Komentarze do pytań do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Skellbjorn
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:30

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Skellbjorn »

Juz pisalem, ze na arce i tak sie, jak zwykle, nie doczekam odpowiedzi, ale zwracam honor i z tego miejsca dziekuje Taraelowi.

Jak ktos tam poprawia info na wiki niech dopisze ze ogry nie moga wybrac pochodzenia ze Skellige coby nikt inny nie musial sie niemile rozczarowac.

Cheers!
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2015 14:20 przez Skellbjorn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vyera
Posty: 20
Rejestracja: 01 paź 2011 00:28

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Vyera »

Ten komunikat, że raczej się od kogoś nie nauczę wyskakiwał mi jeśli ten ktoś znał język gorzej niż ja. Ale to było parę lat temu, może się coś zmieniło.
Awatar użytkownika
Isil
Posty: 214
Rejestracja: 17 mar 2014 10:19

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Isil »

Tylko ze mi to wyskoczylo w przypadku kiedy gnomka z mistrzowskim gnomim mnie rzeczonego gnomiego uczyc chciala :shock:
"Umiesz sobie wyobrazic Isil na czele zbrojnej bandy, ktora udaje sie w swiat mordowac? (...) Jeszcze w polowie marszu zaczelaby spiewac, a jak doszloby do potyczki, to domagalaby sie kultury i kwiatow. To sie nie uda."
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Herenvarno »

Czyzby osiagniety "limit jezykow"?
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Vyera
Posty: 20
Rejestracja: 01 paź 2011 00:28

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Vyera »

Nie ma limitu języków.
Mikkel

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Mikkel »

A powinien być... :(

Czy jestem jedynym, któremu się nie podoba, że wszyscy mogą się nauczyć wszystkich języków? Jasne, wymaga to dużo pracy, ale wkrótce nie będzie już Sekretnych Języków.

Moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby uzależnienie maksymalnej liczby możliwych do opanowania języków od intelektu, niech się na coś przydaje. :)

Bo można być ogrem-lingwistą jak się ktoś zaweźmie... Nie to, że to coś złego, ale gdy robi się takich wielu...
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Herenvarno »

Yarrid pisze:- zostaje usunięty limit umiejętności językowych; do zrozumienia w pełni języka obcego będzie potrzebne poznanie go w stopniu wyższym niż dotychczas, lub posiadanie odpowiednio wysokiej ogólnej umiejętności znajomości języków
Moze tez ma to wplyw na nauke powyzej jakiejs tam poprzeczki? (zgaduje)
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Xion »

Mikkel pisze:Bo można być ogrem-lingwistą jak się ktoś zaweźmie... Nie to, że to coś złego, ale gdy robi się takich wielu...
Jasne, bo przecież wszystkie postacie pragną być lingwistami, zwłaszcza ogry. Grunt to doszukiwać się dziury w całym.


@Herenvarno:
Zacytowany przez Ciebie punkt dotyczy chyba raczej tego, że teraz już nie rozumie się 100% wypowiedzi w danym języku mając go wyuczony na doskonale/perfekcyjnie (nie pamiętam dokładnie ile było potrzeba), tylko wyżej.
Życie jest sumą przypadków.
Awatar użytkownika
Cyzel
Posty: 97
Rejestracja: 26 sie 2014 18:41

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Cyzel »

Nie rozumialem tez czesci wypowiedzi przy znajomosci jezyka na mistrzowsko (nie dobijałem do maksimum, bylo jakies 93-95%). Zglosilem to jako blad, wiec moze gdzies w miedzyczasie naprawili.
Spod mokrego kaptura, miast skołtunionej brody, wyzierał długi i spiczasty nos, niezawodnie określający przynależność posiadacza do starej i szlachetnej rasy gnomów.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Herenvarno »

Tak, to prawda,"Perfekcyjnie" nie wystarcza do 100% rozumienia wypowiedzi (dluzszych). Wymagany stopien "Mistrzowski" (Sprawdzone na 'zywej tkance' jednej z moich postaci).
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
ODPOWIEDZ