Propozycje zmian ....

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Agis
Posty: 65
Rejestracja: 05 kwie 2016 12:38
Lokalizacja: Nuln

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Agis »

Może nie gram w Arkadie tyle co Wy Panowie..
Ale jak napisał Xion ,że nie każdy czas ma na no-lifienie.
No nie wiem czy tu sie zgodze bo stała liczba jest graczy na Arkadii, a często wieczorami sięga 100+.

Co do pvp. Nigdy nie uczesniczyłem, nie uciekałem,etc.
Ale jakbym wychodził grupą, pacnąć kogoś w łeb , nawet jedną osobe to nie chciałbym jej gonić 2-3h...
Tak samo jak wbijasz ten poziom, to po co? By pozniej sie pacać. Arkadia nie została stworzona by siedzieć 24/7 h na orkach,goblinach etc.

Dlatego też są dwie strony "dobra i zła" :)
Popieram Irvina w całości.
"Odważny umiera raz, a tchórz ginie tysiące razy."
Azok
Posty: 26
Rejestracja: 18 lis 2014 20:56

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Azok »

@Xion zwróć uwagę że znaczna większość graczy to członkowie stowarzyszeń zawodowych gdzie pk jest jedną z głównych frajd. Uważam że obecna mechanika muda robi bardzo zła rzecz... od gry odchodzą "mamuty" arkadii tzn. Gracze którzy często grają w ta grę np od juz od wielu lat. Przeszli wszystkie zmiany które na arkadii zostały wdrożone. Poprostu stali bywalcy. Jeśli ich zacz nie brakować to w którą stronę to wszystko pójdzie?

Kiedy wpisujesz komendę kto i pojawia ci się ok 100 osób pamiętaj ze dużo z tych osób to właśnie my :)


Może ktoś z wizów by jednak chciał się wypowiedzieć w temacie faktycznie dokąd zmierzamy np z pk na arkadii :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bulbon
Posty: 19
Rejestracja: 08 kwie 2014 18:10

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Bulbon »

Wyłączcie swoje kombajny, odpalcie telneta i ruszajcie na PVP, jestem pewien że tętno Wam skoczy jak za dawnych lat a trup będzie się gęściej ścielił.
Awatar użytkownika
Finmor
Posty: 14
Rejestracja: 21 mar 2016 15:25

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Finmor »

Hola, Panowie. Przecież gra nazywa się Arkadia. Teraz wszystko się zgadza. Jakieś nieporozumienie z tym WH i Sapkiem.
Zarzucanie czarodziejom, że zmiany idą w złym kierunku jest niepoważne. Przecież oni wiedzą lepiej.
Morpen
Posty: 26
Rejestracja: 05 kwie 2016 09:37

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Morpen »

Kurde. Arkadia nie polega na kilkugodzinnym biciu orków, goblinów itp? Fak.
Chyba źle trafiłem o ja biedny...

1. Mamuty odchodzą - nie dlatego, że wprowadzono zmiany na Arce, tylko dlatego, że im się znudziło expienie i dodatkowo dopadło ich życie. W końcu zrozumieli, że zamiast zabijać codziennie po 100 orków, można pójść na siłownię, żeby tam pakować w cechy, aby później wykorzystać je w prawdziwym życiu... Zmiany to tylko pretekst.

2. Płaczki mają problem, bo jedyne co potrafią to pakować na arce i tutaj chcieliby się wyżyć na całego. Tylko jak tego dokonać? Przecież już nie ma GPkow, których można jebnąć jednym ciosem i się cieszyć z tego, że jest się królem życia. A może wielu graczy nie wie, że są takie lokacje, gdzie bardzo łatwo zabić gracza - wystarczy tylko pomyśleć i wszystko zaplanować

Mam propozycje - dajmy każdemu graczowi po legendzie, bez kary za zgona i do tego zapodajmy 100 botów na poziomie starego niejedno, żeby płaczki mogły robić to co lubią najbardziej :D

Z tego co widzę, to niektórzy nawet nie potrafią expić, a nie wspomnę o zabijaniu graczy... Mój motyw powrotu do arkadi był taki - zagrałbym sobie w WFRP, ale nie mam z kim. Odpalę arke. Zmieńcie swoje nastawienie z PK na RPG i będziecie mieli przyjemność z gry. A i założę się, że i zgony się pojawią - uczciwe pojedynki etc.

Stowy umierają też dlatego, że nie ma w nich graczy nastawionych na RPG. Liczy się tylko idlowanie, expienie, wyjęcie kolejnego magika i płacze za starymi czasami, kiedy to można było zabijać jak leciało.

