Esencja RPG - luzne dyskusje.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Cyzel
Posty: 97
Rejestracja: 26 sie 2014 18:41

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Cyzel »

Czyli nieubrany nozownik nie ma nic na swoje usprawiedliwienie. ;)

Z drugiej strony takie detale umozliwiaja szybka ocene postaci. Jak widze kogos "nieubranego", badz "nie-przywiazujacego-wiekszej-wagi-do-ubioru" to od razu wiem, ze najprawdopodobniej szczytem erpega bedzie powitalne kiwniecie glowa, a potem jest tylko z gorki.
Spod mokrego kaptura, miast skołtunionej brody, wyzierał długi i spiczasty nos, niezawodnie określający przynależność posiadacza do starej i szlachetnej rasy gnomów.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Terenes »

Czyzby znowu ktos mylil brak zalozonego ubrania z nagoscia postaci? To sie juz nudne robi. Bylo walkowane milion razy, ale zawsze wpadnie na forum jakis szalony wielbiciel nudystow. Brak danego elementu stroju oznacza, ze reszta ubioru jest niewyrozniajaca sie a nie ze jej nie ma (chyba ze jest odgrywane wprost inaczej na bazie emotow), Pisali to i wizowie i gracze.

Duzo lepiej jest nie nosic niczego niz nosic cos co nie komponuje z wizja postaci. Bo co to za mysliwy w koronkach? Co to za najemniczka ktora swiezo po bitwie zdejmuje zbroje i pod spodem na lekka sukienke? Mozna tak sie nosic jesli ktos lubi, ale zeby sie do tego zmuszac??

A odnosnie zarzucania komus bezguscia: Na arkadii jest mnostwo kultur, kazda w oczach innych moze sie wydawac dziwaczna. Co wiecej: ubrania byly drogie. Dobrze skrojone buty sa warte majatek i niejedna postac z pewnoscia nie zamierza zastanawiac sie czy pasuja do reszty jej stroju. Jakie zdobyla buty takie ma. Jest w lepszej sytuacji niz wiekszosc mieszkancow swiata przedstawionego.
Awatar użytkownika
Einholt
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 15:29

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Einholt »

A mnie to zupelnie nie interesuje kto co nosi i z kim spi, nie ocenia sie ksiazki po okladce. Ktos ma chec latac z gola dupa, to jest jego gola dupa i jego sprawa.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Ethel »

Terenesie, dziekuje za jakze zgrabne w formie przekazanie tego, co mialam na mysli w swoich poprzednich notkach ;-) o ile sama bawilam sie kiedys w gre postacia, ktora ubieralam stosownie do okazji i pory roku, tak nie moge zrozumiec bolu dupy, ze komus sie nie chce. Jesli nie ubieranie mojego mutanta swiadczy o tym, ze jestem nieerpegowym lamusem, to wole grac jak lamus postacia w samej zbroi, niz taka, ktora na sile ubiera ciuchy zdjete z trupow i/lub biega przez pol domeny do krawca. Smutne, ze na tym forum na temat tego, kto dobrze rpguje, wypowiada sie typ piszacy o swojej postaci jak o
flegmatycznym z natury, niewzruszonym na pierwszy rzut oka lecz o golebim sercu elfem, w ktorego historie jest wpisana niedola dorastania w ludzkim miescie.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Awatar użytkownika
Kherith
Posty: 25
Rejestracja: 17 mar 2015 11:31
Lokalizacja: Karond Kar

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Kherith »

@Cyzel: imho z erpegowego punktu widzenia lepsze są postaci bez ubrań i biżuterii, niż choinki mające na sobie założone ile wlezie. Twoje założenie może zatem być błędne.
Leskap

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Leskap »

Ja w ogóle nie rozumiem sensu istnienia tego tematu. Wydaje się być założony tylko po to, by podbudować ego autora, forsującego jakieś dziwne, niezgodne z ogólnie przyjętą wersją rzeczywistości arkadyjskiej (ubrania widoczne to ubrania wyróżniające się), tezy.

