Komentarze do pytań do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Torgen »

Dhorw pisze:Khristoff ma racje, TakSamoChudyPaziuJakJa.
Dalej uwazasz ze Khristoff ma racje jak i ty chudy paziu?
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Herenvarno »

Niektorzy dopytuja sie o zawody "pokrzywdzone" niemoznoscia trenowania kolejnego 'zestawu' broni. (w razie pytan, tak, tez jestem na takiej pozycji).
Ciekawe jest to, ze pytanie argumentowane jest slowem - rownowaga/balans + magiki.
Nie wiem jak duza jest ilosc osob z zawodem bojowym, ale mam swiadomosc ze nie ma takiego ogromu magikow.
Pytania zas wydaja sie sugerowac, ze sprawa wyglada tak powaznie, jakby przynajmniej 40% arki moglo byc zaopatrzone w dwa rozne magiki na osobe.
Pamietajac niedawne szlochy w temacie: jak to watahy niezgildiowanych beda szly na magiki - problem ktory wydaje sie glownym argumentem (magiki) wydaje sie malo istotny(kiepsko uzasadniony).
Zanim sie rzucicie na mnie z okrzykiem "ukamienowac niewiernego", wezcie pod uwage, ze chetnie przeczytam rzeczowe uzasadnienie przeczace moim slowom, ktore nie jest nosnikeim ladunku emocjonalnego.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Gunnar »

Dziękuje bardzo za odpowiedz, Rafgarcie.
Urisiel

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Urisiel »

Heren pytam bo chce uzyskac informacje :) Bo w tej chwili nie wiem czy mam zmieniac zawod, czy tez czekac, bo moze zmiany jakies beda. A jakbym juz wiedzial to bym mogl juz idlowac inny ciekawszy i z mojej perspektywy bardziej praktyczny zawod.

Edit: A co do bandy gpkow wyciagajacych magiki to raczej nie problem zabrac takiemu z ciala, w koncu umy maja :) A na pytanie czy mozna takich bic nie uzyskalem odpowiedzi, wiec wychodze z zalozenia, ze tak :P

Edit2: Co zreszta moim zdaniem jest ok, skoro arka ma zachecac do grania razem i w gildiach, ktore jako tako daja jakby nie patrzec protekcje i inne profity. :)
Awatar użytkownika
Asandra
Posty: 126
Rejestracja: 09 cze 2009 23:44

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Asandra »

Ja również dziękuję bardzo za odpowiedź na swoje pytanie.
Awatar użytkownika
Tyndal
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2009 22:59

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Tyndal »

Edit: A co do bandy gpkow wyciagajacych magiki to raczej nie problem zabrac takiemu z ciala, w koncu umy maja :) A na pytanie czy mozna takich bic nie uzyskalem odpowiedzi, wiec wychodze z zalozenia, ze tak :P

Jeśli to poważna deklaracja, to 'gratuluję' podejścia...
Wizowie stworzyli Arkadię, aby cwiczyc wiernych...
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Huggo »

Witam,

Tak pół żartem pół serio, to może lepiej przestać prosić o rozwiązanie tego problemu z magikami, bo zupełnie poważnie najekonomiczniejszym rozwiązaniem problemu, była by ich kasacja. A jeżeli chodzi tylko o RPGa i osobisty dyskomfort ze względu na niepasujący opis broni naszej postaci do naszego wyobrażenia o niej, to najskuteczniejszy będzie chyba #SUB w zmudzie. :D
Mloro
Posty: 23
Rejestracja: 09 lis 2014 16:34

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Mloro »

Aiwazz pisze:Czy trenowanie umiejętności używania kolejnej broni zwiększa wartość bojową i ma to wpływ na naliczanie expa, czy jest to traktowane jako alternatywa (miecz lub maczuga - jedna broń).
Co z zawodami gdzie występuje walka dwiema brońmi - tam można walczyć dwiema różnymi i są to dwie umiejętności używane na raz?
Co do pierwszej części pytania - trochę wyżej pytałem o więcej broni a exp i padła odpowiedź (wiza, żeby nie było), że do siły bojowej liczy się najwyżej wytrenowana broń.
Aiwazz
Posty: 128
Rejestracja: 13 lut 2009 08:19

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Aiwazz »

Ok. Dzięki za info - musiałem coś przegapić :)
Berrin
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2014 09:29

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Berrin »

Najwyżej wytrenowana broń, ok, było to dobre jak każdy zawód specjalizował się w jednej broni. Wie ktoś co będzie w przypadku gdy postać ma więcej broni na tym samym poziomie? Bo chyba jak dodam nowa broń w zawodzie to będę mógł ją wyszkolić tak samo wysoko jak wcześniejszą?
ODPOWIEDZ