Pytania do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Nie ma ograniczenia, jednak dla bardzo malych postaci postepy sa sztucznie zanizone, wiec dla nich punkty formy wymagaja wiecej expa.
Daleylia
Posty: 47
Rejestracja: 10 lis 2014 10:33

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Daleylia »

Czy to tylko moje osobiste odczucie czy szereg ostatnich zmian ma na celu całkowite wyeliminowanie zielarzy z Arkadii?
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Paulie »

Mam kilka pytan.
Czy wiedza jest lub bedzie tez uzyteczna w interakcjach gracz-gracz?
Czy inwestowanie formy w staz po zakonczeniu zawodu celem szybszego ropoczecia szkolenia w nowej broni jest mozliwe?
Czy brak przyrostu wiedzy z przeciwnikami, ktore w ocenie gracza powinny ja jednak dawac nalezy zglaszac jako blad czy pomysl?
Skoro pochodzeniowka nie daje pelnej wiedzy w jezyku, to w jaki sposob mozna go rozwinac do maksimum?
Ostatnio zmieniony 04 cze 2015 20:55 przez Paulie, łącznie zmieniany 1 raz.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Volmar
Posty: 37
Rejestracja: 26 kwie 2009 14:16

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Volmar »

Pytanie, czy:
jednoczesnie jednak zmniejszamy kare za smierc do 10% punktow doswiadczenia
Oznacza ogólne zmniejszenie kary za zgon do 10% z obecnych 30%?
Ellax
Posty: 65
Rejestracja: 14 lis 2012 21:28

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Ellax »

Czy istnieje szansa na zrobienie stażu za pomocą punktów z formy u postaci posiadającej już 75% zawodu?
Może wolniej, dużo wolniej, ale może moglibyście pozwolić graczom grającym poza gildiami na osiągnięcie pełni zawodu w ten sposób? Byłoby sprawiedliwiej.
Pomysł taki już został przeze mnie zgłoszony, ale zamieszczam zapytanie także tutaj, aby się dowiedzieć czy mieć choćby nadzieję na coś takiego.

PS. Dziękuję za ostatnie zmiany.
Zawsze musi być jakiś cel, żeby odczuwało się chęć.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Veronica pisze:Czy mogę prosić o poprawienie funkcji skarbnika w gildii VR? Zgłaszałam problem na arkadii (zarówno osobiście, jak i przez czempiona) i przez ponad 4 miesiące nie udało mi się uzyskać pomocy w tej sprawie.

W obecnej chwili mam tytuł ‘Poczatkujacy Skarbnik’, co po 10 latach pełnienia funkcji skarbnika oraz wydaniu około 200 mithryli na wykupienie najwyższego dostępnego tytułu wydaje mi się dosyć kuriozalne.

Tytuł zresetował się po zmianie zawodu. Rozumiem ze jakieś założenia odnośnie uzależnienia tej funkcji od zawodu kupca zostały poczynione w trakcie przeróbki gildii około 10 lat temu, ale obecnie zmiany te wydają się niedopasowane do standardów panujących w innych stowarzyszeniach (gdzie funkcje nie zalezą od zawodu).

Ponadto, jako chyba najdłużej grająca osoba z zawodem kupca poza CKN'em mogę z duża pewnością stwierdzić ze granie tym zawodem w stowarzyszeniu bojowym jest w zasadzie pozbawione sensu i w związku z tym uzależnianie funkcji gildiowej od niego uważam za błędne. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że na początku w gildii gladiatorów nie było takiego ograniczenia i funkcję skarbnika mogła pełnić osoba z dowolnym zawodem.

