Pytania do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Veronica
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2009 16:29

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Veronica »

Po jakim czasie można się spodziewać odpowiedzi na zgłoszenie błędu w postaci?
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Zurwen »

Jeżeli było to zgłoszenie błędu, to nie stosujemy praktyki odpowiedzi na zgłoszone błędy. Błędy są naprawiane na bieżąco, praktycznie żadne zgłoszenie nie doczekuje dnia następnego. Także albo błąd zniknie, czyli został naprawiony, albo nie zniknie - czyli błędu nie stwierdzono na podstawie dostarczonego opisu.
Jeżeli pomimo powyższego wierzy się, że błąd występuje, można ponowić zgłoszenie z bardziej szczegółowym opisem albo zgłosić się do MG (w przypadku błędów postaci).

W przypadku zgłoszeń MG podobnych reguł nie ma - wszystko zależy od tego kiedy AoP przeczyta i zaadresuje zgłoszenie. Przy czym Elander bywa dość często, więc myślę, że zbyt wielkiej kolejki nie ma.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Torgen »

Jak sie odnosic do postaci ktore wisza na listach gonczych? I za ktorych glowe placi sie troche zlota. W sensie ze nie moge zaatakowac bo taki sam opis moze miec inny gracz. Nie moge wymusic imienia bo to zabronione. Oczywiscie dany delikwent nie pojdzie ze mna do strazy zeby sie przekonac czy to nie on. Wiec co mozna a czego nie mozna zrobic?

Ps. W takim razie do kogo sa kierowane listy goncze? Ogolnie pytam.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015 19:34 przez Torgen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Rafgart »

List gonczy nie ma za zadanie dawac ci bezwarunkowy pretekst do fraga, wiec zabijanie kazdej postaci z danym opisem bedzie karane. Jesli jednak podjales z podejrzanym jakas interakcje, wyjasniles problem, a on cie olewa/ignoruje, to nikt nie bedzie mial pretensji za uzycie argumentow ostatecznych.
Berrin
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2014 09:29

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Berrin »

Witam,

czy umiejętność "łowiectwo" wpływa na łowienie ryb?

Uzasadnienie pytania: Zdaje mi się, że wyższy poziom tej umiejętności pomaga łatwiej ocenić gatunek złowionej ryby, wiec może także wpływa na łatwość jej złowienia?
Lucio
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2015 22:01

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Lucio »

Witam.

Czy Wizowie udzielą jakiejś informacji dot. ostatnich zmian z NPCAMI? Chodzi mi o podkręcenie w znaczny sposób siły bojowej a niektórym NPCOM dodanie umiejętności wytrącania. Zmiana zaszła z 2 dni temu.


Dziękuję i pozdrawiam
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Zurwen »

Osobiście nie wiem o jakiej zmianie piszesz. W każdym razie 'wizowie', w szczególności Administracja Arkadii praktykuje ogłaszanie jedynie najistotniejszych zmian, do których taka by nie należała.

Nie wiem czy takie pytanie nie kwalifikuje się już do kategorii 'z podtekstem'.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Samchain
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2015 11:18

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Samchain »

Witam

W zwiazku ze stala, niska liczba graczy nasuwa sie pytanie:


Uwolnienie zawodu kupca konczy prace nad dostepnymi dla graczy "zawodami etatowymi", czy moze "po swietach" mozna spodziewac sie milej niespodzianki w postaci zawodu bojowego lub niebojowego.

Pozdrawiam
Zaran
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2015 21:29

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Zaran »

Witam,
skoro wymuszanie przedstawiania się jest zabronione, to czy zabronione jest tez przedstawianie kogoś? Jeśli przedstawiana osoba nie wyraża na to zgody?
Awatar użytkownika
Cron
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2014 20:45

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Cron »

Witam,
Czy szanowni Czarodzieje dopuszczaja mozliwosc zmiany "dzialania" znaku MC znajdujacego sie zarowno na skorze, jak i zbroi wyznawcy chaosu?
Wypalony znak na skorze jest jak najbardziej klimatyczny i powinien pozostac. Niestety jakims cudem pojawia sie takze na kazdej noszonej zbroi:
Zbroje na twoim prawym ramieniu znaczy dziwny, zielonkawy cien bedacy symbolem twego pana - Slaanesha.
Ogranicza to w dosc istotny sposob mozliwosci odgrywania postaci w towarzystwie niewtajemniczonych osob. Bo co jezeli nie chce aby moj towarzysz w druzynie widzial, iz jestem czlonkiem MC? Poki jestem otulony plaszczem jest to mozliwe lecz juz podczas wspolnej walki znak jest widoczny.
Nie widze problemu by wystepowal on na zbrojach templariuszy wykonanych w swiatynii. W koncu templariusz nie kryje juz swych zamiarow. Mysle jednak, ze miloby bylo pograc czasem anonimowym wyznawca.
W chwili obecnej kod ogranicza takie inwencje.

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.
Zablokowany