Esencja RPG - luzne dyskusje.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Herenvarno »

Zeby byl temat do poplotkowania o wszystkim i o niczym (byle zwiazanym z tym, co uwazamy za eRPeG.)
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Herenvarno »

Ellax pisze:Niech Ci, którzy się śmieją pokażą samych siebie, tylko bez wcześniejszego ubierania się. Wtedy porozmawiamy i porównamy kto jak się ubiera.
A i fakt,że trzeba rozbierać się do samego kaftana i kozika na nożowniku też jest do bani. Cokolwiek więcej już Cię widać, już się nie ukryjesz jeśli nie masz czegoś więcej niż zwiedził. Źle.

Kod: Zaznacz cały

Ogladasz dokladnie siebie.

Jestes xxx yyy zzz, znanym jako:
Jakis, zzz.
Wygladasz na kogos, kto zwiedzil caly swiat.
Trzymasz szeroki obusieczny baselard w lewej rece oraz dlugi waski sztylet w prawej rece.
Przy prawej nodze masz przypieta inkrustowana miedzia, srebrna pochwe mahakamska.
Na plecach dzwigasz otwarty zielony niewielki plecak.
Twoje sredniej dlugosci, jasnoszare wlosy sa proste, zaczesane za uszy.
Nosisz waska skorzana pare spodni, skorzana czarna pare butow, szmaragdowozielony miekki plaszcz i czarna elfia koszule.
Twoj plaszcz jest spiety platynowa delikatna spinka.
Jestes przecietnego wzrostu i szczuply jak na elfa.
Jestes w swietnej kondycji.
Do pasa masz przytroczona lampe.
Przy lewej nodze masz przypieta inkrustowana miedzia, srebrna pochwe mahakamska.
Ta sama postac w zbroi:

Kod: Zaznacz cały

Wygladasz na kogos, kto zwiedzil caly swiat.
Trzymasz szeroki obusieczny baselard w lewej rece oraz dlugi waski sztylet w prawej rece.
Przy prawej nodze masz przypieta inkrustowana miedzia, srebrna pochwe mahakamska.
Na plecach nosisz prawie pusty otwarty zielony niewielki plecak.
Masz na sobie czarna stalowa kolczuge, zlocista luskowa pare spodenek i stalowy czerniony klobuk.
Twa fryzura jest w calosci zaslonieta przez stalowy czerniony klobuk.
Nosisz skorzana czarna pare butow i szmaragdowozielony miekki plaszcz.
Twoj plaszcz jest spiety platynowa delikatna spinka.
Jestes przecietnego wzrostu i szczuply jak na elfa.
Jestes w zlej kondycji.
Do pasa masz przytroczona lampe.
Przy lewej nodze masz przypieta inkrustowana miedzia, srebrna pochwe mahakamska.

Naprawde nie potrzeba wiele.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Mikkel

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Mikkel »

Ubrania to wcale nie jest esencja RPG, ale jest spora szansa, że jak ktoś zaniedbuje ten element wizerunku swojej postaci, zaniedbuje także inne.

To, że ciuchy się niszczą, mnie samego zachęca tylko do szukania nowych w świecie i strojenia w nie postaci swej. :)

Obecnie nosi sporo biżuterii oraz: długi kruczoczarny plaszcz (spiety szafirowa srebrna brosza), jedwabna polyskliwa koszule, okuta wzmacniana pare butow i skorzane wygodne spodnie.

Nijak się nie przejmuję tym, że większości tych ubrań nie widać spod zbroi - dziwnie się czuję, gdy postać chodzi w "nierzucających się w oczy ubraniach", które jednak rzucają się, gdy postać zdejmie zbroję...

Popieram Herenvarno - postacie, którym się powodzi powinny inwestować w różnego rodzaju "fanaberie" w rodzaju ubrań i pokazywać się światu bez zbroi...

... w czym zresztą drzemie największy problem związany z ubraniami.

Bez zbroi się nie chodzi, bo w końcu zapomina się ją założyć przed walką i postać dostaje po głowie. Mocno. A jak się nie jest w neutralnej gildii, chodzenie bez zbroi + zagapienie się na choćby minutę może się źle skończyć.

