Komentarze do pytań do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Khristoff »

Akurat do Nuln to można się dostać/wydostać kilkoma sposobami innymi niż brama. Przejście przez brame, a nawet jej otwarcie jest jak najbardziej możliwe dla ściganej w tym mieście postaci.

Jak tego nie wiecie, albo nie wiecie jak - to proponuję przenieść się do "pytań dla początkujących", albo zająć poznawaniem świata arkadii poprzez klienta połączonego ze światem arkadii, a nie przez forum.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Herenvarno »

Khristoff, pytanie bylo z zasady: Kto otworzyl ? wybierz jedno:
1- NPC-straznik (na sygnal postaci gracza wiszacego na liscie gonczym)
2 - Inna sytuacja.

Sedno pytania dotyczyczy tego, czy faktycznie bramy nie sa dla "nieproszonych gosci" otwierane, jak to bylo w zapewnieniach.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Werbat »

Urisiel, nie narzekaj na to, że 'robi się spam', skoro on się robi, bo (między innymi) Ty odpowiadasz w wątku, w którym powinni odpowiadać tylko wizowie.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Urisiel

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Urisiel »

Werbat zrobiłem to specjalnie ;) By zwrócić na ten aspekt większą uwagę.

Edit:
Było tam przynajmniej 3 posty z pytaniem, które mnie interesuje, a Zurwen to przeczytał, bądź też nie, bo ludzie za spamowali i odpowiedzi nie ujrzałem :) Stąd też mój niesmak skierowany do tego burdelu na forum ;]
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Grrid »

Urisiel, zakładanie kolejnego tematu (z odpowiedziami) nie ma chyba większego sensu. Tutaj są komentarze do pytań a Ty swoje wrzucasz w pytania... i dlatego jest tam śmietnik.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Gerdia »

Grrid pisze:Zakładam, że ostatnie zmiany są częścią większego planu. Czy moglibyście zdradzić (bez ram czasowych) wasz pomysł na muda i jakich zmian należy spodziewać się niebawem?
Pozdrawiam
Nieśmiertelni już milion razy pisali, że nie mają zamiaru informować o planach i gracze dowiadywać się o nich będą po ich wprowadzeniu w życie.

Pozdrawiam,
G. :evil:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Khristoff »

Herenvarno pisze:Khristoff, pytanie bylo z zasady: Kto otworzyl ? wybierz jedno:
1- NPC-straznik (na sygnal postaci gracza wiszacego na liscie gonczym)
2 - Inna sytuacja.

Sedno pytania dotyczyczy tego, czy faktycznie bramy nie sa dla "nieproszonych gosci" otwierane, jak to bylo w zapewnieniach.
Nie bardzo to jest topik na taką dyskusję, ale już trudno odpowiem tutaj.
Można to samemu sprawdzić na arkadii w sekundę, naprawdę.

Ad 1. - Nie rozumiem sensu pytania, ale odpowiedz jest dość prosta: obiekt npc nie otwiera bramy - jak są wybici to brama nadal działa. Jak chcesz koniecznie wiedzieć jak to działa - to sądzę że bramę otwiera lub nie komenda (inaczej funkcja) z lokacji sprawdzając stosowne warunki by ustalić czy otworzyć czy nie.

Ad 2. ?? Chyba wyżej jest odpowiedź.

Myślę że odpowiedziałem w pełni na Twoje pytania.
Odpowiedź jest też napisana w informacji o reformie, cytuje:
- osobom ściganym na danym obszarze przez gwardię nie będą otwierane bramy
- przed atakami npcy związanymi z listami gończymi/relacjami można się zabezpieczyć otulając się płaszczem - postać staje się wtedy anonimowa; rozpoczęcie walki zdejmuje ten kamuflaż
Jeśli nie umiesz z tego wyciągnąć prostych wniosków, ani sprawdzić samemu na arkadii napisz do mnie priv, to Ci odpowiem wprost.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Herenvarno »

"obiekt NPC nie otwiera drzwi" Obawiam sie ze zaden obiekt nie otwiera drzwi, obawiam sie tez ze zaden nie chodzi, zaden obiekt nie ma umiejetnosci, zaden obiekt tez nie moze mowic, pisac listow itp itd.
Dlaczego wiec w ten sposob nie odnosisz sie w swoich innych wypowiedziach do czysto technicznego jezyka?
Jako przyklad:
Khristoff pisze: Jako że zmiany dały części zawodów możliwość używania kilku rodzajów broni, a innym nie - powstała nowa dysproporcja dająca znaczną korzyść postaciom z zawodem o wielu typach broni nad zawodami z jednym typem. Różnica o jaką mi chodzi to możliwość używania wielu magików. I tak na przykład z zawodem ...
zestaw skilli zwany potocznie "zawodem" nie maja mozliwosci uzywania obiektu typu bron.
Wiec nie probuj robic z kogos forumowym idiota bo moze sie to obrocic przeciw tobie.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Khristoff »

O co ci chodzi ? Myślałem że chcesz wiedzieć jak to działa, więc odpowiedziałem. Użyłem takich słów jakie uznałem, że wyjaśnia Ci działanie.
Dlaczego nie piszę do wizów takim jezykiem, bo bez tego rozumieją doskonale.

Nie chcesz odpowiedzi tylko poflejmić na forum, to więcej mnie o nic nie pytaj.
Jasko pisze:Dlaczego milicjant bretonski zostal przypisany do zawodu straznika nie legionisty?
Bo tak zdecydowali, coś musieli wybrać. Jak Ci strasznie nie odpowiada napisz do mg prośbę o zmianę.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Komentarze do pytań do czarodziejów

Post autor: Hurio »

Khristoff pisze:
Jasko pisze:Dlaczego milicjant bretonski zostal przypisany do zawodu straznika nie legionisty?
Bo tak zdecydowali, coś musieli wybrać. Jak Ci strasznie nie odpowiada napisz do mg prośbę o zmianę.
A ja sadze ze to jest jedynie male niedopatrzenie.
Milicjant bretonski pozwalal na rozwiniecie jako miecznik oraz legionista.
Milicjant redanski oraz milicjant halflinski pozwalal na rozwiniecie jako straznik.

Wszyscy milicjanci zostali po prostu wrzuceni do jednego wora.
ODPOWIEDZ