Nozownik

Forum wieści z Arkadii.
Yeslick
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2017 20:02

Re: Nozownik

Post autor: Yeslick »

Cześć

Odświeżam temat.

Po wielu latach powróciłem na Arkadie. Wcześniej grałem jeszcze za czasów sprzed reformy, gdzie do wyboru były gildie rasowe oraz zawodowe (+kupcy : ) ). Teraz widzę że sytuacja się diametralnie zmieniła. Gildie zostały zmienione na Stowarzyszenia, usunięto podziały, a rozwój postaci jest możliwy dzięki tzw. zawodom.

I teraz konkretnie pytanie, nt. zawodu Nożownika.
Przeglądając informacje na ArkaWiki (główne żródło informacji, choć nie precyzyjne) + forum, mam pewien mętlik. Na pewno właściwą informacje uzyskam tutaj bezpośrednio od samych graczy dobrze rozeznanych w realiach gry.

Mianowicie - wydawało mi się, że Nożownik to rodzaj dmg dealera - osoby która stoi w drugiej lini ale jej siła ofensywna jest zdecydowanym atutem. Jako jedyna profesja może posługiwać się sztyletami. Sztylety+walka dwiema bronmi+uniki - bardzo wysoka zręczność jest wymagana dla tej klasy.
Mnie głównie interesuje gra PvE - mała druzyna + ew. większe ekspedycje. PvP od czasu do czasu.
Wdł forum, nożownik nie jest dobrym wyborem dla tego stylu gry. Wręcz przeciwnie - znalazłem informacje że Nożownik to jedynie pvp 1v1, w pozostałych aspektach jest... inne klasy wypadają ZDECYDOWANIE lepiej (mowa o samuch dmg dealerach).
Wiem że jest klasa typu fanatyk / miecznik które mają i walkę w szyku i są bardzo 'wychwalane' jako pure dmg, ale jak w tym wszystkim realnie klasyfikuje się nożownik.

Dodam, że mój pierwotny wybór padł własnie ze względu na sztylety.
Czy mam rozumieć że w Arkadii, jeśli chcę grać PvE, raczej powinienem zapomnieć o nich ?

Z góry dzięki wszystkich za -konkretne- wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Tuna
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2013 07:09

Re: Nozownik

Post autor: Tuna »

A co taki temat robi w tym dziale?
Odpowiedziałabym, gdyby był we właściwym.
To nasze forum, więc dbajmy o porządek.
Ulf pisze:Witaj Tuńczyku!
ps wiedziałaś, że Tuńczyk - to po łacinie 'Przyjaciel Żółwia' (Tuń - przyjaciel, Czyk - żółwia)? ;)
Rork pisze:“ Tuńczyk ma 14% białka! masa po nim przyrasta szybciej niż populacja cyganów na Słowacji! ”
Yeslick
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2017 20:02

Re: Nozownik

Post autor: Yeslick »

Ciekawa uwaga.

Otóz pewnie historycznie został w tym dziale założony.
Ja jedynie odnalazłem go poprzez 'szukaj' i dodałem kolejny post, zamiast tworzyć nowy.

Nie pozostaje nic innego jak prosić moderatorów o przeniesienie do właściwego działu Pomoc Dla Początkujących
ODPOWIEDZ