Komentarze do pytań do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Terenes »

Urisiel pisze:
Falik pisze:Narzekającym na zmęczenie przypominam o komendzie 'idz'. Ona nigdy nie zejdzie ci z traktu.
Nie sprawdzałem, ale zdaje mi się, że komenda idź jest przerywana podczas walki :)
Sprawdz wiec, to nie takie trudne. Podpowiem: komenda idz bez parametru.
Ellax
Posty: 65
Rejestracja: 14 lis 2012 21:28

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Ellax »

Na tyle na ile może być logiczna arkadia, wydaje się, że pchanie się w gęste krzaki / lasy na siłę może nie jednego porządnie umęczyć. Nie dziwne więc, że ustalono by złażenie z traktu zabierało punkty ruchu.

Btw: Zauważam coraz częściej, że nowszym graczom ze skryptami z trudem przychodzi wybadanie czegoś prostego na własną rękę. Tylko bindy, keye i PK.
Zawsze musi być jakiś cel, żeby odczuwało się chęć.
Awatar użytkownika
Einholt
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 15:29

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Einholt »

Hyhy Uris ty jednobindowy lamusie! :P
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Paulie »

Friili pisze:Czy to prawda, że poszczególne rodzaje broni oprócz tego, że zadają rożne rodzaje obrażeń, mają także swoisty bonus (przy takiej samej ocenie), a odróżniający go od innych broni? Np. jedne zadają większe obrażenia, inne są celniejsze itd itd.
Dana sztuke broni oceniasz jak na typ oreza. Co za tym idzie, ta sama ocena (przy zalozeniu, ze jest ona poprawna oczywiscie) broni z roznych umiejetnosci nie oznacza wcale, ze beda tak samo celne lub/i skuteczne.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Mikkel

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Mikkel »

Tak! Miecze dwuręczne zwykle zadają większe obrażenia niż sztylety... ;)

Frilli, chodzi ci o to, że masz dwa miecze: "ostry wypasiony miecz" oraz "kunsztowny wypasiony miecz" i oceniasz je dokładnie tak samo, a mimo tego jeden z nich jest znacznie skuteczniejszy bądź bardziej celny?

Słyszałem takie teorie, ale niepotwierdzone są.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Zurwen »

Jeżeli graczy by się nie mylił przy ocenie (trzeba mieć do tego odpowiednio wysokie umiejetności), to dwa miecze które mają ten sam opis skuteczności / wyważenia mają te same statystyki skuteczności / wyważenia.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Friili
Posty: 19
Rejestracja: 12 lut 2009 22:15

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Friili »

Na pytanie odpowiedział mi Paulie. W sumie tak myślałem, natomiast czy to tajemnica jaka jest charakterystyka klas broni?

Gdybania na ten temat znam całkiem nieźle. Pytam o konkrety. Może Ty Zurwenie?
Bonkil
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2015 23:37

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Bonkil »

Friili pisze:Na pytanie odpowiedział mi Paulie. W sumie tak myślałem, natomiast czy to tajemnica jaka jest charakterystyka klas broni?

Gdybania na ten temat znam całkiem nieźle. Pytam o konkrety. Może Ty Zurwenie?
Każdy wie przecież, że bez młota, to nie robota :mrgreen:
Silkathas
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Silkathas »

Torgen : alez ja sledze temat dokladnie. Tego sformulowania :
"Staz zostaje dopiero od ostatnich zmian. Nie ma mozliwosci odzyskania go." po prostu nie rozumiem do konca. Co to znaczy, ze staz zostaje od ostatnich zmian ? Co to znaczy, ze nie ma mozliwosci jego odzyskania? Pytania zadawaly osoby, ktore przed zmianami mialy kilka zawodow, wiec drugie zdanie pewnie ich dotyczy. Ja mam jeden i ten sam od poczatku.
Czy to, ze staz zostaje dopiero od ostatnich zmian znaczy, ze :

1) w momencie wprowadzenia zmian zostal zapisany obecny staz,obecnego zawodu wszystkich postaci i bedzie na zawsze przypisany do postaci, niewazne ile razy sie je zmienia ?
2) od momentu ich wprowadzenia zaczelo sie zapamietywanie stazy, czyli ze teraz, mimo, ze mam pelny zawod, to dopiero mi zaczyna leciec staz, w ktoryms momencie dojdzie do poziomu full i wtedy dopiero bede mogl "bezpiecznie" zmienic zawod, z opcja powrotu do starego?

No i co z kolejnymi zawodami ? Czy bedzie mozna miec wytrenowanych piec zawodow, kazdy z pelnym stazem i zmieniac dowolnie ?
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Coronius »

Tirit: a może warto zapamiętać które npce mają wybitną częstotliwość w byciu zabijanym i nie brać do nich paczek? A może warto się przenieść w rejon, gdzie npce nie mają podobnych imion? A może zamiast prosić na forum o szybszy cooldown, trzeba było poświęcić te 3h na zwrócenie tej jednej paczki i zaniesienie dziesięciu, przez co w efekcie końcowym miałbyś wyższą reputację?
ODPOWIEDZ