Jestes nowa/nowy? PRZYWITAJ SIĘ!

Forum wieści z Arkadii.
Kjellen
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2020 15:15

Re: Jestes nowa/nowy? PRZYWITAJ SIĘ!

Post autor: Kjellen »

Czołem Slambam! Baw się dobrze :)
Masz na sobie cynowy rozowy nocnik i szkarlatny chitynowy egzoszkielet z segmentowym fartuchem.
Wesp
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2020 21:45

Re: Jestes nowa/nowy? PRZYWITAJ SIĘ!

Post autor: Wesp »

Czesc, chcialem przywitac wszystkich graczy. W mudy gram od hmm 15 lat. Gralem w pare polskich mudow (w tym barsawie), oraz kilka zagranicznych. Mam nadzieje, ze na arkadii zawitam na dłużej :)
Przy okazji chcialem zapytać czy istnieje jakis wpis na wiki (nie moge znalezc) odnosnie podrozowania statkami. A dokladnie chodzi o cos w rodzaju "jak sie dostac z miasta A do miasta B". A byc moze jest to cos co moja postac musi sie dowiedziec w grze? :)
Czolem wszystkim jeszcze raz!
Awatar użytkownika
Chivasso
Posty: 69
Rejestracja: 16 cze 2018 22:37

Re: Jestes nowa/nowy? PRZYWITAJ SIĘ!

Post autor: Chivasso »

Witam,

Pytasz, jak skorzystać ze statku, czy jaka jest sieć połączeń między miastami?
To pierwsze: znajdź przystań (oglądaj tablice na nabrzeżach), poczekaj aż pojawi się statek, kup bilet, wejdz na statek (żółtodzioby mogą pominąć etap kupowania biletu). Na miejscu: zejdz ze statku.
A sieć połączeń to musisz sobie sam odkryć na podstawie map - czy to w kliencie, czy na stronach o Arkadii. I oczywiście w terenie. I oczywiście zawsze możesz pytać innych graczy w grze - to preferowany sposób pozyskiwania informacji. Ale i tak nic nie dorównuje odwaznemu wejścu na statek opisany enigmatycznie jako "odpływający ku odległym wybrzeżom" i sprawdzeniu, gdzie się dopłynie. :)

I oprócz statków są jeszcze wozy, dyliżanse itp, często zatrzymujące się poza bramami miasta. Na wszelkie środki transportu czeka się nieraz kilka minut, do 10 jak się ma pecha. Do wypróbowania: wejdz do dylizansu, wejdz na woz itp.
Pozdrawia Chivasso z Tilei
Wesp
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2020 21:45

Re: Jestes nowa/nowy? PRZYWITAJ SIĘ!

Post autor: Wesp »

Dziekuje za odpowiedz :) Chodziło mi o sieć połączeń oczywiście. Jesli w grze to w grze. Do zobaczenia na trakcie :D
Awatar użytkownika
Tuko
Posty: 36
Rejestracja: 10 mar 2016 12:24

Re: Jestes nowa/nowy? PRZYWITAJ SIĘ!

Post autor: Tuko »

Witamy na pokładzie ;)
Awatar użytkownika
Dudeabides
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2020 09:32

Re: Jestes nowa/nowy? PRZYWITAJ SIĘ!

Post autor: Dudeabides »

Cześć! Jestem tu taki nowy.

Trochę poczytałem wcześniej forum i nie widziałem zbyt wiele imion wywodzących się z tradycji grecko-, rzymsko- antycznej (nie wiem, ale chyba są dozwolone? mam na myśli takie imiona jak, wiecie, Tukidydes, Diogenes, Ksenofont, Alcybiades etc.), to postanowiłem spróbować swoich sił jako tego typu człowieczek. Mam nadzieję, że się odnajdę w arkowych realiach! :)

Do zobaczenia na szlaku!
Dudeabides
Awatar użytkownika
Radgast
Posty: 129
Rejestracja: 06 gru 2010 15:31

Re: Jestes nowa/nowy? PRZYWITAJ SIĘ!

Post autor: Radgast »

Cześc.

https://wiedzmin.fandom.com/wiki/Kulas

Chyba jakoś przejdzie ;) Byle z głową.
W Warhammerze nie wiem czy byl odpowiednik starożytnej Grecji, ale kojarze jedną postać grająca w takiej konwencji.
Może ktoś kto wie się wypowie.
Pomyślałem zrazu, że kłamie każdym słowem
Ów chromy dziadyga ze swym złośliwym okiem


https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Jestes nowa/nowy? PRZYWITAJ SIĘ!

Post autor: Gritta »

W WH byl z pewnoscia starozytny Rzym (vide jezyk klasyczny), ale to juz przeszlosc odlegla w stosunku do czasow na Arce. Troche bedziesz sie musial nagimnastykowac, zeby wyjasnic taka postac, jezeli zamierzasz trzymac sie konwencji. Mysle jednak, ze sie da, magia mozna wyjasnic wiele. Samo imie nie jest raczej problemem (pozdrawiam nieszczesnego Porcjusza Festusa).

No i witamy na pokladzie! :mrgreen:

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Dymhard
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2010 18:12

Re: Jestes nowa/nowy? PRZYWITAJ SIĘ!

Post autor: Dymhard »

Witam też. Dobrze że nie nazwałeś się Bigus Dickus z Monty Pythona :lol:
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Jestes nowa/nowy? PRZYWITAJ SIĘ!

Post autor: Kregan »

Dudeabides pisze: 26 wrz 2020 09:35 Cześć! Jestem tu taki nowy.

Trochę poczytałem wcześniej forum i nie widziałem zbyt wiele imion wywodzących się z tradycji grecko-, rzymsko- antycznej (nie wiem, ale chyba są dozwolone? mam na myśli takie imiona jak, wiecie, Tukidydes, Diogenes, Ksenofont, Alcybiades etc.), to postanowiłem spróbować swoich sił jako tego typu człowieczek. Mam nadzieję, że się odnajdę w arkowych realiach! :)

Do zobaczenia na szlaku!
Dudeabides
Raczej problem może być dla kogoś kto chciałby je szybko użyć w komendzie zanim się nie przyzwyczai;). Imiona stylizowane na greckie, można spotkać na mudzie, choć raczej wśród NPC-y i jako autorów książek czy opracowań. Powodzenia.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
ODPOWIEDZ