Esencja RPG - luzne dyskusje.

Forum wieści z Arkadii.
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Yves »

Swoją drogą, Herenvarno, mało Ci pasują te złociste spodenki. :lol:

Osobiście chciałbym złożyć okluski dla wszystkich, którzy przyczynili się do zamknięcia kolejnego tematu.

A propos RPG:
Popłaczę sobie teraz na pisanie wypowiedzi z małej litery i bez znaków interpunkcyjnych. Chociaż podobno to dyskusyjne. Ale i tak: chlip. :cry:
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Herenvarno »

Te spodenki moze faktycznie nie pasuja, ale byly jedyna srednia zbroja jaka mialem mozliwosc zdobyc, by nie "przeciazyly" mi nozownika.
Niestety, sredniej, dobrej zbroi o niewielkiej wadze, jest jak na lekarstwo.

Co do wypowiedzi z malej litery.
Znam trzech ludzi ktorzy graja na arce, lecz w realu sa niewidomi.
Ich tekst jest czytany prawdopodobnie przez IVONE, i nie da sie uslyszec wielkosci liter.
Ale lepsze to, niz nawalanie wszyskiego wielka litera.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2015 00:58 przez Herenvarno, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Orik
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2015 16:43

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Orik »

Herenvarno. :( Dzięki za wrzucanie nieśmiesznych rzeczy.

Żeby nie był OT:

Kod: Zaznacz cały

Oceniasz starannie makabryczny plaszcz z sinofioletowych skor.
Przygladajac sie uwaznie, dostrzegasz, ze ten obrzydliwy plaszcz zrobiony jest z dziesiatek niestarannie zdartych skor humanoidow. Fragmenty pozszywanych ze soba cial sprawiaja wrazenie zawilej mozaiki, w ktorej nie odnajdujesz jednak zadnego motywu poza cierpieniem. Dolna czesc plaszcza, z pozoru wystrzepiona, okazuje sie skladac ze skalpow roznego koloru. Na niektorych fragmentach zszywanego gruba nicia plaszcza pozostaly wyblakle tatuaze i slady zaschnietej krwi.
Na jednej z czesci wynalazku widnieje ledwie widoczny napis - <wnuzyj>.

Oceniasz, ze makabryczny plaszcz z sinofioletowych skor wazy 6800 gramow, zas jego objetosc wynosi 9000 mililitrow.
Wydaje ci sie, ze jest wart okolo 590 miedziakow, czyli Mt:0 Zl:2 Sr:9 Mi:2.
Ubranie to zostalo wykonane ze skory i wyglada na w miare nowe.
Wyglada na to, ze bedzie na ciebie idealnie pasowac.
Czy to się nadaję do RPG ogra? :(
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Ethel »

Dyskusja wydala mi sie niezwykle zabawna, ale zasiala ziarno niepewnosci w mojej malej, smutnej glowce: nie wiedzialam, ze jestem taka nieerpegowa, kiedy pozwolilam postaci porzucic kilogramy bizuterii nabytej droga grabiezy, odlozyc na bok spodniczki na rozne okazje, gustownie podkreslajace futro i ogon i zakuc ja w plyte. Nie sadzilam, ze bede w ten sposob obrazac uczucia innych graczy. Pozostaje pytanie, ktore koronkowe rekawiczki pasuja do pazurow na lapach? Ktory plaszcz bedzie ladnie komponowal sie z kolcami o mackami? Czy kopyta wygladaja dobrze w kozakach? Prosze wylacznie o powazne odpowiedzi!
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Herenvarno »

No to tak dla jasnosci (znaczy dla rozpedzenia ciemnosci w mojej wiedzy o Twojej postaci): Kim jest, kim sie czuje twoja postac? Bardziej osoba, ktora myslami i sercem zyje wsrod "cywilizacji" i "spoleczenstwa cywilizowanego", czy raczej blizej tej osobie do innych wartosci (jakich)?

Co Ona uwaza za ochyde, a co za piekno w czystej postaci?
Co oddaje 'ducha' jej osobowosci?
Czy potrzebne jej ozdoby, by podkreslic to, kim jest? Jaki cel przyswieca tej osobie?
Oraz: Dlaczego sie pozbyla tego wszystkiego (o ile to co nosila mialo jakas wartosc inna niz pieniadze)
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Ethel »

Moglabym nakreslic caly obraz, ale wiesci to nie jest miejsce na autolans. Zapraszam na Arkadii, chetnie zaprezentuje. Czytajac ten watek czuje, jakbym scrollowala instagrama aspirujacych szafiarek - ten sam niesmak. Cytujac starego, legendarnego loga: "plaszcz z przemytu, bron z roli". Chyba ze to taki trolling level master - jesli tak, jestem pod wrazeniem.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Herenvarno »

Obawiam sie ze zadna z moich postaci nie bedzie mogla Ci udzielic odpowiedzi w tym temacie, wykracza to poza ich kompetencje (oraz charakter) i koliduje z integralnoscia dazen. Ale zapraszam na PW.
No chyba ze zadane pytanie bylo tylko po to by zareprezentowac
Ethel pisze: (...) taki trolling level master (...)
Ktory raczej nie robi na mnie zadnego wrazenia.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Galatea
Posty: 113
Rejestracja: 24 maja 2013 12:54

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Galatea »

xD
Troal zaklada na szyje niewielka drewniana fujarke.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Paulie »

Obrazek
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Awatar użytkownika
Tyndal
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2009 22:59

Re: Esencja RPG - luzne dyskusje.

Post autor: Tyndal »

Wybaczcie, ale czytając powyższe nie mogłem się powstrzymać...

Obrazek
Wizowie stworzyli Arkadię, aby cwiczyc wiernych...
Zablokowany