Propozycja dla expiarzy i kolekcjonerow: rankingi

Forum wieści z Arkadii.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Propozycja dla expiarzy i kolekcjonerow: rankingi

Post autor: Terenes »

Czolem.

Jako ze niedawno na Arkadii pojawil sie calkiem ciekawy system achievmentow aka wiedza, chcialem zaproponowac kolejne rozwiazanie ktore urozmaici gre wszystkim tym ktorzy oprocz PK i RPGa lubia po prostu osiagac kolejne rekordy.

Niedawno sredni poziom graczy sie mocno podniosl, wiec zaroilo sie troche od legend. Ma sie nadludzie, ma sie legende, ciezko szukac kolejnego celu w tym obszarze. Proponuje wiec wprowadzenie dostepnego dla graczy z poziomu muda rankingu "top ten".

Oto co wymyslilem, pewnie wszystko to mozna bardzo usprawnic i ulepszyc wiec zachecam do dyskusji.
1) Aby postac byla uwzgledniana w rankingu musi wlaczyc odpowiednia opcje, na wzor widocznosci w kto. Zapobiega to szpiegostwu przemyslowemu jesli ktos chce go uniknac i chce robic ze swojego poziomu wielki sekret.
2) Ranking jest akualizowany co apokalipse, zeby nie zabijac serwera ciaglymi przeliczeniami i zeby uniknac zonglowania zmiana opcji "na chwilke".
3) Aktualny top ten w danej kategorii jest przekazywany graczowi za oplata przez NPCa wrozbite/jasnowidza/czarodzieja ktorych na Arkadii moze byc kilku, w kilku roznych miejscach. W dolince moze byc np czarnoksieznik Chaosu ktory domaga sie ofiary, w Gorach Sinych moze byc Wiedzacy, w Wyzimie moze byc zwykly czarodziej sprzedajacy na codzien prognoze pogody i eliksiry na potencje.
4) Do glowy przychodzi mi calkiem sporo kategorii ale moze o jakiejs zapomnialem
- Najbardziej doswiadczony podroznik
- Najsilniejszy, najzreczniejszy, najwytrzymalszy, najbystrzejszy, najodwazniejszy podroznik
- Podroznik o najwiekszej sumarycznie wiedzy
- Najbogatszy podroznik (biorac pod uwage sume pieniedzy posiadanych we wszystkich bankach na Arkadii)
5) Konkretne wartosci nie sa podawane. Nie wiadomo wiec czy Gandalf, krasnolud ma nadludzia+3 i o ile jest wytrzymalszy od elfa Geralta.Wiadomo tylko co najwyzej ze jeden zajmuje pierwsze, a drugi drugie miejsce w rankingu wytrzymalosci.

Sam nie mam natury expiarza, wiec moze myle sie w samej idei rankingu. Moze tez pomijam jakies istotne problemy, ale licze na odzew innych graczy by pozniej wizowie mogli odniesc sie do kompleksowo opracowanego pomyslu.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Propozycja dla expiarzy i kolekcjonerow: rankingi

Post autor: Talisa »

To chyba nie jest najlepszy pomysl, bo sa inne sposoby na zmiane miejsca w rankingu i nagle takiemu pewnemu pokojowemu polelfowi zaczna zdarzac sie wypadki za niemanie czapki.

Jak juz mamy powielac utrwalone standardy z mmorpg, to random drop jest o wiele lepszym pomyslem, szczegolnie, ze sporo osob chetnie szuka MUDow z wlasnie taka opcja - przynajmniej na /r/mud
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Propozycja dla expiarzy i kolekcjonerow: rankingi

Post autor: Aleksa »

Terenesie, nie zapominaj o tym ze ludzie ktorzy maja legendy, moga dalej budowac swoje cechy i podcechy do nadludzi etc. tak bez konca. To zawsze jest jakis cel, i zawsze jest sie glodnym. Ranking "top ten" nie nadawalby sie do klimatu tej gry. Poza tym mysle ze nawet najsilniejsza legenda zajmujaca 1 miejsce w owym rankingu moze w prawdziwym starciu okazac sie mierna, a co wiecej moze siedziec na expowisku przygildyjnym i nie miec w ogole nic wspolengo z chociazby pvp.
Nie ma takich rankingow, ktore by odwzorowaly rzeczywistosc taka jak byc powinna.


Stanowcze nie.
Arkadia to nie rekordy z serii "zabij xxxxxx goblinow" i bedziesz super.
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Awatar użytkownika
Wilibald
Posty: 36
Rejestracja: 17 lut 2009 16:53

Re: Propozycja dla expiarzy i kolekcjonerow: rankingi

Post autor: Wilibald »

A ja nie chce zeby ktos wiedzial, ze jestem wielkim mocarzem czy tez slabeuszem, bo padlo mi sie kilka razy. I tak wiadomo, ze licza sie tylko fragi.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Propozycja dla expiarzy i kolekcjonerow: rankingi

Post autor: Herin »

Heh Terenesie ja bym rzekł, ze to pomysł z najgorszego koszmaru. I nawet jako skrzywiony ekspiarz powiem a kysz diable ;].

