Pytania do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Pytania do czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Temat na pytania. Płacze, zgłoszenia błędów i pytania z podtekstami będą usuwane.
Aiwazz
Posty: 128
Rejestracja: 13 lut 2009 08:19

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Aiwazz »

Takie pomysło-pytanie:

1. Jak podejrzewam, Administracja ma jakiś plan/harmonogram rozwoju/poprawy/modyfikacji etc. muda - czy jest możliwość wywieszenia tego, tak żeby gracze mogli się zapoznać z planami (oczywiście bez ram czasowych, bo wiadomo, że robi się to wtedy kiedy jest czas)? Pozwoliłoby to być graczom na bieżąco a jednocześnie gracze mogliby zgłaszać jakieś ewentualne sugestie - do tego jeśli byłaby potrzebna jakaś pomoc, tudzież opinia, można byłoby to przedyskutować. Ja wiem, że czasami może być to trudne, ale nawet takie "płacze" są częścią naszej arkadyjskiej społeczności ;) i w pewnych granicach mają swój urok.
Pytam, gdyż kolejne założenie które przyjąłem jest takie, że celem administracji jest to, żeby gra była fajniejsza, grywalniejsza etc. a nie sztuka dla sztuki.

2. Czy Administracja forum mogłaby dać forumowiczom trochę więcej swobody? :) Zdaję sobie sprawę, że niektóre dyskusje są denerwujące, męczące czy nie podobają się komuś - ale to też jest jakaś wartość - dzięki temu moglibyśmy mieć obszar wymiany poglądów, nawet tych niepopularnych (czyt. płacze), ale dopóki nie naruszałyby zasad współżycia społecznego czy godności drugiego, mogłyby sobie zostać. :)
Awatar użytkownika
Nazira
Posty: 199
Rejestracja: 12 lut 2012 01:11

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Nazira »

To ja się powtórzę... Czy zniknięcie osady w Sherwood (ekhm, Shaer znaczy), to plan zamierzony czy wypadek przy pracy?
Nazira z Val'Kare, Zarzadczyni Zajazdu 'Bialy Kiel', Naczelna Wiedzma 'Bialego Kla', smoczyca.<3
Ivo

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Ivo »

Czy można zrobić tak, żeby na poczcie nie dało się przyjąć zlecenia na paczkę, której adresat nie żyje? Albo chociaż, żeby nie było to paczki z adnotacją PILNE!
Takiej paczki doręczyć się da, i można albo kwitnąć aż NPC wróci, albo zrezygnować i utracić reputację - nie z własnej winy. Albo żeby chociaż NPCe dla których są paczki szybciej wracały.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Rafgart »

1) Ze wzgledu na tryb pracy nad Arkadia informacje beda zawsze o tym co jest, a nie co moze bedzie. Za duzo razy rzeczywistosc rozminela sie z planami i oczekiwaniami.
2) Zamkniety temat 'Placze na czarodziejow' mial 127 podstron. W ciagu ostatniego roku bana (jakiegokolwiek) dostalo 5 osob. To chyba starcza za komentarz do tego, ze na forum brakuje swobody. Niezaleznie jednak od wszystkiego trolle beda banowane. W szczegolnosci trolle ktore zadaja 'wolnosci slowa' dla siebie, a w chamski sposob atakuja innych za ich wypowiedzi.
3) Wioska musiala zostac odpieta, bo zadania, ktore w niej jest, nie da sie poprawic i bedzie ciagle powodowac bledy. Opisy ma dobre, wiec moze kiedys wroci.
4) Problem z paczkami jest znany, ale niestety jest to praktycznie nierozwiazywalne technicznie.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Terenes »

Czy rozmaite inne bardzo drobne rzeczy, ktore zniknely na skutek ostatnio dzialajacego walca standaryzujacego (przedmioty, npce, ich zachowania, pojedyncze lokacje, niektore czynnosci dostepne na nich) niedlugo wroca czy zniknely na stale? Czy widzac brak czegos na swiezo przerobionym obszarze nalezy ten brak zglosic jako blad?
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Haern »

Terenes: znikanie sprzętu już tłumaczył Zurwen, niestety jest to kwestia nie do uniknięcia. Natomiast większość drobnych rzeczy, które zniknęły, została usunięta najprawdopodobniej ze względu na bycie kodowym syfem, kolidującym z obecnymi standardami Arkadii. Jeśli brakuje czegoś naprawdę ciekawego to można to zgłosić, istnieją szanse na przywrócenie, choć niekoniecznie w dokładnie takiej samej formie. Niektóre rzeczy mogły też zniknąć że względu na błędy przy pracy, jednak błędy trafiają do logów i są poprawiane - dopiero więc jeśli dana rzecz nie wróci przez kilka dni, można zgłosić z zastrzeżeniem warunku z poprzedniego zdania. I raz wystarczy, wszystkie zgłoszenia są czytane.
Luin
Posty: 21
Rejestracja: 05 sty 2010 17:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Luin »

Czy jest jakiś sensowny powód, dla którego nie można zostać kobietą z zawodem marynarza? To dosyć irytujące tak po prawdzie, kiedy po świecie biegają opancerzone wojowniczki każdego innego zawodu, a nagle okazuje się, że jeden gość na całym świecie postanowił być seksistą... Mam nadzieję, że to nie dlatego, że "realizm", bo powiedzmy sobie szczerze, tego tutaj nie ma. W każdym razie zgłosiłam to już w grze jako błąd, mam nadzieję że grono wizowe również to tak potraktuje i ocali moją wiarę w ludzkość. ;)
"His eyes were cold. As cold as the bitter winter snow that was falling outside. Yes, cold and therefore difficult to chew..."
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Crer »

Czy szanowni Czarodzieje rozważają jakąkolwiek formę zmiany kary za zgon? Przez nasze forum przetaczały się ostatnimi czasy długie dyskusje na ten temat lecz bez odzewu z "góry".

Pozdrawiam!
Vrust
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2011 09:56

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Vrust »

Rafgart pisze:Kara za smierc nie jest tak wysoka 'bo ma bolec'. Ma balansowac cechy postaci. Pietnascie lat temu taki system mial sens, bo wtedy to byla gra a nie nalog. Ludzie grali i gineli w kolko, nikt nie przewidywal sytuacji, ze ktos bedzie expil non stop przez rok a potem odrabial iles miesiecy. Zachowujecie sie jak niewolnicy, ktorzy sami siebie pilnuja, bo juz zapomnieli co to jest wolnosc.
Ten system trzeba zmienic, nie ma co do tego watpliwosci. Oznacza to jednak zmiane u samej podstawy Arkadii oraz mierzenie sie z mega histeria ze strony graczy. Na razie nie mam na to ochoty.
Zablokowany