Pytania do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Kregan »

Czy umiejętność "ocena przeciwnika" ma wpływ na szybkość przyswajanie wiedzy w czasie walki z danym typem moba?
Czy zwiększenie wiedzy wpływa na "siłę bojowa" postaci od czego liczony jest exp za moba?
Ostatnio zmieniony 08 cze 2015 11:51 przez Kregan, łącznie zmieniany 1 raz.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Awatar użytkownika
Eltharis
Posty: 130
Rejestracja: 22 lip 2014 23:39

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Eltharis »

W przypadku potworów, które należą do kilku kategorii wiedzy (np. pokoniunkcyjna wiwerna), brana jest pod uwagę średnia z dwóch kategorii, najwyższa wiedza, czy jeszcze inaczej?
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Gerdia »

Czy w świetle ostatnich zmian i zwiększonego zapotrzebowania na mane brane pod uwagę jest wprowadzenie znajdowania mandragory po nazwie (dla myśliwych)?

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Cyzel
Posty: 97
Rejestracja: 26 sie 2014 18:41

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Cyzel »

Czy obecny stan "wiedzy" jest dla wizow satysfakcjonujacy? Czy moze w planie jest dodawanie kolejnych elementow jak ziola (moze to by bylo rozwiazaniem problemu z mandragora?), bronie, zbroje, kamienie szlachetne, ubrania itd. itd.

Wiedza taka mogla by poprawiac ocene danego typu przedmiotu czy tez ceny uzyskiwane w sklepach...
Spod mokrego kaptura, miast skołtunionej brody, wyzierał długi i spiczasty nos, niezawodnie określający przynależność posiadacza do starej i szlachetnej rasy gnomów.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Blob pisze:Czy "exp wiedzowy" z potworów danego typu ma dławik tygodniowy, coś jak system stażu.
Nie ma.
Zaran pisze:Witam,
było powiedziane, że wiedza o danych stworach ułatwia ich bicie (zwiększa obrażenia). Analogicznie brak wiedzy spowodował, że praktycznie wszystkie moby są teraz dla mnie trudniejsze do zabicia (co jest dość logiczne).
Moje pytanie brzmi: Jaki poziom wiedzy odpowiada wcześniejszemu stanowi?
Jeśli konkretna odpowiedz nie wchodzi w grę to proszę o zaznaczenie odpowiedzi najbliższej prawdzie :)
A. Wiedza znikoma to stan sprzed zmian
B. Wiedza dobra to stan sprzed zmian
C. Wiedza pełna to stan sprzed zmian
D. Wszystko się tak zmieniło ze ciężko to porównać :)

Pozdrawiam
Brak wiedzy nie oslabia postaci, zdobycie jej daje bonus.
Torgen pisze:Dorodzy wizowie. Czy macie zrobiony porzadny backup arki sprzed tych reform? Tak na wszelki wypadek gdyby to wszystko okazalo sie o kant dupy rozbic... :)
Backup calej Arkadii jest robiony codziennie.
Kregan pisze:Czy umiejętność "ocena przeciwnika" ma wpływ na szybkość przyswajanie wiedzy w czasie walki z danym typem moba?
Czy zwiększenie wiedzy wpływa na "siłę bojowa" postaci od czego liczony jest exp za moba?
Ocena przeciwnika nie wplywa, wiedza nie podnosi sily bojowej.
Eltharis pisze:W przypadku potworów, które należą do kilku kategorii wiedzy (np. pokoniunkcyjna wiwerna), brana jest pod uwagę średnia z dwóch kategorii, najwyższa wiedza, czy jeszcze inaczej?
Srednia artmetyczna.
Gerdia pisze:Czy w świetle ostatnich zmian i zwiększonego zapotrzebowania na mane brane pod uwagę jest wprowadzenie znajdowania mandragory po nazwie (dla myśliwych)?

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Nie.
Cyzel pisze:Czy obecny stan "wiedzy" jest dla wizow satysfakcjonujacy? Czy moze w planie jest dodawanie kolejnych elementow jak ziola (moze to by bylo rozwiazaniem problemu z mandragora?), bronie, zbroje, kamienie szlachetne, ubrania itd. itd.

