Pytania do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Dorgann
Posty: 105
Rejestracja: 23 wrz 2016 12:25

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Dorgann »

Witam,
Ponawiam pytanie odnośnie łączenia się w grupy i expienia:
czy zostanie to wyrównane do poziomu jakiejkolwiek opłacalności?
Nie wiem jak jest na mocnych expowiskach, gdzie pewnie przynosi to wymierne rezultaty,
ale na tych co byłem, wraz z tymi osobami z ktorymi byłem, wniosek jest jeden:
NIE OPŁACA SIE

Nie mówiąc o dysproporcji jaka jest między samotnym expem, czy nawet dwójkowym,
a tym 3+.
Lestek
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2016 19:53

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Lestek »

Cześć,
Będzie już ładnych parę lat (8?) od kiedy wprowadzono zmianę ze znikaniem gratów leżących na glebie. Wtedy jakoś tam uzasadniano to optymalizacją wydajności itd. Wiadome - leżały tego tony i musiało nieźle to wszystko obciążać system. Do tego pologowanych po 240 graczy przez cały czas itd.
Jednak zastanawiam się, czy teraz nie popadliśmy trochę w drugą skrajność.
Łażę ostatnio po świecie i taka mnie nachodzi refleksja, że trochę tego brakuje. Będąc GjePekiem praktycznie nie mam szans wejścia w posiadanie sprzętu średniego-lepszego. Jak coś jest dobre, to "zawodowcy" zabierają ze sobą. Jak coś jest średnie, to szybko znika. Nikt praktycznie nie ma szans zanieść tego do sklepu, bo sprzęt zniknie zanim złomiarz się wokół niego zakręci.
W sklepach pustka - sam szrot deflautowy, nikt nic nie sprzedaje, bo jak dobre to do gildii, jak złe, to znika. Takim jak ja pozostaje sprzęt od kowala, a to się szybko nudzi.
Chodzi mi bardziej o to, że marnuje się potencjał tych wszystkich itemów. Kiedyś można było znaleźć coś ciekawego w kurhanie w Tieli jak Mafia przecięła zmory, niezły sprzęt walał się po cmentarzach i inszych kryptach. Było czym pohandlować z innymi graczami, a teraz lipa :(

Może teraz kiedy graczy jest zauważalnie mniej, można by wydłużyć czas przetrwania sprzętu na glebie? Nie w nieskończoność, ale tak choćby o 50%?
Awatar użytkownika
Legalt
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2012 09:20
Lokalizacja: Dol Blathanna

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Legalt »

Zapraszamy do Cechu na zakupy.
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Ysar »

Pytanie może nie tyle do czarodziejów ale twórców/albo po prostu kogoś kto wie. Który dokładnie mamy rok w Imperium według Kalendarza Imperialnego? Nigdzie nie mogę znaleźć info.
Svala
Posty: 47
Rejestracja: 18 sty 2017 14:11

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Svala »

Czy taki stan rzeczy, z jakim mamy obecnie do czynienia, tj. że ilość doświadczenia zdobywanego w drużynach składających się z więcej niż dwóch/trzech/ewentualnie czterech osób jest potwornie mała, jest pożądany, czy też planowane są zmiany w tej kwestii?
Tarran
Posty: 43
Rejestracja: 10 mar 2016 20:45

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Tarran »

Czy mi się wydaje, czy coś się ostatnio zmieniło i trzeba mniej postępów na poziom doświadczenia niż kiedyś? Dzisiaj wbiłem zwiedził cały świat. Co prawda nie liczyłem postępów od b. doświadczonego, ale mam wrażenie, że tak o wiele za szybko poszło, dosłownie kilka weekendów expa i to takiego nie najbardziej opłacalnego.
Awatar użytkownika
Caradhras
Posty: 112
Rejestracja: 27 lut 2009 01:30
Lokalizacja: Craag Ros

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Caradhras »

Ja sobie pozwole wsciubić nos gdzie nie trzeba, pytając cóż to, nasi kochanie nieśmierteni, zmieniają, poprawiają lub też majstrują, dla swej trzódki, iż mamy apoke co dzień, a I na otwarcie trza zawżdy poczekac troszkę.
Awatar użytkownika
Jennever
Posty: 39
Rejestracja: 13 gru 2010 14:21

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Jennever »

Czy to jest aż taki wielki problem, żeby każda lokacja miała swój własny unikatowy hash?
Tak jak to ma miejsce w innych "cywilizowanych" mudach?
Orrgar

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Orrgar »

Swiat odrodzil sie : Sr, 1 II 2017, 20:25:59
Lokalny czas : Cz, 2 II 2017, 14:57:12
Swiat istnieje : 18 godzin 31 minut 13 sekund
59% swiata zostalo opanowane przez Ciemnosc.
Korzystasz z kompresji MCCP.


Czy to nie jest drobna przesada juz?
Niedlugo apoki beda dzien w dzien jak tak dalej pojdzie...
Azok
Posty: 26
Rejestracja: 18 lis 2014 20:56

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Azok »

Witam serdecznie.



Moje pytanie skierowane do czarodziejów.

Czy jest szansa aby ktoś z administracji poinformował nas czy obecna sytuacja z apokalipsami tzn. ze są co 2 dni.. ma być traktowana jako coś co już będzie na stałe?

Przez ostatnie lata grania apokalipsy były raz na 2-4 dni. Teraz 2 dni to jest max.

Jest wielu graczy którzy się nad tym zastanawiają. Bylibyśmy wdzięczni za informację.

Pozdrawiam
Zablokowany