Komentarze do pytań do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Khristoff »

Skoro nie wszyscy na raz, to znaczy że problem nie leży w serwerze arkadii ani samym jej procesie tylko wynika z problemów sieciowych.
Jedyne o co można apelować do wizów, to żeby przenieść serwer arkadii z Francji do polski, o co już kilka razy postulowałem.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Awatar użytkownika
Aika
Posty: 59
Rejestracja: 22 mar 2014 22:05
Lokalizacja: Brugge

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Aika »

@Yves przeciez duzo NPC ktore pelnia jakas funkcje nie maja imion (sklepikarze, karczmarze). A bycie npcem by tylko oddac paczke to juz jest jakas funkcja. Zdecydowanie imienne npce nie zawsze chca rozmawiac... A te bezimienne czasami wrecz bardzo chetnie...
Madame Directeur, patronne des Elfes, Demi-elfes et voyageurs
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Yves »

Chciałem się tylko upewnić, czy może nie było takiego założenia, że można ciekawie pogadać z każdym imiennym NPCem. Czasem mam wrażenie, że coś można by wydusić z NPCa tylko złe pytania zadaję. To takie teoretyczne pytanie. Ważniejsze to drugie.
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Xion »

No no, w obliczu światłej odpowiedzi Rafgarta, serdecznie współczuję wszystkim współlokatorom/rodzinom/małżeństwom które mają to nieszczęście grać razem w muda. Mam nadzieję, że dokładnie zasłaniają przed sobą monitory i tożsamości postaci, bo inaczej kasacja nieunikniona, a MG od jutra zaczynają weryfikować relacje między postaciami osób logujących się z tego samego IP. Wy przebrzydli łamacze zasad, wy.

A tak serio, serio - do wizów - jakby to delikatnie ująć... W waszą grę gra całe mnóstwo osób, które znają się od lat i doskonale wiedzą kim i z kim ich znajomi grają. Udawanie, że jest inaczej oraz cytowanie kompletnie martwych zasad jest... przepraszam, ale naprawdę straszliwie idiotyczne.
Życie jest sumą przypadków.
Awatar użytkownika
Egvene
Posty: 103
Rejestracja: 23 kwie 2015 18:41

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Egvene »

No to trochę źle to zrozumiałeś skoro uważasz, że wykorzystywanie tego, że się jest mężem/żoną/przyjacielem/współlokatorem czy innym kimś upoważnia do tego żeby ułatwiac/badz utrudniac cos na arce, przy dostaniu się do gilidii jakiejś na przykład. Załóżmy, że mój maż jest w gildii A, ja chcę się tam dostać, więc mój mąż robi wszystko by mi to ułatwić i ja dostaję się do niej prędzej, mam łatwiejsze zadania i inne różne, po prostu jest mi łatwiej niż postać, która starać się zaczyna równo ze mną. O takich sytuacjach mówią te przepisy. Przenoszenie antypatii i sympatii z rl do gry. Trzeba umieć to oddzielić I wiesz o tym dobrze, że nie raz i dwa były takie sytuacje, że spór z życia realnego przenoszony był na arkę. Takich rzeczy nie powinno być. Mimo, że to czasem kuszące. ;) Zabić komuś postać, bo zupa była za słona. ;) I wcale nie trzeba udawać, że się kogoś nie zna, wystarczy nie wykorzystywać tej wiedzy w grze.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Gerdia »

Przynajmniej jest jednoznaczne stanowisko.

Nie wszyscy maniakalnie próbują dowiedzieć się czyja to postać, więc
mam nadzieje, że nie dojdzie do sytuacji, w której ktoś oberwie za to,
że nie próbował za wszelką cenę dowiedzieć się czyj to sekond i czy na
pewno może z nim grać. Oby...

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 223
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Ethel »

Dzieki Rafgarcie za odpowiedz, w sumie to szokujace, ze do tej pory nie dotarly do mnie te punkty regulaminu.
Oczywiscie rozumiem, czemu ma sluzyc ten przepis i ogromne dzieki, ze - jesli w ogole - stanowi on podstawe do karania graczy wylacznie w sytuacjach mocno patologicznych. Ale i tak troszke mi przykro, i to wcale nie dlatego, ze nie umiem przyznac sie do bledu. Pozdrawiam!

@Egvene:
Ja mialam na mysli nieco inna sytuacje - taka, w ktorej faktycznie zlamalam regulamin informujac o tym, ze postac Y nalezy do mnie i namawiajac znajomego do zalozenia postaci B, zeby pograc sobie troszke inaczej niz PVP. Tak jak mowilam, nie do konca bylam swiadoma, ze to tez jest nielegalne - traktuje Arkadie, uwaga, jako gre, w ktora mozemy sobie pograc we dwojke, ze tak powiem, w dwoch roznych konfiguracjach. Nie jestem jakims szajbusem, nie bede przed swoim facetem zaslaniac monitora, jak chce pograc sekondem ;-) Z reszta majac jakiekolwiek znajomosci irl z Arkadii dosc ciezko jest zachowac anonimowosc swoich postaci - zakladalam Ethel jakies osiem lat temu w niesamowitym sekrecie, a caly misterny plan poszedl w pizdu, kiedy ktos kliknal sobie w folder, w ktorym zapisywaly mi sie wowczas logi, a o tym, kto jest jej wlascicielem, poinformowal absolutnie kazdego, kogo moglo to interesowac.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Awatar użytkownika
Egvene
Posty: 103
Rejestracja: 23 kwie 2015 18:41

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Egvene »

@Ethel - ja to bardziej do Xiona pisałam, bo on zdaje się, nie zrozumiał.
@Xion - jeszcze pytanie mam... skąd u Ciebie taka pogarda? Pisząc:
A tak serio, serio - do wizów - jakby to delikatnie ująć... W waszą grę gra całe mnóstwo osób
odnosi się wrażenie, że ktoś cię do grania zmusza. Czyżby ci okropni wizowie?
Aż się ciśnie stare, dobre - Nie podoba się to nie graj, a jak nie grasz to się nie wypowiadaj.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 223
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Ethel »

Mysle, ze Xion tak troszke jakby celowo przekolorowal swoja wypowiedz. ;-))
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
ODPOWIEDZ