Komentarze do pytań do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Berrin
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2014 09:29

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Berrin »

W "Pytaniach do czarodziejow" było chyba więcej notek... ;]
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Xion »

W "Pytaniach do czarodziejów" mają znajdować się pytania do czarodziejów (szok i niedowierzanie) oraz ewentualnie odpowiedzi czarodziejów. Dla ułatwienia podpowiem, że pytanie w języku polskim zawiera zazwyczaj jedno ze słów kluczowych (czy, kiedy, jak, gdzie, dlaczego, itp.), łatwo je w ten sposób zidentyfikować. Komentarze do pytań do czarodziejów, komentarze do odpowiedzi oraz (nawet!) odpowiedzi nie-czarodziejów niestety nie mieszczą się w definicji i zapewne dlatego w prawdziwie czarodziejski sposób znikają.
Życie jest sumą przypadków.
Berrin
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2014 09:29

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Berrin »

Xion: zatem sprezycuje. W pytaniach do czarodziejow nie było czasem więcej pytan?

I może od razu odpowiem bo znow się znajdzie jakiś "cwaniak"

Było więcej, chocby moje i zapewniam ze było tam jedno ze słów kluczowych (czy, kiedy, jak, gdzie, dlaczego, itp.).
Luin
Posty: 21
Rejestracja: 05 sty 2010 17:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Luin »

Skoro już wznieciłam mini-dyskusję to pozwolę sobie dodać jeszcze parę słów. Po pierwsze, dziękuję wszystkim za wsparcie moralne - to znaczy tym, którzy wspierali oczywiście, obrońcom wyimaginowanych "realiów" nie dziękuję. :P W każdym razie gdyby ktoś mi wskazał choć jeden zawód, do którego nie można dołączyć będąc mężczyzną, odczepiłabym się i już nigdy tego tematu nie poruszyła. Niech zielarzami będą tylko kobiety, przecież historycznie to one zawsze zajmowały się zbieractwem, a mężczyźni polowali i wojowali, czyż nie? Ale też gdyby jakimś dziwnym trafem się tak stało, to wątpię, żeby męska część populacji graczy tak po prostu się zgodziła na takie ograniczenie. Nie staram się być czepliwa czy też złośliwa, ale szczerze mówiąc trochę mnie dziwi takie alienowanie graczek w imię - no właśnie, czego?
Jak już zostało wspomniane wyżej, ani w Warhammerze, ani u Sapkowskiego nigdy płeć bohaterów nie była problemem. I przecież fantasy to nie rzeczywistość, ani nie odtwórstwo historyczne, tylko gra wyobraźni w całkowicie zmyślonym świecie, gdzie chuderlawy nerd może być napakowanym wojownikiem, niezbyt urodziwa dziewczyna piękną elfką, albo urodziwa osóbka zaślinioną ogrzycą z włosami na klacie. Nie po to chyba gramy sobie, żeby mieć to samo co w prawdziwym świecie - w tym celu się wychodzi z domu. ;)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2015 00:14 przez Luin, łącznie zmieniany 1 raz.
"His eyes were cold. As cold as the bitter winter snow that was falling outside. Yes, cold and therefore difficult to chew..."
Awatar użytkownika
Gumrak
Posty: 29
Rejestracja: 27 lip 2012 13:31

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Gumrak »

Luin pisze:Skoro już wznieciłam mini-dyskusję to pozwolę sobie dodać jeszcze parę słów. Po pierwsze, dziękuję wszystkim za wsparcie moralne - to znaczy tym, którzy wspierali oczywiście, obrońcom wyimaginowanych "realiów" nie dziękuję. :P W każdym razie gdyby ktoś mi wskazał choć jeden zawód, do którego nie można dołączyć będąc mężczyzną, odczepiłabym się i już nigdy tego tematu nie poruszyła. Niech zielarzami będą tylko kobiety, przecież historycznie to one zawsze zajmowały się zbieractwem, a mężczyźni polowali i wojowali, czyż nie? Ale też gdyby jakimś dziwnym trafem się tak stało, to wątpię, żeby męska część populacji graczy tak po prostu się zgodziła na takie ograniczenie. Nie staram się być czepliwa czy też złośliwa, ale szczerze mówiąc trochę mnie dziwi takie alienowanie graczek w imię - no właśnie, czego?
Jak już zostało wspomniane wyżej, ani w Warhammerze, ani u Sapkowskiego nigdy płeć bohaterów nie była problemem. I przecież fantasy to nie rzeczywistość, ani nie odtwórstwo historyczne, tylko gra wyobraźni w całkowicie zmyślonym świecie, gdzie chuderlawy nerd może być napakowanym wojownikiem, niezbyt urodziwa dziewczyna piękną elfką, albo urodziwa osóbka zaślinioną ogrzycą z włosami na klacie. Nie po to chyba gramy sobie, żeby mieć to samo co w prawdziwym świecie - w tym się wychodzi z domu. ;)
Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie - "bo to gra wyobraźni". To nie jest alienowanie graczek. To są bardzo fajne smaczki. Ogr/krasnal nie zostanie zielarzem, ten i tamten nie zostanie milicjantem, tego i owego odpowiednio ubranego nie zaatakują pewnie npce. Ta różnorodność jest bardzo ciekawa (przynajmniej dla mnie). Chyba, że uważasz sytuację, w której wszystko jest tak samo, za ciekawszą.
Vrust
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2011 09:56

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Vrust »

Zresztą mężczyzna może grać postacią kobiecą i vice versa o ile potrafi to dobrze odegrać, więc nie jest to ograniczenie graczek, a samych postaci kobiecych. Warto też zauważyć w tym punkcie, że samo odgrywanie postaci kobiecej wiąże się raczej z plusami niż z minusami, co IMHO rekompensuje brak dostępu do jednego zawodu AJ, jeśli już patrzeć na to w takich kategoriach.

P.S. Gdyby istniał zawód amazonki męskie postacie też nie mogłyby do niego przystąpić ;)
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Herenvarno »

Nie wspominajac juz o nieistniejacych dzis "czerwonych podwiazkach" (o ile dobrze pamietam kolor)
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Larius »

:(
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
Dhorw
Posty: 122
Rejestracja: 14 mar 2014 12:16

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Dhorw »

Czerwone podwiazki? To jakas arkowa metoda kastracji kobiet?
Aiwazz
Posty: 128
Rejestracja: 13 lut 2009 08:19

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Aiwazz »

Dhorw pisze:Czerwone podwiazki? To jakas arkowa metoda kastracji kobiet?
Jakimi krętymi ścieżkami podąża Twój chory umysł?
ODPOWIEDZ