Będę niezmiernie wdzięczna za przyjrzenie się tej kwestii raz jeszcze i pomoc, mam nadzieję, że uda się znaleźć rozwiązanie tego problemu.
W tej sprawie MG juz odpowiadalo kilkukrotnie.
Daleylia pisze:Czy to tylko moje osobiste odczucie czy szereg ostatnich zmian ma na celu całkowite wyeliminowanie zielarzy z Arkadii?
Nie wyeliminowanie, a tylko troche ograniczenie. Przynajmniej na razie, na pewno w temacie ziol to nie jest rozwiazanie optymalne.
Paulie pisze:Mam kilka pytan.
Czy wiedza jest lub bedzie tez uzyteczna w interakcjach gracz-gracz?
Rasy graczy sa niestety wylaczone z tego systemu, bo dostep do wiedzy o nich bylby bardzo rozny, co by dawalo przewage niektorym z nich.
Czy inwestowanie formy w staz po zakonczeniu zawodu celem szybszego ropoczecia szkolenia w nowej broni jest mozliwe?
Tak i mam nadzieje, ze uda sie jeszcze cos w tym kierunku dodac.
Czy brak przyrostu wiedzy z przeciwnikami, ktore w ocenie gracza powinny ja jednak dawac nalezy zglaszac jako blad czy pomysl?
Zglaszac mozna jako pomysl, ale raczej wszystko staralismy sie oznaczyc wedlug spojnej (choc czasem dosc skomplikowanej) logiki.
Skoro pochodzeniowka nie daje pelnej wiedzy w jezyku, to w jaki sposob mozna go rozwinac do maksimum?
Pochodzenie powinno dac pelna znajomosc jezyka.
Volmar pisze:Pytanie, czy:
jednoczesnie jednak zmniejszamy kare za smierc do 10% punktow doswiadczenia
Oznacza ogólne zmniejszenie kary za zgon do 10% z obecnych 30%?
Tak.
Ellax pisze:Czy istnieje szansa na zrobienie stażu za pomocą punktów z formy u postaci posiadającej już 75% zawodu?
Może wolniej, dużo wolniej, ale może moglibyście pozwolić graczom grającym poza gildiami na osiągnięcie pełni zawodu w ten sposób? Byłoby sprawiedliwiej.
Pomysł taki już został przeze mnie zgłoszony, ale zamieszczam zapytanie także tutaj, aby się dowiedzieć czy mieć choćby nadzieję na coś takiego.

PS. Dziękuję za ostatnie zmiany.
Nie ma takiej szansy.
Gryzak
Posty: 122
Rejestracja: 08 sie 2009 10:22

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Gryzak »

1) Gdzie zglaszac problemy odnosnie "wiedzy" zeby trafily do wlasciwej osoby?
Czy maja byc np. z dopiskiem WIEDZA?
np. przy ocenie szczura: Walczac z tym przeciwnikiem moglbys dowiedziec sie czegos wiecej .
- i to widzialem przy paru zwierzetach. Tak mialo byc dowiedziec czegos wiecej niewiadomo o czym?
albo ze nie zlicza glazow do szczegolow eksploracji w przypadku stworow pokoniunkcyjnych...
2) mialem pojedyncze komunikaty ze zyskalem wiedze np. o goblinoidach, ale komenda "wiedza" tego nie potwierdza, twierdzi ze takiej wiedzy nawet znikomej nie mam. Czy postac zyskala nieco wiedzy, ale wciaz ma jej za malo zeby tam to bylo widac, czy tez nawet po jednym komunikacie o zyskaniu wiedzy powinna juz byc jako "znikoma"?
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Aleksa »

Czy np. Wiedza o chaosie bedzie miala wplyw na walke z graczami opanowanymi przez chaos?
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Haern »

Gryzak pisze:1) Gdzie zglaszac problemy odnosnie "wiedzy" zeby trafily do wlasciwej osoby?
Czy maja byc np. z dopiskiem WIEDZA?
np. przy ocenie szczura: Walczac z tym przeciwnikiem moglbys dowiedziec sie czegos wiecej .
- i to widzialem przy paru zwierzetach. Tak mialo byc dowiedziec czegos wiecej niewiadomo o czym?
albo ze nie zlicza glazow do szczegolow eksploracji w przypadku stworow pokoniunkcyjnych...
Tak jak wszystkie błędy - w obiekcie odpowiedzialnym za błąd.
W przypadku zwierząt błąd był globalny, dotyczył wszystkich zwierząt, ta linijka zniknie po następnej apokalipsie.
Gryzak pisze:2) mialem pojedyncze komunikaty ze zyskalem wiedze np. o goblinoidach, ale komenda "wiedza" tego nie potwierdza, twierdzi ze takiej wiedzy nawet znikomej nie mam. Czy postac zyskala nieco wiedzy, ale wciaz ma jej za malo zeby tam to bylo widac, czy tez nawet po jednym komunikacie o zyskaniu wiedzy powinna juz byc jako "znikoma"?
Tak, zyskała, lecz tak jak piszesz - zbyt mało, żeby było widać w rozpisce.
Aleksa pisze:Czy np. Wiedza o chaosie bedzie miala wplyw na walke z graczami opanowanymi przez chaos?
Nie.
Daleylia
Posty: 47
Rejestracja: 10 lis 2014 10:33

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Daleylia »

A czy korzystając z tego, że tak chętnie odpowiadacie dziś na nasze pytania, mogę ponowić swoje pytanie odnośnie rozdawania monet w grze? Czy są jakieś ograniczenia? Czy mogę stanąć na środku Nuln i oddać monety komukolwiek?
Zablokowany