Ale, żeby nie być zupełnym krytykantem mogę zapodać luźny pomysł jaki mi własnie wpadł do głowy.
Powiedzmy, że chcemy wiedzieć kto jest najzręczniejszy na mudzie (przynajmniej z tych co się chcą tym pochwalić).
Piszemy lokacje na jakimś targu/placyku, ze słupem do wspinania, wokół słupa stoją NPC-e gapie, którzy potrafią zapamiętać kto wspiął się najwyżej niezależnie od apoki, ewentualnie mieszkańcy miasta rzucają czasem tekstami "A taki a siaki ponoć wspiął się najwyżej na słup ostatnio w czasie jarmarku". Jak gracze chcą to sobie mogą nawet urządzać tam zawody we spinaniu na słupa. Tak samo można napisać siłomierz (uderzanie młotem by wyrzucić w górę jakiś ciężarek) i inne wynalazki do testowania pozostałych cech (nie wiem czy gdzieś mi to nawet nie mignęło na mudzie Novigrad? hmm).
Tym sposobem nie potrzebujemy żadnych rankingów rodem z przeglądarkowych mmorpg, a wszystko pozostaje na mudzie. To takie moje małe skryte pragnienie żeby Arka posła bardziej w stronę interaktywnych NPC-y komentujących i plotkujących o poczynaniach graczy. Pamiętających jakieś walki na ulicach miast, pojawianie się kogoś w najdroższych ubraniach na arce etc.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2015 18:15 przez Herin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wilibald
Posty: 36
Rejestracja: 17 lut 2009 16:53

Re: Propozycja dla expiarzy i kolekcjonerow: rankingi

Post autor: Wilibald »

Herin,

Swietny pomysl. Zostane krolem slupa!
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Propozycja dla expiarzy i kolekcjonerow: rankingi

Post autor: Gerdia »

Terenes pisze: [...] w Gorach Sinych moze byc Wiedzacy, [...]
Z całym szacunkiem, ale Wiedzący mają ciekawsze zajęcia niż odpowiadanie na prozaiczne pytania pospólstwa, a tym bardziej posólstwa nie-elfów.

Co do całości tematu - nie podoba mi się, bo nie wnosi to nic sensownego do gry.

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Sesill
Posty: 45
Rejestracja: 03 kwie 2015 04:33

Re: Propozycja dla expiarzy i kolekcjonerow: rankingi

Post autor: Sesill »

Terenes pisze:...
1) Aby postac byla uwzgledniana w rankingu musi wlaczyc odpowiednia opcje, na wzor widocznosci w kto. Zapobiega to szpiegostwu przemyslowemu jesli ktos chce go uniknac i chce robic ze swojego poziomu wielki sekret...
Myślę, że się zbierze dość spora grupa osób, która by chciała w czymś takim wziąć udział i to nie jest problem, gorzej, jak ktoś nagle sobie to wyłączy i nagle okaże się, że osoba będąca na 5 miejscu znajduje się na 1, wtedy taki ranking nie będzie wiarygodny w ogóle. To by trzeba było jakoś dopracować.
Exp? Po co nam exp? Przecież możemy erpegować! ;)
Sesill Vogel, Biedna Sierota, Ta Ktora Przynosi Swiatu Owoce, kobieta.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Propozycja dla expiarzy i kolekcjonerow: rankingi

Post autor: Terenes »

Wilibald pisze:A ja nie chce zeby ktos wiedzial, ze jestem wielkim mocarzem czy tez slabeuszem, bo padlo mi sie kilka razy. I tak wiadomo, ze licza sie tylko fragi.
Czytaj temat na ktory odpowiadasz. Pierwszy punkt mojej notki byl o tym ze ranking bylby tylko dla chetnych.

W sumie to niemal w kazdej odpowiedzi sa zdania swiadczace o niezrozumieniu tego czy innego aspektu proponowanego rankingu ale niewazne.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Propozycja dla expiarzy i kolekcjonerow: rankingi

Post autor: Tercoral »

Takie rankingi prowadza juz sami gracze :P na www.zezgoni.li

A cos w stylu zabiles 9999999+1 goblina to troche nie na ta gre.

Ja bym widział to raczej jako hmm cos miedzygildiowego ze zdobycie/zrobienie czegos konczy jakas ere w historii i gildia ma pamiatkowa notke na stronie www :P
Tęczowe serce... :oops:
ODPOWIEDZ