poziomu many.
Awatar użytkownika
Isil
Posty: 214
Rejestracja: 17 mar 2014 10:19

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Isil »

Bushi pisze:Ci co mnie znaja, wiedza, ze troche expa w zyciu nabilem.
TROCHE. :D <3

Moja postac z kolei ekspi niechcacy i z czworka zjaw juz solo by sobie nie poradzila.
Dorgann, takie ekspowiska jak to sa bardzo przydatne, chocby dla postaci z zawodem
niebojowym, respawn tam znow nie zwala z nog, naprawde.
"Umiesz sobie wyobrazic Isil na czele zbrojnej bandy, ktora udaje sie w swiat mordowac? (...) Jeszcze w polowie marszu zaczelaby spiewac, a jak doszloby do potyczki, to domagalaby sie kultury i kwiatow. To sie nie uda."
ODPOWIEDZ