Jestes nowa/nowy? PRZYWITAJ SIĘ!

Forum wieści z Arkadii.
Kjellen

Re: Jestes nowa/nowy? PRZYWITAJ SIĘ!

Post autor: Kjellen » 25 lip 2020 06:19

Czołem Slambam! Baw się dobrze :)
Masz na sobie cynowy rozowy nocnik i szkarlatny chitynowy egzoszkielet z segmentowym fartuchem.

Wesp

Post autor: Wesp » 25 lip 2020 10:00

Czesc, chcialem przywitac wszystkich graczy. W mudy gram od hmm 15 lat. Gralem w pare polskich mudow (w tym barsawie), oraz kilka zagranicznych. Mam nadzieje, ze na arkadii zawitam na dłużej :)
Przy okazji chcialem zapytać czy istnieje jakis wpis na wiki (nie moge znalezc) odnosnie podrozowania statkami. A dokladnie chodzi o cos w rodzaju "jak sie dostac z miasta A do miasta B". A byc moze jest to cos co moja postac musi sie dowiedziec w grze? :)
Czolem wszystkim jeszcze raz!

Awatar użytkownika
Chivasso

Post autor: Chivasso » 25 lip 2020 11:30

Witam,

Pytasz, jak skorzystać ze statku, czy jaka jest sieć połączeń między miastami?
To pierwsze: znajdź przystań (oglądaj tablice na nabrzeżach), poczekaj aż pojawi się statek, kup bilet, wejdz na statek (żółtodzioby mogą pominąć etap kupowania biletu). Na miejscu: zejdz ze statku.
A sieć połączeń to musisz sobie sam odkryć na podstawie map - czy to w kliencie, czy na stronach o Arkadii. I oczywiście w terenie. I oczywiście zawsze możesz pytać innych graczy w grze - to preferowany sposób pozyskiwania informacji. Ale i tak nic nie dorównuje odwaznemu wejścu na statek opisany enigmatycznie jako "odpływający ku odległym wybrzeżom" i sprawdzeniu, gdzie się dopłynie. :)

I oprócz statków są jeszcze wozy, dyliżanse itp, często zatrzymujące się poza bramami miasta. Na wszelkie środki transportu czeka się nieraz kilka minut, do 10 jak się ma pecha. Do wypróbowania: wejdz do dylizansu, wejdz na woz itp.
Pozdrawia Chivasso z Tilei

Wesp

Post autor: Wesp » 25 lip 2020 16:46

Dziekuje za odpowiedz :) Chodziło mi o sieć połączeń oczywiście. Jesli w grze to w grze. Do zobaczenia na trakcie :D

Awatar użytkownika
Tuko

Post autor: Tuko » 25 lip 2020 20:04

Witamy na pokładzie ;)

ODPOWIEDZ