Wiedza taka mogla by poprawiac ocene danego typu przedmiotu czy tez ceny uzyskiwane w sklepach...
Wiedza nie ma dublowac wplywu umiejetnosci. Jedyne rodzaje wiedzy, ktore sa w tej chwili planowane, to ogolna wiedza 'o Ishtar' i 'o Imperium'. Nie beda jednak dawaly zadnych bonusow.
Amargein
Posty: 61
Rejestracja: 28 sty 2015 19:23

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Amargein »

Wiedza nie ma dublowac wplywu umiejetnosci. Jedyne rodzaje wiedzy, ktore sa w tej chwili planowane, to ogolna wiedza 'o Ishtar' i 'o Imperium'. Nie beda jednak dawaly zadnych bonusow.
W świetle powyższego, mam pytanie o klub obieżyświatów. Skoro w ramach tuby obieżyświata jest zapisywane, gdzie dany obieżyświat już był i co widział (bo jest, prawda? nie da się w kółko oglądać tego samego i rozwijać owej tuby w taki sposób), czy jest jakaś możliwość przekonwertowania tego na wiedzę? Niekoniecznie nawet na tę przydatną bojowo - choćby na ową planowaną "wiedzę o Imperium" i "wiedzę o Isztar".

Teraz jest tak, że dany gracz poświęcił godziny na zwiedzanie i oglądanie świata, obejrzał wszystko, co do obejrzenia było, a tu nagle się okazuje, że, przykładowo, musi iść do Val'Kare i jeszcze raz obejrzeć tamtejszą świątynię, żeby zdobyć cenną wiedzę... Jeżeli ktoś się w bycie obieżyświatem nie bawił, w porządku, zainwestuje teraz te godziny gry i ma, ale jeżeli ktoś zwiedzał... musi je zainwestować jeszcze raz. Mało kusząca perspektywa.

Ja wiem, że zdobywanie wiedzy nie jest obowiązkowe, jak raczyliście stwierdzić, ale w obecnej sytuacji ci, którzy zwiedzali, choć i profitów żadnych z tego nie było, zdają się nieco pokrzywdzeni.

Poza tą drobną wątpliwością - zmiany są super, wreszcie wysokie mentale się do czegoś przydają. :)
Awatar użytkownika
Tarael
Posty: 71
Rejestracja: 31 mar 2014 22:01

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Tarael »

Amargein pisze: Ja wiem, że zdobywanie wiedzy nie jest obowiązkowe, jak raczyliście stwierdzić, ale w obecnej sytuacji ci, którzy zwiedzali, choć i profitów żadnych z tego nie było, zdają się nieco pokrzywdzeni.
Zwiedzali w ramach Klubu Obieżyświatów, który ma swoje profity.
Vorid
Posty: 33
Rejestracja: 13 lut 2009 07:52

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Vorid »

Cześć.
Która odpowiedź jest prawdziwa.

Mam zawód A, w którym władam bronią X i Y, zmieniam zawód na B.

a) W zawodzie B od nowa nabijam speca, zostają mi obie bronie X i Y.
b) W zawodzie B wybieram tylko jedną broń (druga powoli spada do zera) i od nowa nabijam speca.

Przy założeniu oczywiście, że te rodzaje broni dostępne są w obu zawodach.

Dzięki.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Umiejetnosc wladania bronia, ktora nie zostala wybrana, bedzie spadac.
Gryzak
Posty: 122
Rejestracja: 08 sie 2009 10:22

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Gryzak »

Czy blokada ograniczajaca stare umiejetnosci walki i oceny stworow chaosu do poziomu "niezle" zostala zdjeta?
Pytam bo od dawna nie mialem zadnego komunikatu o zyskaniu wiedzy ani z bicia stworow pokoniunkcyjnych (bije takie ktore maja w opisie ze wiedze daja) ani z bibliotek (ktore juz sie koncza z komunikatem ze w danej bibliotece juz sie wiecej nie naucze o stworach pokoniunkcyjnych).
Zablokowany