Kończąć mój wywód - nie mogę zabić ogra? Ogr nie może zabić mnie? Bzdura. Trzema mieć tylko dobry powód. W dodatku wcale nie trzeba takiego gracza zabijać, można go postraszyć, dojechać do ciężko i puścić - czyż to nie jest fan? Oczywiście, że nie bo wielu graczy UWIELBIA ERPEGA w postaci dobicia halfa, który pewnie miał podwójnego nadludzia, w tchórzliwej i nieuczciwej walce.

Tak kończąć - ilu z Was grało w prawdziwego WFRP papierowego? Czytałem wiele podręczników i raczej nie zauważyłem, żeby gra była nastawiona na ciągłe zgony graczy :P Polegała raczej na ODGRYWANIU swoich postaci, zabijaniu mobków dla expa i złota, kupowaniu coraz lepszego ekwipunku etc. A co mamy na arce? Parcie na fraga, bo człowiek się dusi, że nie może jebnąć komu chce, bo DARK FANTASY lol.

P.S. Odgrywanie halfa bijącego się na ciężko rannym z ożywem też nie pochwalam ;)
Gromgol
Posty: 33
Rejestracja: 07 lis 2011 18:35

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Gromgol »

Azok: Nie jest prawdą to, ze wiekszość graczy to członkowie gildii. GP obecnie stanowia blisko 70% aktywnych graczy. Proszę nie powtarzać takich bzdur. Pozdrawiam.
Urs
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011 17:05

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Urs »

:D co za belkot... sorry ale jesli przyszlo by wymienic graczy ktorzy zapisali sie na kartach historii muda to wiekszosc z nich to zabijaki ktore pvp ubieraly w rpg. Oni tworzyli i tworza klimat muda...to spory/walka miedzy graczami napedza ten swiat a nie wzdychanie do kwiatkow/pszczolek...

Na chwile obecna warunki do gry dla graczy casualowych sa idealne... tylko dlaczego kosztem tych ktorzy cenia sobie inne aspekty gry ? To w ramach sprawiedliwosci ?

p.s.
I tak na marginesie "bezstresowe wychowanie" ktore tak forsowane jest na arce zupelnie nie sprawdza sie w rilu...wiec i tutaj nie bedzie.

Gromgol bzdury opowiadasz : )
Azok
Posty: 26
Rejestracja: 18 lis 2014 20:56

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Azok »

@gromgol wystarczy wpisać komendę kto. Przed chwilą to zrobiłem. Na 60 graczy w grze 32 osoby które mam zapanietane to zawodowcy ;) a to jeszcze nie jest pora "szczytu"
Irvin

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Irvin »

Gram gralem i bede grac w papierowke i jak pbf... Zobacz nawet na rozwoj systemu 1 ed najazd chaosu ,2 ed burza chaosu, jedna wielka rzez. ZObacz na KALENDARIUM starego swiata, jedna wielka rzez i same bitwy, bitwa za bitwa, heroiczni bohaterowie, bogowie walczacy ze soba.
Zobacz na dodatki do podstawki jakie masz przygody... jedna wielka rzez pierwsze z brzegu karak azgal.

Gpki dobry wykret zawsze sie tym zaslaniacie...

A co kogo obchodza gpeki Stowy chca walczyc ze stowami na sensownych zasadach. Czemu tego nie ogarniacie?

Juz widze jak muty lataja i klepia gpekow xD taaaa... na terenach na ktorych oni expia gpeki praktycznie nie wlaza bo nawet tak duzej ekipy nie zbiora.

Krotko ujmujac pieprzenie i wykrecanie kota ogonem.

Tu chodzi o wielka polityke i wielkie konflikty stowow a nie czy ogr klepnie jakiegos macka czy tez nie.


Co do gpekow to jest ich jak na lekarstwo w imperium.
Morpen
Posty: 26
Rejestracja: 05 kwie 2016 09:37

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Morpen »

No to jeśli chodzi o wielką politykę i wielkie bitwy między stowami - niech w końcu zaczną się lać jak tak bardzo chcą, a nie macają się do ciężko, albo ledwo i spierdzielają ;) To w końcu chcą bitwy, czy macanki? Chyba jednak im chodzi o coś innego... ;)

Pewnie wielu z Was ogląda serial Wikingowie. Widzieliście jak tam na berserkerze w bitwe wchodzą? Wyobraźcie sobie teraz, że każdy z uczestników serialowej bitwy walczy do ledwo, wraca z pociętymi kończynami, kitra się w namiocie i wraca na pole walki w świetnej. Wyobraźcie to sobie x 1000 takich wojowników, którzy w tej bitwie uczestniczą...

Śmieszne nie? Tak samo jak pseudowalki, ktore niby bedziecie toczyli. Stancie w jednym miejscu i bijcie się do końca i to nie dlatego, że ktoś nie umie wejść po drabince :D
ODPOWIEDZ