Komentarze do pytań do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Ethel »

@Hurio: przyznaje, jestem troche noobem, ale nie potrafie zrozumiec, co Ci sie konkretnie nie podoba w nowej zaslonie - dla mnie osobiscie zaslona grupowa stala sie z fajnego dodatku naprawde kosmicznie przydatna zabawka, w dodatku ulatwiajaca gre komus, kto nie gra na jakims skryptowym kombajnie.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Hurio »

Ethel pisze:@Hurio: przyznaje, jestem troche noobem, ale nie potrafie zrozumiec, co Ci sie konkretnie nie podoba w nowej zaslonie - dla mnie osobiscie zaslona grupowa stala sie z fajnego dodatku naprawde kosmicznie przydatna zabawka, w dodatku ulatwiajaca gre komus, kto nie gra na jakims skryptowym kombajnie.
Kiedys komenda "zaslon <kogos>" oslaniala tylko i wylacznie jedna osobe, a "zaslon <kogos> przed grupa" byla zaslona grupowa, co bylo klarowne i jasne.

Teraz trzeba lawirowac miedzy zmiana w opcjach co do ilosci przeciwnikow, przed ktorymi zaslaniamy. Co w mojej opinii jest beznajdziejnym sposobem, ktory jedynie wymaga od gracza robienia kolejnej porcji aliasow, ktore wlaczaja zaslonego grupowa, zaslaniaja a na koniec wylaczaja grupowke...

Oczywiscie nie kazdy gracz musi to robic, ale badzmy szczerzy, kto nie bedzie chcial ulatwic sobie mielenia kolejnych setek orkow, trolli, haskich, czy kikimor*. Moze bedzie to 1% osob posiadajacych zaslone masowa.

Temu spytalem co bylo nie tak w starym systemie zaslony grupowej.

* niepotrzebne skreslic.

@Dahed: powodem jest stan Twojego upicia, powyzej podpitego wlacznie, alkohol calkiem sprawnie obniza niektore umiejetnosci, nie jest tego duzo, 2-3-4%, ale gdy tak jak sadze jest w Twoim przypadku masz tuz ponad kolejny prog umiejetnosci ta roznica jest widoczna.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2015 19:39 przez Hurio, łącznie zmieniany 1 raz.
Orik
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2015 16:43

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Orik »

@Dahed

Umiejętności spadają po większej ilości alkoholu.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Ethel »

Hurio: w starym systemie nie bylo mozliwosci kontrolowania ilosci "zbieranych" przeciwnikow, co sprawilo, ze w niektorych miejscach i w przypadku wyjscia z kims, kto zaslon w zawodzie nie ma, tylko utrudnialo zabawe. Teraz wiem, ze idac na snotlingi, ustawie opcje 4, idac na ryboczleki 2, a na smoku skorzystam z magicznej opcji " zaslon przed smokiem". Grywalne, nawet na tablecie. ;)
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Kjell
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:01

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Kjell »

Skellbjorn: nie, żebym chciał się wymądrzać, ale takie pytania to raczej na forum "Pytania dla Początkujących", a nie z każdym drobiazgiem do wizów. Gracze chętnie pomogą ;) Ja niestety średnio, bo na Skellige się nie znam, ale jakbyś miał z tym większy problem, to powiem tak: Norska zaprasza :D

Co do języka, to musisz się nauczyć tylko wtedy, jeśli wcześniej wziąłeś inne pochodzenie z innym językiem.
Skellbjorn
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:30

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Skellbjorn »

Nie jestem poczatkujacy i wydaje mi sie, ze na to akurat pytanie predzej mi odpowie wiz niz jakis gracz. Oczywiscie moge sie mylic, ale zadajac pytanie wizom czesto w komentarzach odpowiadaja gracze wiec dla mnie jest to win/win.
Wiki twierdzi, ze ograniczen nie ma, wiec najprawdopodobniej:
- cos sie zmienilo,
- jest to jakis blad,
- jestem pierwszym ogrem ktory chcial miec Skelliganskie nazwisko.

Gracz mi nie powie, ze jest to blad w odpowiedzi Saarga i chodzi tylko o ilosc kasy przy sobie. Nie bylaby to pierwsza sytuacja, gdzie odpowiedz NPC'a sugeruje zupelnie cos innego niz powinna. Trener jednego z zawodow po kazdym skonczeniu wyidlowanych treningow po komendzie "trenuj" mowi, ze juz mnie nic wiecej nie nauczy, a w kazdy poniedzialek poslusznie bierze monety i szkoli.

Wiem tez, ze teoretycznie nie potrzeba znac jezyka zeby wziac pierwsze pochodzenie, ale ostatnio jakis krasnal mial problemy i dostal pochodzenie dopiero po pierwszej lekcji (a przynajmniej tak zrozumialem jego post).

Jakbym chcial byc z Norski to bym byl z Norski. Zalezy mi na pochodzeniu ze Skellige.
Kjell
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:01

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Kjell »

Wizowie tez odpowiadają w innych wątkach. Win/win. Ale co ja tam wiem. Vide cytat poniżej:
Skellbjorn pisze:Nie jestem poczatkujacy i wydaje mi sie, ze na to akurat pytanie predzej mi odpowie wiz niz jakis gracz.
W każdym razie powodzenia. ;)
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Haern »

Skellbjorn - zgłoszenia błędów przyjmujemy tylko i wyłączenie na mudzie za pomocą komendy <zglos blad> w odpowiednim obiekcie. Podejrzenia błędów również - nie ma kar za zgłoszenia błędów, które po naszej analizie okazują się nie być błędami. Forum nie jest miejscem do zgłaszania tego typu rzeczy.
Skellbjorn
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:30

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Skellbjorn »

Czyli jednak blad. No dobra. To zglaszam.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Zurwen »

Skellbjorn pisze:Czyli jednak blad. No dobra. To zglaszam.
Czyli jednak podejrzenie błędu.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
ODPOWIEDZ