EDIT:
A, Ellax. Nożownik ma odpowiedni limit obciążenia. Proporcjonalny do siły zawodu. Na Arkadia wiki jest zawód ów opisany dość dobrze: albo może mieć lekką zbroję (ewentualnie dobrze dobraną średnią) i się ukrywać albo założyć ciężki pancerz i zapomnieć o ukrywaniu się, nadal będąc wartościowym członkiem drużyny. Tertium non datur.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2015 23:43 przez Mikkel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gianna
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2015 11:23
Lokalizacja: Luccini

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Gianna »

Jak dla mnie fajna prezencja postaci to połowa (no dobrze, może trochę wyolbrzymiam) zabawy, nie wiem jak można udawać, że się ma niewyróżniające z tłumu ubranie i biegać na golasa. ;)

To tak mniej więcej, po wycięciu nie-ubrań:

Kod: Zaznacz cały

Przy lewym boku masz przypieta prosta, skorzana pochwe.
Na biodrach nosisz delikatny srebrny pasek.
Nosisz maly pierscionek z roza, pleciona srebrnoblekitna bransoletke, zloty medalion w ksztalcie trojzebu, kremowa peleryne z kroliczego futra, cienka obcisla pare spodni, aksamitne zdobne cizemki i kruczoczarny wydekoltowany kaftan.
Na lewym ramieniu nosisz otwarta damska torebke.
Masz polyskujacy kolczyk z zielonymi perlami i delikatny kolczyk z muszelka w prawym uchu.
Masz kolczyk z czarna perla i wachlarzowaty barwny kolczyk w lewym uchu.
@Mikkel - bez przesady, nie jest aż tak ciężko pamiętać o zdejmowaniu zbroi po walce i zakładaniu jej na nowo przed. Osobiście nie mam z tym problemu (choć zdarza mi się zapomnieć o dobyciu broni :P).
Maly zezowaty kurczak piszczy: Zostawilem Giannie dobre auto, ale zgubila.

"Najlepsza Gianna to martwa Gianna." Werbat

Obrazki
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Herenvarno »

No faktycznie, ja tez niejednokrotnie orientuje sie ze jest cos nie tak, kiedy w opisie zauwazam nagle "stope" albo "piesc".
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Xion »

Ja tak może niegrzecznie, za co z góry przepraszam, ale jest to dla mnie niezmiennie fascynujące, a postacie na mudzie nijak nie potrafią tego fenomenu wyjaśnić, więc może tutaj się uda:

@Gianna:
Co takiego skłania gracza do założenia postaci płci żeńskiej 4 kolczyków, z których każdy jest kompletnie inny i nijak do siebie nie pasują?


Nie traktuj tego proszę personalnie, bo oczywiście rozumiem że można mieć różne koncepcje, ale akurat ta jest na mudzie wyjątkowo rozpowszechniona (pomijam jednocześnie drugą niezrozumiałą dla mnie koncepcję - 8 kompletnie różnych pierścionków). Czemu?!

I nawiasem mówiąc - ja osobiście wolę postać "bez ubrań", niż postać która jest ubrana tak, jakby założyła na siebie po ciemku wszystko co akurat przypadkowo wpadło jej w ręce. W życiu nie uwierzę że połowa postaci na mudzie erpeguje brak jakiegokolwiek gustu.
Życie jest sumą przypadków.
Awatar użytkownika
Gianna
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2015 11:23
Lokalizacja: Luccini

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Gianna »

Potraktuję personalnie, ale w rozumieniu pozytywnym, bo dosyć mnie to pytanie rozbawiło. Moja postać jest bardzo ekscentryczna, więc często właśnie dobieram jej ubrania, które co najmniej nieszczególnie do siebie pasują i tworzą... interesujące kompozycje. Coby daleko nie szukać, do niedawna nosiła wianek z szyszek, którego nawet żaden szanujący się leśny elf nie zakłada, takie bezguście. ;)

A z dwojga złego wolę chyba, jak ktoś ma osiem różnych pierścionków niż chociażby jeden kolczyk w kształcie sztyletu czy kropli krwi... to dla mnie z kolei strasznie porażkowe ozdoby. :roll:
Maly zezowaty kurczak piszczy: Zostawilem Giannie dobre auto, ale zgubila.

"Najlepsza Gianna to martwa Gianna." Werbat

Obrazki
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Herenvarno »

E, nie no, ten w ksztalcie kropli krwi, dla jakiegos "fascynata przelewania jej" (mowa o fascynacji postaci, nie gracza, nie mylcie tego prosze) jest jak najbardziej klimatyczne (no i dla "honorowych dawcow krwi" :D ). Co do kolczykow, niestety rzadko sie zdaza, by mozna nabyc komplet identycznie wygladajacy na raz. Niektorzy ida na latwizne i kupuja co jest pod reka. Rzadkie okazy (ktorych nie mozna zdobyc w sklepach) wymagaja sporej ilosci czasu na skompletowanie, niektorym zas brak cierpliwosci. Potrafie to zrozumiec, jednak nie pochwalam.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Tercoral »

Od kolczyka w ksztalcie kropli krwi prosze sie odstosunkowac, ma najlepszy long na arce.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Herenvarno »

Zechcesz wstawic opis? Ja moze sie zrewanzuje opisem dosc rzadkiego kolczyka, do ktorego bede mial dostep (do loga) po przebudzeniu sie mojej lepszej polowki w realu.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2015 00:51 przez Herenvarno, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Zablokowany