W ogóle, to porównywanie "kto ma wyższego eRPeGa" wydaje się być bezcelowe, jak dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.
Warol
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2015 17:08

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Warol »

O ile na innym polskim mudzie ubrania były i działało, o tyle nie widziałbym tego na arce, szczególnie że przyjęło się wyżej wspominane "brak opisu ubrań to ubrania niewyróżniające się". Gdyby nagle wprowadzić obowiązkowe ubrania w grze, stworzyłoby to pewnie zamęt, niepotrzebne wyzwanie się od golasów bo ktoś zapomniał gaci założyć po expieniu, albo po prostu z przyzwyczajenia nic poza zbroją na siebie nie zakładał.
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Yves »

@Leskap
Wg Kościoła Katolickiego Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim. Mało trafne porównanie. ;)

Smutny ten temat, tylko żale wylewane; na RPGa raczej nikt się przezeń nie nawróci. Wolałbym widzieć go zamkniętego.
Awatar użytkownika
Cyzel
Posty: 97
Rejestracja: 26 sie 2014 18:41

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Cyzel »

@Kherith: Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia i od tego kogo dana postac chce faktycznie odgrywac dlatego jest miejsce dla choinek i "ubranych pospolicie". Mimo wszystko zaryzykowalbym stwierdzenie, ze pod wzgledem szeroko rozumianej "przydatnosci do erpega" (nie wspominajac o jego poziomie) postawilbym mithryl na pierwsza grupe, gdyz "brak ubran" w wiekszosci przypadkow (jak juz wspomnialem wczesniej - sa wyjatki, a zbroja jest rowniez ubraniem) nie ma swojej podstawy w odgrywaniu postaci a:
- jest efektem lenistwa gracza,
- nie ma dla niego wiekszego znaczenia,
- oba powyzsze.
W zadnym wypadku nie twierdze ze ta postawa jest zla. Nie przeszkadzaja mi osoby ekscytujace sie PK i dla ktorych PK stanowi jedyny i najwlasciwszy sposob grania. Po prostu staram sie bawic w innej piaskownicy choc sypia piaskiem na wszystkie strony.

@Leskap: Jak ci przeszkadza ze ktos sobie dyskutuje to nie musisz do tego tematu zagladac. Ja mam osobiscie nadzieje, ze dzieki tej wymianie opinii, ktos moze zainteresuje sie tym jak wyglada jego postac.
Spod mokrego kaptura, miast skołtunionej brody, wyzierał długi i spiczasty nos, niezawodnie określający przynależność posiadacza do starej i szlachetnej rasy gnomów.
Awatar użytkownika
Gianna
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2015 11:23
Lokalizacja: Luccini

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Gianna »

Teraz temat jest trochę nastawiony na jedną konkretną rzecz, ale myślę, że na dłuższą metę nie zaszkodzi mieć otwartego na forum miejsca do rozmów o szeroko pojętym RPG. Ot, to niekiedy zaniedbywany element MUDa, a kto wie, może nawet takie (dla niektórych głupawe) pogaduchy o ubraniach czy innych szczegółach kogoś zachęcą. :P

Terenesie! Tak, to było milion razy mówione, tak, wszyscy to wiedzą. Ale kiedy postać zdejmuje swoje "wyróżniające się" ubranie i nagle widać jej tatuaż na tyłku to ciężko mi uznać, że po prostu ma teraz na sobie niewyróżniające się ubranie z dziurą na pośladku. Fajnie, że ktoś, kto jest kompletnym noobem nie będzie piętnowany za brak ubrań, ale jednak nie widzę, czemu nie można by po prostu dostawać podstawowego zestawu ubrań na starcie, zaraz po stworzeniu postaci. Nie wiem też, czemu nagle myśliwy miałby chodzić w koronkach... to dość dziwny argument. Nie może chodzić w normalnych ubraniach po prostu? ;)
Maly zezowaty kurczak piszczy: Zostawilem Giannie dobre auto, ale zgubila.

"Najlepsza Gianna to martwa Gianna." Werbat

Obrazki
Zablokowany