ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Ulik »

Przecież całą te wiedze można zdobyć na Arce. Za mithryle, za mithryle dwa ;)
Awatar użytkownika
Akali
Posty: 124
Rejestracja: 05 maja 2015 19:21
Lokalizacja: København
Kontakt:

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Akali »

Za dwa mietki?
Biore i wrzucam na stronke!
Akali, zaklinaczka Smoków Chaosu, kultysta Slaanesha, włóczykij.
Arkadia.ethel.pl :: Licznik Poziomów | Mapa | Wiedza
Arkadia MUD Discord :: https://discord.gg/s3KDVSf
Twitch.tv :: https://www.twitch.tv/nurgiel
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Fuggazi »

Popieram Fiorę. Napinacie się jak guma w majtach.
Czy znajomość Wikipedii Arkadii albo mapy Wakahiko obniża w jakikolwiek sposób RPG-a?
No proszę mnie nie rozśmieszać.
Wiele terenów znam na pamięć, ale czasami pomagam sobie mapą. Znam Arkę w różnych aspektach dość dobrze, ale czasem odświeżam sobie wiedzę na Wikipedii. A czasami spędzam nad mapą czy Wikipedią więcej czasu niż w świecie. Czy to źle?
Świat Arkadii zrobił się naprawdę bardzo bogaty, śmiem twierdzić, że paru lat trzeba by to wszystko ogarnąć (ja już ogarniam od ponad 10-ciu i ciągle czuję się jak żółtodziób!). Sam właśnie przymierzam się do spisu macek i młotów i nie widzę w tym nic zdrożnego (może nawet opublikuję!).
Ja to widzę tak: dla początkującego gracza to jak oglądanie wystawy sklepowej. Ogląda i sobie myśli: "o kurna, ale to zajebiste, muszę to mieć!" A że do zdobycia nie jest łatwe to trzeba się nagimnastykować albo pokombinować i tu właśnie wkracza RPG!
A dla starych wyjadaczy taki spis to albo przypominajka/usystematyzowanie wiedzy, albo w ogóle bez znaczenia, bo przecież pozjadali wszystkie rozumy i tylko narzekać potrafią że świat schodzi na psy i kiedyś nie było elektryczności tylko przy świeczce się czytało.. itd..
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Aleksa »

Fugazzi <3 za ten tekst ze świeczkami...!

#ISupportYou

PS

Myślę, że taka arkawiki wręcz pomaga w rpg, bo można poczytać, dowiedzieć się itd. i po to te jest.... A spis broni... hmm a czym miałoby to niby mojego rpg'a pogorszyć? :D
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Ellax
Posty: 65
Rejestracja: 14 lis 2012 21:28

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Ellax »

Tylko że... może Wy akurat ogarniacie co to erpeg i jak się go robi. :P
A przyjdzie ktoś młodszy kto studiował w Wiki'owie i na wstępie będzie stawiał wymagania (3000), bo inaczej nie poczuje się kontent. Mm?
Zawsze musi być jakiś cel, żeby odczuwało się chęć.
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Xion »

Rpg umiera
Komu umiera, temu umiera. Jeśli ktoś wiąże rpg w jakikolwiek sposób z dostępnością takiego czy siakiego spisu, to jakoś trudno mi być do tego rpg optymistycznie nastawionym. Uściślę, że "rpg" niekoniecznie polega na tym, że ktoś przyjdzie i klimatycznie zapyta skąd wziąć ten fajny miecz.
A przyjdzie ktoś młodszy kto studiował w Wiki'owie i na wstępie będzie stawiał wymagania (3000), bo inaczej nie poczuje się kontent. Mm?
To się zniechęci i odpadnie, tragedii nie będzie. Granie w muda nie jest obowiązkowe, zwłaszcza jeśli ktoś nie czuje się kontent, podobnie zresztą jak obowiązkowe nie jest dbanie, żeby wszyscy byli kontent (hint: nie da się).
Życie jest sumą przypadków.
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Aleksa »

Ellax, dla mnie "wikia" była bodźcem, do czytania wh, szukania informacji, wkrecenia sie na maksa i podrozowania i zwiedzania calego swiata arkadii :). Jak najbardziej spelnila swoja funkcje. Mysle, ze kazdy mlodzik ktory tam zaglada, a nie ma zielonego pojecia o niczym, swietnie ze chociaz "musnie" i bedzie mogl jako tako odnalezc sie w swiecie, bedzie wiedzial o co zapytac itd. Spis broni? Na prawde zepsuje go az to do szpiku kosci? No nie... Bo jeszcze bedzie musial zdobyc te bronie/kupic etc. Poza tym raczej juz kazdy dochodzac do jakiejs gildii, po pewnym czasie ma duze pojecie o broniach ktorymi jego postac wlada i nie tylko. Jestem za udostepnianiem takich rzeczy.
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Awatar użytkownika
Auglenn
Posty: 133
Rejestracja: 14 lut 2009 02:09

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Auglenn »

Gdzie te czasy kiedy nikt nie słyszał o wiki a jedynymi informacjami o arkadii była strona startowa z wyrysowanym zameczkiem i jakieś rzeczy pod nią, które w sumie niewiele dawały :D (to tak w ramach tęsknoty za świeczką :mrgreen: )
Ruda Paskuda :twisted:
Obrazek
Natsume
Posty: 23
Rejestracja: 22 maja 2012 17:42

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Natsume »

Tam gdzie Tancerze Wojny ;]
ODPOWIEDZ