Komentarze do pytań do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Aiwazz
Posty: 128
Rejestracja: 13 lut 2009 08:19

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Aiwazz »

Godar pisze:Jasko, dostałeś za darmo porządny zawód masowy, o który dawniej trzeba było się długo starać i jeszcze płaczesz... W dupach się poprzewracało od tego dobrobytu...

I to jest postawa godna wojownika!
BRAWO!
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Gerdia »

Godar pisze:Jasko, dostałeś za darmo porządny zawód masowy, o który dawniej trzeba było się długo starać i jeszcze płaczesz... W dupach się poprzewracało od tego dobrobytu...
Dobrze gada, polać mu! Obrazek Obrazek

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Goldfinger »

Barmar - tak o to chodzi.

Możesz wytrenować wszystkie bronie dostępne w zawodzie (każda kolejna dochodzi w czasie) i wszystkie będą używały speca. Jeżeli uważasz, że gzpomoc źle Ci coś pokazuje, to to zgłoś. Korsarza już poprawiono.

Zapewne działa to tak - wybierasz broń u trenera, trenujesz bron na maxa (zakladajac ze masz pelny zawod). Sprawdzasz u trenera/w gzpomoc czy mozesz trenowac bron kolejna. Możesz - to trenujesz, nie możesz - czekasz. Po wytrenowaniu wszystkich możliwych broni nie widzisz już informacji w gzpomoc, a trener też Ci mówi, że już innej broni nie mozesz u niego trenowac (gdy probujesz ponownie u niego wybrac bron).
Awatar użytkownika
Kherith
Posty: 25
Rejestracja: 17 mar 2015 11:31
Lokalizacja: Karond Kar

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Kherith »

Hmm...
Myślisz, że to chodzi o możliwość wytrenowania wszystkich broni dostępnych dla danego zawodu na równi (czyli max dla zawodu)? To by było trochę OP.

edit:
@Barmar:
Tak, ale nie o to pytam. ;)
Ostatnio zmieniony 30 mar 2015 11:07 przez Kherith, łącznie zmieniany 1 raz.
Barmar
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2009 21:34

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Barmar »

Goldfinger:

Dzięki. W gzpomocy mam napisane, że mogę ZMIENIĆ broń, stąd moja niepewność.

Kherith:

W poście Yarrida (tym, który cytowałaś) jest informacja, że po odejściu z jednego stowarzyszenia i dołączeniu do kolejnego, w tym drugim trzeba dostać etat, żeby trenować.
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Goldfinger »

Nie myślę tylko widzę. ;)
Przykładowo fanatyk/partyzant może biegać z młotem i mieczem. I czemu op? Bardzo fajne rozwiązanie.

Polecenia do stowarzyszen (Twoje pytanie) sa dokladnie wyjasnione w notce Yarrida.
- po odejściu ze stowarzyszenia umiejętności zaczną powoli spadać do poziomu ograniczenia, staż w zawodzie nie ulega zmianie, polecenie do treningu nie jest usuwane; jeśli więc odejdzie się tylko 'na chwilę', to nic się absolutnie nie traci
(...)
- jak wspomniano wyżej, po odejściu ze stowarzyszenia umiejętności postaci spadają; jeśli postać taka wstąpi (po spadku umiejętności) do innego stowarzyszenia, aby wytrenować do końca umiejętności ze swojego zawodu, musi tam uzyskać etat
edit:
Już widzę. Pytasz czy samo przystąpienie do kolejnego stowarzyszenia kasuje przypis, czy dopiero wybór nowego zawodu. Tego nie wiem, ale zakładając, że będąc w stowarzyszeniu zachowuje się wszystkie przypisane etaty, to logiczne że przystępując do innego winno się je tracić. Hmm. Ciekawe jak jest w istocie.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2015 11:12 przez Goldfinger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kherith
Posty: 25
Rejestracja: 17 mar 2015 11:31
Lokalizacja: Karond Kar

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Kherith »

OP w tym sensie, że partyzant i fanatyk mogą mieć po 4 bronie wymaksowane, jeśli dobrze rozumiem zmianę. Nie że mi to przeszkadza, tylko dociekam ;)

I nie, wyjaśnienia Yarrida nie poruszają tego niuansu, o który pytam. Wyedytowane, bo może niedoprecyzowane pytanie.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Gerdia »

re Kherith:
Z tego co się dowiadywałam, to po powrocie do stowarzyszenia będzie można wrócić do treningów zawodu przypisanego do Ciebie w pierwotnym stowarzyszeniu. Ale dotyczy to tylko etatów wziętych po zmianach w "zapamiętywaniu" zawodów w stowarzyszeniach.

Ale ekspertem nie jestem, bazuje na uzyskanych od innych info.

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Nobia
Posty: 112
Rejestracja: 14 lis 2011 17:39

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Nobia »

Chciałbym jeszcze napisać coś odnośnie pokrzywdzonych zawodów, w których można trenować jedną broń (mowa o zawodach bojowych). Faktycznie trochę kiepsko to wygląda na tle innych i już się ktoś o to upominał.

Może rozwiązaniem optymalnym byłoby dodanie:

Nożownikowi (obecnie sztylety): miecze jednoręczne (tutaj ograniczenie do 1 rodzaju speca, lub ograniczony mnożnik dzidowania jeżeli miecz w łapce, lub to i to)
Miecznikowi (obecnie miecze): sztylety (tutaj można pomyśleć również o dodaniu duala lub znaczącym przyroście tego uma gdy miecznik dobywa w 1 ręce sztylet, modyfikacja speca aby odpalał się przy obrażeniach kłutych z mniejszym mnożnikiem [oczywiście nie zacinał])
Strażnikowi (obecnie drzewcówki): topory dwuręczne (brak wytrącania, ale za to normalny spec?)

BUZIACZKI :*
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Torgen »

Zawsze przeciez mozesz zmienic na zawod ktory ma wiecej niz jedna bron.
ODPOWIEDZ